تامین امنیت Wi-Fi عمومی

تامین امنیت Wi-Fi عمومی با خرید vpn

در سال ۲۰۱۶، بخش بزرگی از فعالیت های دیجیتال ما آنلاین است، مرور کردن سایتها و شبکه های اجتماعی، چک کردن حساب بانکی و ایمیل ها همه این موارد باعث میشود که ما روزانه مدت زمانی را به صورت آنلاین در جامعه مجازی سپری کنیم.گاهی اوقات که در خارج از منزل و یا محل کار خود نیاز به ایتنرنت داریم معمولا وای فای عمومی جایگزین وای فای های خانگی خودمان میشود. سوال اینجاست که آیا از امنیت وای فای عمومی که به آن متصل هستیم اطمینان داریم؟

هکرها و دیگر سازمان های مخرب همیشه درصدد رخنه به اطلاعات شخصی افراد هستند و مستعدترین جا برای این منظور جاهای عمومی با وای فای های عمومی است. Wi-Fi عمومی برای آنها معدن طلایی محسوب میشود که از طریق آن میتوانند به عکسهای شخصی ، رمزهای عبور اکانتهای مختلف، مثل رمز عبور حساب بانکیتان دست پیدا کنند.
به طور کلی سه راه حمله به Wi-Fi عمومی می تواند باعث هک آن شود:

نخست، “حملات man-in-the-middle ” که در آن هکرها شبکه عمومی خود را ایجاد می کنند و برای شما دسترسی آن را باز میگذارند (معمولا با یک نام شبکه شبیه به برخی از کافه یا رستوران ها در نزدیکی محل حضورتان).

دوم، ارسال برنامه های مخرب از طریق وای فای های عمومی که بیشترین مخاطب و طعمه را دارا میباشد.

در نهایت، هکرها همچنین می توانند از تنظیمات وای فایی که بصورت عمومی در اختیارتان گذاشته اند، ترافیک شبکه و سایتها و جاهای مختلفی که در شبکه اینترنتی به گشت و گذار پرداخته اید را رصد کنند.

در اینجا به برخی نکات حیاتی در زمینه استفاده از وای فای های عمومی میپردازیم

غیرفعال کردن خصیصه به اشتراک گذاری فایل ها و بررسی فایروال :این مورد یکی از اشتباهات رایج افراد میباشد. تمامی اتصالاتی را که مربوط به اشتراک گذاری فایل ها و یا شیر آنها میشود در خارج از خانه غیر فعال کنید و از بروز بودن فایروال خود اطمینان حاصل نمایید
استفاده از VPN: این گزینه بهترین انتخاب برای زمانیست که شما در خارج از منزل نیاز به این دارید که گشتی در دنیای مجازی بزنید و یا ایمیل هایتان را چک کنید. به یاد داشته باشید که سرورهای کمیاب vpn به امن ترین شکل ممکن امنیت اطلاعات شما را در برابر حملات دیداس تضمین مینماید.

منبع:خرید vpn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *