Please wait...

مطالب وبلاگ

حفاظت از کاربران مسن در مقابل حملات مجازی

نکاتی برای حفاظت از کاربران مسن در مقابل حملات مجازی

 تهدیدات مجازی ( آنلاین ) مانند فیشینگ و تهاجم به پست الکترونیکی از دیرباز وجود داشته اند. با توجه به موجود بودن بهترین نرم افزارهای امنیتی و افزایش سطح هوشیاری مردم در این رابطه، باز هم افرادی هستند که به این مشقت دچار می شوند.
 
متاسفانه این قضیه بیشتر متوجه کاربران تازه کار می باشد که از راهکارها و قوانین امنیتی بی اطلاع می باشند. در میان این افراد نوعی کاربر وجود دارد که به دلیل کمبود سطح آموزشی در سطح توانایی این افراد به نوعی مظلوم واقع شده اند. این گروه کاربران، افراد مسن می باشند.
چرا آنها آسیب پذیر هستند؟
در جهان امروز که فن آوری به کمک فراز و نشیب های زندگی مردم آمده، کمک کردن به شخصی که قصد ورود به این نوع زندگی را دارد آنهم در نیمه دوم عمر خالی از لطف نیست.
بسیاری از افراد سالمند در حال پیوستن به شبکه اینترنت می باشند که هدف آنها دسترسی سریع و آنلاین به خبرهای گوناگون و سرگرمی های مختلف آن هستند. این افراد کسانی هستند که پا را از محدودیت های سنی فراتر گذاشته اند و برای لذت بردن و گذران وقت با اینترنت تعامل برقرار کرده اند. از این رو این گونه کاربران که سطح آموزشی بالایی در مورد حملاتی که گفته شد ندارند، بسیار سریعتر از گروههای سنی دیگر در معرض خطر هک شدن از طرف هکرها قرار می گیرند. هکرها هم این گروه را موارد خوبی برای پیشبرد اهداف خود می دانند.
راه های محافظت آنلاین برای این گروه.

۱٫آگاه کردن از طریق آموزش دادن

همانطور که گفته شد افراد مسن درصد بیشتری نسبت به افراد جوان احتمال حمله به آنها وجود دارد. از این رو برنامه های آموزشی می تواند در این امر مثمر ثمر واقع شود و آگاهی این قشر را در این رابطه افزایش دهد.

۲٫ برقراری امنیت در شبکه وای فای

این مورد می تواند یک نکته بسیار عالی در این زمینه باشد. اگر قصد دارید پدر ،مادر و یا افراد مسن خانواده خود را محافظت کنید میتوانید با استفاده از ابزارهایی مانند خرید vpn سطح امنیت این نوع اتصال را بالا ببرید.

۳٫ آپدیت کردن سیستم عامل و آنتی ویروس

این یک مورد اصلی در زمینه امنیت می باشد. در زمانی که شما فارغ از هرگونه خطر در حال وبگردی می باشید این آنتی ویروس است که حامی شما در مقابل حملات میباشد و میتواند بهترین محافظ برای شما باشد پس از بروز رسانی سیستم عامل و آنتی ویروس خود غافل نشوید و روزانه آنها برای ارتقائ چک کنید.

۴٫ حفاظت بی وقفه از رمز عبور

یادگیری آموزش در مورد امنیت رمز عبور امری بدیهی می باشد. این را در نظر داشته باشید که شاید حفظ کردن رمز عبور ساده کار دشواری نباشد اما اگر شما به رمز عبوری آسان اکتفا کنید در واقع دعوتنامه ای را برای هکر فرستاده اید که سیستم شما را مورد حمله قرار دهد. این که شما از یک رمز عبور قوی با شاخص های فراوان استفاده کنید بسیار ضروری است و حتمآ باید هر سه ماه یکبار آن را تغییر دهید.

۵٫ شبکه های اجتماعی

این مورد را در نظر داشته باشید که هنگام گشت زنی در شبکه های اجتماعی از کلیک بر روی هر لینکی خودداری کنید علی الخصوص لینک هایی که منابع آنها ناشناخته است.

۶٫ نصب کردن نرم افزارهایی بهینه ساز

بهترین راه برای جلوگیری از پاپ آپ های مخرب و یا نمایش لینک های نامعلوم استفاده از نرم افزارهایی است که مانع نشان دادن این موارد به افراد مسن میشود و در واقع اینها را از دید آنها پنهان می کند. همچنین نرم افزارهایی که بصورت خودکار برنامه ها را آپدیت می کند و نیاز به کلیک ندارد می تواند برای کاربران مسن بسیار کارآمد باشد.

منبع: خرید vpn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =