اقدامات لازم جهت روبرو شدن با یک ایمیل مشکوک

آموزش اقدامات لازم هنگام روبرو شدن با یک ایمیل مشکوک

هکرها در حال سبقت گرفتن از یکدیگر برای دسترسی به اطلاعات شخصی ما هستند. آنها بسیار مشتاق بدست آوردن این اطلاعات میباشند.به همین دلیل است که امروزه از واژه سرقت هویت بسیار استفاده میشود.

ابتکار و خلاقیت و تنوع در روش های جاسوسی اطلاعات خصوصی سریعتر از آنچه که فکرش را بکنید در حال رشد است.حالا زمان یادگیری مقابله با چنین مواردی است.

یکی از روشهای استخراج داده ها ایمیل های فیشینگ میباشد.. هر سال شمار افرادی که از این طریق اطلاعات آنها به سرقت میرود رو به ازدیاد است.

ایمیل فیشینگ چیست؟

یک ایمیل است که از تاکتیک های مختلف برای فریب شما و کلیک بر روی لینک مخرب استفاده میکند. در سالهای اخیر با رشد فکر افراد و اطلاع رسانی های مختلف از کلاهبرداری های اینچنینی کاسته شده اما هنوز بسیاری از افراد در دام این نوع سرقت قرار میگیرند.

چگونه در مقابل آنها مقاومت کنیم؟

۱٫پوشه های اسپم یک راه حل مناسب است که توسط ارائه دهندگان خدمات ایمیل بروزرسانی میشود و ایمیلهای مشکوک به آن قسمت منتقل میشوند. حتمآ توجه داشته باشید که پوشه اسپم جای مناسبی برای باز کردن تمامی لینکها نیست.

۲٫ بررسی نام ارسال کننده و آدرس ارسال کننده میتوان شما را از خطر آگاه کند. به هیچ عنوان رو لینکهایی که ناشناخته هستند یا آدرسهای آنها مشکوک است کلیک نکنید. در برخی از آنها به شما گفته شده است که برنده جایزه شده اید. اما چیزی جز سرقت اطلاعات شما هدف آن نیست.

۳٫اگر نامه را باز کردید مراقب لینکهای آن باشید تا ناخواسته آنها را باز نکنید. امروزه بسیاری از این حملات با برنامه یزی دقیق طراحی میشوند. مثلآ شاهزاده نیجیریه به شما ایمیل میدهد که ۲۵ هزار دلار پول بلوکه شده دارد و میخواهد از طریق حساب شما آنرا جابجا کند! شاید فکر کنید که هیچ شخصی به این ایمیل اعتماد نمیکند اما متاسفانه آمارها چیز دیگری را میگوید.

۴٫ به طرز نوشتن کلمه ها و عبارات توجه کنید. داشتن غلط املایی و وجود بی نظمی در جمله بندی همه نشان از یک ایمیل خرابکارانه میباشد.

۵٫ توجه کنید که چطور شما را خطاب میکند. معمولا با اسامی جناب آقای یا سرکار خانم محترم بکاربرده میشود زیرا اسم شما را نمیداند.

۶٫ به تبلیغ محصولات گران قیمت با تخفیف باورنکردنی اعتماد نکنید. این نوع فیشینگ که به صورت تبلیغ یک محصول شناخته شده ارسال میشود بیشترین قربانی را دارا میباشد.

آیا شما هم نظر خاصی دارید؟ ما را هم از دانستن آن آگاه کنید.

برای خرید vpn اقدام کنید و از اینترنت بدون محدودیت لذت ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *