Please wait...

مطالب وبلاگ

نکاتی برای امنیت سیستم عامل آندروید

نکاتی برای  امنیت سیستم عامل آندروید

آندروید دومین سیستم عامل بزرگ جهان است. در دسترس بودن در بسیاری از دستگاه های و سهولت استفاده ازباعث محبوبیت این سیستم عامل و رشد آن شده است. با این حال، با تمام ویژگی های کاربر پسند آن، آندروید اغلب بدون داشتن برنامه های اضافی امنیتی از پس محافظت از دستگاههای کاربران برنمیاید.

سیستم عامل آندروید با اینکه به طور عمده از طریق یکی از خدمات گوگل چک و بروزرسانی میشود اما باز هم مورد تهدید مهاجمان قرار میگیرد.

در زیر به مواردی که باعث افزایش امنیت این سیتمو می شود اشاره می کنیم.

امنیت را در دستگاه انرویدی خود به صورت زیر برقرار کنید:

۱٫ دانلود برنامه های قابل اعتماد

از ویژگی سیستم عامل اندروید، بروز رسانی توسط فروشگاه امن گوگل میباشد.این فروشگاه تمامی اقدامات امنیتی را در جهت خنثی کردن حملات مخرب انجام داده است. بهتر است برای دانلود بازی یا نرم افزار از این فروشگاه یا حداقل توسعه دهندگان قابل اعتماد بهره ببرید.. همچنین قبل از نصب برنامه به بررسی مجوزهای مورد نیاز بپردازید. برخی از برنامه ها نیازمند داشتن مجوز از توسعه دهندگان معروف می باشد پس در این مورد تمامی حواس خود را جمع کنید.

۲٫ کلمه عبور قوی

با توجه به اینکه بارها گفته شده است اما هنوز رمز عبور ضعیف باعث هک شدن سیستم عامل ها میباشد. بهترین روش ساخت رمز عبور ادقام عبارتی که به یاد میماند همراه با اسلایدهای نگارشی می باشد. با استفاده از این معیار راه را برای نفوذ بیگانه و هک شدن اطلاعات خود ببندید.

۳٫ VPN

امنیت آنلاین امروزه برای دستگاه های آندروید کاملا ضروری است، زیرا تقریبآ تمامی امور را میتوان بصورت آنلاین انجام داد. اطلاعات حساس مانند مشخصات حساب بانکی، رمز عبور، و غیره به صورت رمز گذاری شده تبادل میشوند و اامنیت را برای شما به ارمغان میاورند. پس همیشه برای گوشی خود یک خرید vpn داشته باشید.

۴٫ رمزگذاری بر روی اطلاعات خود

اگر گوشی شما به سرقت رفته باشد رمزنگاری می تواند به شما کمک فراوانی کند. رمزگذاری یک فرایند ساده است که می تواند از طریق تنظیمات دستگاه خود انجام دهید. اگر تمام اطلاعات خود را رمز گذاری کنید دیگر کسی نمیتواند به سادگی به اطلاعات شما دست یابد
-> نحوه رمز گذاری بر روی اندروید ۵

۵٫ حذف برنامه های غیر ضروری

برنامه های اضافی که در گوشی خود دارید و استفاده نمیکنید میتواند خطرناک باشد. برخی از برنامه های مخرب میتواند از طریق مجوز برنامه های نصب شوند. پس حذف برنامه های اضافی میتواند به امنیت دستگاهتان کمک شایانی کند..

نتیجه

متاسفانه با استفاده از نرم افزارهای هک مخربی که در بازار هستند روز به روز هک کردن اندروید آسان تر میشود. این مورد با بی اطلاعی کاربر از روشهای امنیتی می تواند خطری جدی محسوب شود.

اگر شما نکته ای جدیدی راجع به امنیت اندروید میدانید ما را بی دریغ نگذارید و آن را به اشتراک بگذارید.

منبع: خرید vpn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =