Please wait...

مطالب وبلاگ

خطای ۸۰۰ VPN – چرا این اتفاق می افتد و چه کاری می توانید انجام دهید ؟

بررسی خطای ۸۰۰ VPN

یک مشکل رایج هنگام کار با شبکه های خصوصی مجازی خطای VPN 800 است که پیغام “اتصال VPN امکان پذیر نیست.” را به کاربر نشان میدهد و متاسفانه دلیل بروز این خطا را به کاربر نشان نمیدهد.

خطای ۸۰۰ VPN چیست ؟

این خطا زمانی رخ میدهد که کاربر میخواهد یک اتصال جدید به سرور ایجاد کند و زمانی که پیغام اتصال توسط کاربر ارسال میشود نمیتواند به سرور اصلی متصل شود.

دلایل مختلفی برای خطا در این اتصال ها وجود دارد از جمله :

دستگاه متصل شده به سرور اتصال خود را به شبکه محلی از دست داده است.
کاربر یک نام یا آدرس نامعتبر برای سرور VPN مشخص کرده است
فایروال شبکه مسدود شده است

چگونه به حل خطای ۸۰۰ VPN بپردازیم؟

برای رفع مشکل مواردی که در زیر بیان شده است را به صورت کامل بررسی کنید :

آیا اتصال بین سرویس گیرنده و سرور اصلی به درستی کار میکند ؟

اگر از این امر مطئمن نیستید میتوانید آدرس سرور خود را پینگ کنید البته به طور کلی VPN ها به صورتی پیکربندی شده اند که میتوانند درخواست های پینگ را نادیده بگیرند.همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشکل اتصال از طرف سرویس اینترنت شما باشد پس از یک یا دو دقیقه VPN مجدد اقدام به اتصال میکند.البته این نکته نیز قابل ذکر است که تلاش یک دستگاه دیگر برای اتصال به سرویس شما نیز میتواند در اتصال شما اختلال و مشکل ایجاد کند.

آیا اطمینان دارید که آدرس سرور خود را به درستی وارد کرده اید ؟

بیشتر کاربران در این قسمت دچار مشکل می شوند و برقرار نشدن اتصال آنها به دلیل اشتباه وارد کردن آدرس آی پی آنها می باشد و همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که نام کاربری و رمزعبور شما نیز باید به درستی وارد شود تا بتوانید اتصال موفقی داشته باشید اگر این موارد را کنترل کردید به سرویس دهنده خود نیز مراجعه کنید زیرا در بعضی مواقع ممکن است آدرس آی پی سرویس دهنده نیز تغییر پیدا کند و شما میتوانید با جایگزین کردن آدرس آی پی جدید اتصال خود را به صوت موفق انجام دهید.

آیا فایروال شما اتصال VPN را مسدود می کند؟

برای مطلع شدن از این امر باید فایروال های خود را به صورت موقت غیرفعال نمایید و سپس فعال سازی کنید.همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشکل از فایروال ها باشد سرویس شما نیازمند پیکربندی مجدد و انجام برخی تنظیمات در پورت ها می باشد (معمولا پورت ۱۷۲۳ TCP و پورت IP 47 برای VPN در سیستم عامل WIndows این مشکل را ایجاد میکند ) مدیران شبکه های خانگی معمولا باید این تنظیمات را در روتر های خود انجام دهند.

یکی از دلایل دیگر این خطا اتصال بیش از حد افراد به یک سرویس می باشد که این امر باعث بروز خطا در سرویس می شود و به دلیل درخواست های مکرر برای اتصال به سرور در نهایت سرویس کاربر مسدود خواهد شد.

کد خطا مربوط به VPN

خطای ۸۰۰ VPN

چندین خطای دیگر وجود دارد که مشابه این خطا می باشد :

  • خطا ۶۱۹: اتصال به کامپیوتر راه دور ایجاد نشد، بنابراین پورت مورد استفاده برای این اتصال بسته شده است.
  • این خطا نشان می دهد که کاربر توانسته به سرور دسترسی پیدا کند اما هنوز قادر به انجام فرایند اتصال نیست.

اگر می خواهید به پیام رسان تلگرام دسترسی داشته باشید اگر قصد استفاده از تویتر ,فیسبوک و یوتیوب را دارید همین الان برای  خرید vpn دست به کار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =