چرا رمز گذاری بسیار مهم است؟

چرا رمز گذاری بسیار مهم است؟

رمزگذاری

ریشه های رمزگذاری

در عصر جدید با توجه به وجود کامپیوتر و اینترنت بعد زمان و مکان وجود ندارد و هر لحظه میتوان به هر نوع اطلاعاتی در هر جای جهان دست پیدا کرد.. متاسفانه، سوء استفاده از اینترنت بصورت کاملا هشدار دهنده در سال های اخیر رو به رشد بوده است. هکرها با استفاده از نرم افزار های مخرب روز به روز قوی تر میشوند و با حملات به شرکت های دولتی و خصوصی کار خود را ادامه میدهند. از این رو رمزنگاری در دنیای امروز امر بسیار مهمی به شمار میرود.

با استفاده از رمز گذاری اطلاعات افراد می توان به امنیت اطاعات شخصی مردم امید داشت به طوری که با خیال راحت بتوانند به وبگردی مشغول باشند. داشتن امنیت مردم در مقابل هک باعث امنیت فکری و در نتیجه شکوفایی برخی استعدادهای نهفته میشود. ادوراد اسنودون فاش کرد که سازمانی مانند ناسا سالانه مبالغ سنگینی برای ایجاد امنیت در اطلاعات خود هزینه میکند تا از حملات آنلاین در امان باشند.

همچنین رمز گذاری بر روی اطلاعات شخصی افراد از دید دیده بان حقوق بشر امری بسیار مهم میباشد که هر کسی باید از امنیت روانی در مورد اطلاعات خود بهره مند باشد.

دولت در داشتن امنیت حریم خصوصی افراد نقش بسزایی دارد و می تواند با ایجاد وصله های امنیتی در سیستمهای مالی و … سازمانهای خود که به طور مستقیم با اطلاعات شخصی افراد سر و کار دارند از حریم خصوصی افراد به طور هوشمندانه ای دفاع کند.

دید دولت در مورد رمز نگاری

رمزنگاری به مردم کمک میکند که به صورت امن از اتصال به اینترنت استفاده کنند و تمامی اطلاعاتی که بین دولت و مردم رد و بدل میشود به این صورت میتواند از امنیت بالایی برخوردار شود که باعث کمرنگ شدن حملات هکرها به اطلاعات خصوصی افراد و دولت میشود.

رمز نگاری اساسا ابتدا برای جلوگیری از جاسوسی به وجود آمد تا از سرقت اطلاعات که کار بس راحت بود پاسداری کند. دولت در تمامی عملیتهای نظامی و امنیتی خود همواره سعی بر ایجاد رمز بر روی داده های خود داشت تا تکنیکهای ضد اطلاعاتی هکرها دشمن را ناکام بگذارد.

حریم شخصی کاربران اینترنت و ارتباط آن با امنیت

همانطور که قبلآ گفته شد سوئ استفاده از اطلاعات شخصی کاربران باعث بوجود آمدن ناامنی در کاربران اینترنت میشود که دولت با استفاده از ابزارهای مختلفی همواره سعی در برقراری امنیت در فضای مجازی را داشته است. سالانه میلیون ها دلار برای ایجاد امنیت و رمزگذاری داده ها هزینه میشود. با درک تمامی مطالب که گفته شد می توان به این موضوع پی برد که کدگذاری کردن اطلاعات با فضای مجازی ارتباط پیچیده ای دارد و هیچ کدام بدون یکدیگر دارای امنیت مطلقی نمیباشند.
منبع: خرید vpn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *