FAQ

عمومی

چگونه  را راه اندازی کنم؟

لطفا به صفحه آموزش مراجعه کنید.

آیا می توانم از برنامه های P2P با خرید vpn استفاده کنم ؟

بله، امکان پذیر است. اطلاعات بیشتر در مورد سرورهای کاری که می توانید در مقاله ما پیدا کنید.

آیا من دی ان اس اختصاصی را با خرید vpn دریافت خواهم کرد ؟

ما سرورهای DNS اختصاصی خودمان را داریم بنابراین نباید مشکلی داشته باشیم. اگر DNS قبلی خود را مشاهده می کنید، لطفا مطمئن شوید که به VPN متصل شده اید و همچنین کش و کوکی ها را از مرورگر خود حذف کنید.

سوئیچ چیست و چگونه کار می کند ؟

سوئیچینگ یک تکنیک است که هنگامی که اتصال vpn از بین می رود، روند را متوقف می کند. شما می توانید از آن با نرم افزار خرید vpn سفارشی خود برای ویندوز، سیستم عامل مک و دستگاه های iOS استفاده کنید. توجه داشته باشید: سوئیچینگ در برنامه iOS برنامه های خاصی را خاتمه نمی دهد، در عوض آن را غیر فعال می کند و دسترسی به اینترنت را در سراسر سیستم برای شما فعال میکند این ویژگی در برنامه iOS نسخه ۲٫۲٫۲ در دسترس است.

VPN با استفاده از دو سرور چگونه تنظیم می شود ؟

کاربر به گره اول متصل می شود که در اینجا داده ها رمزگذاری می شوند. سپس داده رمزگذاری شده به گره دوم جریان می یابد و دوباره رمزگذاری می شود و تنها بعد از آن به اینترنت متصل خواهد شد. لیست دو سرور VPN را می توان در صفحه سرور پیدا کرد.

doublevpn

سرورهای شما کجا هستند؟

در حال حاضر سرورهای ما در اتریش، فرانسه، ایالات متحده، انگلیس، اسپانیا، هلند، ایتالیا، آفریقای جنوبی، رومانی، برزیل، لهستان، استرالیا، سوئد، هنگ کنگ، سوئیس، روسیه، لیتوانی، کانادا، سنگاپور، آلمان، لتونی، آلبانی، بلژیک، بلغارستان، کاستاریکا، جمهوری چک، دانمارک، مصر، استونی، فنلاند، یونان، مجارستان، ایسلند، هند، ایرلند، اسرائیل، لوکزامبورگ، مالزی، مکزیک، مولداوی، نیوزیلند، نروژ، پرتغال ، رومانی، اسلواکی، کره جنوبی، تایوان، تایلند، ترکیه، اوکراین، ویتنام. شما می توانید یک لیست پویا در اینجا پیدا کنید.

آیا شما proxies socks5 را پیشنهاد می کنید؟

بله، ما از پروکسی Socks5 و همچنین پروکسی HTTP پشتیبانی می کنیم. اطلاعات بیشتر در پست وبلاگ ما یافت می شود.

چه پهنای باندی را می توانم از سرویس شما انتظار داشته باشم ؟

این بستگی به معیارهای مختلف دارد. اگر شما به نزدیکترین سرور متصل هستید، ممکن است حدود ۳۰ درصد از سرعت پهنای باند را انتظار داشته باشید.

آیا تمامی پورت ها را به صورت باز ارائه می دهید ؟

تمام پورت ها در سرورهای ما به جز SMTP و Netbios برای اتصالات خروجی باز هستند.

برای پورت ورودی SMTP می توانید از ۴۶۵ یا ۵۸۷ پورت استفاده کنید.

البته، از آنجا که ما هیچ پورت ارسالی را ارائه نمی دهیم، هیچ اتصال ورودی نمی تواند انجام شود.

آیا IPv6 را پشتیبانی می کنید؟

نه، اما ما قصد داریم پشتیبانی از IPv6 را در سال ۲۰۱۷ اضافه کنیم.

با چندین دستگاه می توان به طور همزمان به یک حساب VPN متصل شد ؟

در مجموع ۶ دستگاه میتوانند همزمان با یک حساب خرید vpn متصل شوند. با این حال، تنها یک محدودیت وجود دارد. اگر دستگاه ها را به همان سرور وصل کنید، باید پروتکل های مختلفی برای اتصالات VPN انتخاب کنید (TCP و UDP پروتکل های مختلفی هستند، بنابراین شما می توانید یک دستگاه را به TCP دیگر به UDP وصل کنید). این بدان معنی است که در مجموع ۴ دستگاه میتوانند به یک سرور متصل شوند

چه اطلاعاتی را ذخیره میکنید ؟

اطلاعات کاربران در سیستم های ما ذخیره نخواهد شد.

حریم خصوصی من حفظ می شود ؟

هنگامی که شما به aero-space.ir متصل می شوید، تونل ایجاد می شود. این یک کلمه دیگر برای ارتباط بین ما و شما است. تمام داده ها در این تونل رمزگذاری شده اند، به طوری که فقط شما می دانید که چه چیزی فرستاده شده است. داده ها به ۲۵۶ بیت رمزگذاری می شوند. این سطح عالی امنیتی است و در عین حال حفظ سطح کارایی خوب حتی در دستگاه های قدیمی و دستگاه های پایین تر از قبیل تلفن و نوت بوک است.

آیا می توانم نام کاربری VPN خود را تغییر دهم؟

بله تنها با ارسال یک درخواست به آدرس [email protected] ما میتوانیم این کار را برای شما انجام دهیم.

چگونه می توانم رمز عبور VPN خود را تغییر دهم؟

لطفا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید. در فیلد “رمز عبور” رمز عبور جدید وارد کنید و در قسمت “تایید رمز عبور” وارد کنید رمز عبور تایید شده و سپس بر روی “بروز رسانی” کلیک کنید. سیستم ما ۲-۳ دقیقه برای همگام سازی رمز عبور جدید شما زمان لازم دارد و سپس میتوانید از رمز عبور جدید خود استفاده کنید.

من نام کاربری / کلمه رمز را فراموش کرده ام ؟

به صفحه رمز گم شده بروید، آدرس ایمیل خود را وارد کنید و رمز جدید دریافت کنید. شما یک ایمیل برای تایید اینکه میخواهید رمز عبور خود را بازیابی کنید، دریافت خواهید کرد. روی پیوند موجود در ایمیل کلیک کنید و به زودی یک ایمیل دیگر با یک رمز جدید دریافت خواهید کرد. لطفا برای ورود به پروفایل خود با استفاده از password جدید خود وارد شوید و رمز عبور را تغییر دهید. لطفا توجه داشته باشید که نمیتوانید از رمز ورود دریافت شده برای اتصالات VPN استفاده کنید.

چگونه میتوانم از پشتیبانی استفاده کنم ؟

پشتیبانی ما در تمام مدت شبانه روز به صورت کامل در اختیار کاربران می باشد و شما میتوانید هرگونه سوال و مشکلات خود را با آنها مطرح نمایید.

من نمی توانم به VPN وصل شوم، چه باید بکنم ؟

در ابتدا ما به شدت به شما پیشنهاد میکنیم که مرکز راهنمایی ما را بررسی کنید. اگر اطلاعات مورد نیاز را پیدا نکردید، لطفا فرم تماس با ما را پر کنید.

چه اطلاعاتی باید به ما ارائه دهید؟

  1.  سیستم عامل شما
  2. سروری که در آن شما در حال تلاش برای اتصال هستید :vpn.aero-space.ir
  3. نام خطا / کد (صفحه نمایش خطا شما ترجیح داده می شود)

این به ما کمک می کند که مشکل شما را درک کنیم و مشکل اتصال شما را حل کنیم.

صورتحساب و سوالات فروش

سیاست بازگشت وجه شما چیست؟

ما یک سیاست تضمین بازپرداخت ۳۰ روزه برای حسابهای دارای وضعیت خوب داریم. اگر قبل از خرید، خدمات ما را امتحان کنید، می توانید همیشه برای آزمایشی ۳ روزه رایگان ثبت نام کنید. شما میتوانید دستورالعملهایی را برای آزادی آزمایشی رایگان در اینجا پیدا کنید: https://aer0-space.ir/free-trial. کاربرانی که خدمات ما را از طریق App Store اپل یا فروشگاه Google Play خریداری نمیکنند، قابل بازگشت نیستند.

آیا شما سرویس تست رایگان ارائه میکنید ؟

بله ما به مدت سه روز به شما سرویس رایگان ارائه میکنیم.

آیا پول نقد را قبول می کنید؟

نه، اما شما می توانید از طریق PayPal، BitCoins، Braintree (کارت اعتباری) و Paymentwall پرداخت کنید.

من علاقه مند به تبدیل شدن به یکی از فروشنده شما هستم باید چکار کنم؟

برای انجام این کار از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید.

چگونه می توانم یک آدرس IP اختصاصی دریافت کنم؟

در حال حاضر، ما آدرس IP اختصاصی در ایالات متحده و انگلستان ارائه می دهیم (بدون IP در انگلستان). لطفا توجه داشته باشید که برای یک آدرس IP اختصاصی باید هزینه ای را پرداخت نمایید.

سوالات را تنظیم کنید

آیا می توانم آن را در تلویزیون هوشمندم یا تلویزیون اپل تنظیم کنم ؟

تلویزیون هوشمند و تلویزیون اپل از VPN داخلی پشتیبانی نمی کند. تنها راه تنظیم آن با راه اندازی روتر شما با VPN است. به این ترتیب تلویزیون SmartTV یا تلویزیون اپل شما VPN را از طریق روتر خود راه اندازی کنید. با این وجود، خرید vpn خیلی زود عرضه smartDNS را آغاز خواهد کرد.

شما چه پیشنهادی برای استفاده از خرید vpn انجام می دهید؟

ما توصیه می کنیم که یک روتر سازگار با DD-WRT یا نرم افزار Tomato را خریداری کنید و آن را با خرید vpn تنظیم کنید.

چگونه یک آدرس IP به حفظ امنیت آنلاین و حریم خصوصی میپردازد ؟

از آنجا که هر کامپیوتر در یک شبکه با یک آدرس IP برای بازیابی اطلاعات قرار میگیرد، تمام فعالیت های انجام شده بصورت آنلاین دارای یک امضا به نام IP می باشد. درست مانند ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP)، هر صفحه وب آدرس آی پی بازدید کننده را برای جمع آوری داده های کاربر گره ردیابی می کند و این بدون موافقت بازدید کننده انجام می شود.

هر گونه شناسایی کاربر می تواند با ردیابی این آدرس IP جمع آوری شده و بلافاصله وب سایت می تواند اطلاعات متنوعی از قبیل ISP، محل واقعی و سایر اطلاعات را که می تواند به طور صحیح از وب سایت ذخیره و استفاده شود، جمع آوری کند.

در حال حاضر، غول های موتور جستجو مانند گوگل از آدرس های IP نیز استفاده می کنند تا الگوی جستجو و فعالیت آنلاین را با هر یک از کاربران مرتبط سازند. این کار برای ارسال آگهی های هدفمند تر انجام می شود، اما با نوع اطلاعاتی که جمع آوری می شود، اما در واقع نگرانی این امر از آن جها است که گوگل در موقعیتی قرار دارد که کاربر را دقیق و با دقت توصیف کند و تمامی اطلاعات آن را ذخیره سازی میکند.

راهنمای پیکربندی روتر DD-WRT ؟

در اینجا دستورالعمل هایی درباره نحوه راه اندازی روتر DD-WRT با تنظیمات خرید vpn ارائه می شود.

مسائل مربوط به اتصال

چرا اتصال های VPN موجب کمبود سرعت می شود ؟

مانند یک مسیر که تراکم پیدا میکند سرویس خرید vpn نیز اینگونه می باشد و اگر سروری شلوغ باشد اتصال به سرور متوقف می شود.هنگامی که شما به سرویس خرید vpn متصل می شوید در واقع تغییرات از طریق ISP شما صورت میگیرد همچنین لازم به ذکر است که اگر کمبود سرعت در هر یک از سرور ها مشاهده شود به سرعت مشکل برطرف خواهد شد زیرا ما به صورت ۲۴ ساعته به مانیتور اطلاعات سرور ها خواهیم پرداخت.

اطلاعات فنی

یک پروکسی سرور چیست ؟

در شبکه های کامپیوتری، سرور پروکسی به عنوان واسطه برای پرسو جو از کاربران اینترنت به دنبال منابع از سرور های دیگر عمل می کند. همچنین کاربران به سرور پروکسی می پیوندد و درخواست برخی از خدمات مانند صفحه وب، اتصال، فایل یا سایر منابع موجود از سرور دیگر و سرور پروکسی درخواست را به عنوان راهی برای کنترل و ساده سازی پیچیدگی آن برآورد می کند. امروزه اکثر پروکسی سرورها دسترسی به محتوا در وب جهان گستر (WWW) را تسهیل می کنند.

استفاده کنندگان :

سرور پروکسی دارای مقاصد بالقوه ای از جمله :

نگه داشتن ماشین ها برای امنیت ناشناس ;
سرعت دسترسی به محتوای اینترنتی با استفاده از ذخیره سازی را افزایش دهید. پروکسی های وب عمدتا برای ذخیره صفحات وب از یک سرور وب استفاده می کنند;
تلاش چندین باره برای دریافت یک محتوای تکراری باعث مسدود شدن پهنای باند خواهد شد;
ورود و بررسی استفاده از اینترنت;
اسکن داده ها قبل از انتقال آنها برای جلوگیری از انتقال بدافزار ها;
اسکن داده های آپلود شده برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات;
دور زدن محدودیت های وب سایت در موقعیت های مختلف;
محدودیت دسترسی / ارتقاء;
درخواست سیاست دسترسی به محتوای شبکه یا خدمات;
دسترسی به وب سایت های فیلتر شده یا محدود شده توسط ISP شما;
کنترل و امنیت کامل در سرویس های خرید vpn;
اجازه دهید وب سایت درخواست منابع خارجی میزبانی مانند فایل های موسیقی، تصاویر، فایل های فیلم، و غیره را زمانی که محدودیت های متقابل دامنه وب سایت را از اتصال مستقیم به دامنه های خارجی جلوگیری می کند انجام دهد.
اجازه دهید مرورگر درخواست های شبکه را به بررسی محتوای خارجی به عنوان یک وب سایت مسدود نماید
انواع پروکسی

سرور پروکسی ممکن است بر روی کامپیوتر محلی کاربر یا در نقاط مختلف بین سرورهای مقصد در اینترنت و رایانه کاربر کار کند;
پروکسی سرور که پاسخ ها و درخواست ها را بدون تغییر تغییر می دهد، معمولا پروکسی تونلی یا دروازه نامیده می شود;
پروکسی رو به جلو یک پروکسی مبتنی بر اینترنت است که از طیف وسیعی از منابع، اغلب در همه جا در اینترنت بازیابی می شود;
پروکسی معکوس معمولا یک پروکسی اینترنتی است که به عنوان یک تکنولوژی جدید برای محافظت و کنترل دسترسی به سرور در یک شبکه خصوصی، اغلب انجام وظایف مانند ذخیره سازی، احراز هویت، تعادل بارگذاری و یا رمزگشایی استفاده می شود.

SOCKS چیست ؟

سوکت امن (SOCKS) یک پروتکل اینترنت است که بسته های شبکه را بین سرور و یک مشتری از طریق یک پروکسی سرور راه اندازی می کند. علاوه بر این، SOCKS5 تأیید صحت را فراهم می کند بنابراین تنها کاربران مجاز می توانند به سرور دسترسی پیدا کنند. پروکسی سرور SOCKS از طریق TCP به یک آدرس آی پی متصل می شود و مقادیر مختلفی را برای بسته های UDP را ارسال می کند.

SOCKS به طور کلی از ۵ لایه تشکیل شده است که سه لایه امنیتی را دارا می باشد و لایه انتقال، لایه میان لایه برای افزایش سرعت و انتقال اطلاعات می باشد.

SOCKS در مقایسه با پروکسی HTTP

SOCKS در سطحی پایینتر از پروکسی HTTP قرار دارد: SOCKS از پروتکل ICMP استفاده می کند تا گزارش پروکسی را درباره ارتباطی که مشتری می خواهد انجام دهد به طوری شفاف ارسال کند لازم به ذکر است که پروکسی HTTP می تواند هدر ها را تفسیر و کپی کند (به عنوان مثال برای فراخوانی یکی دیگر از پروتکل های فرعی مانند پروتکل انتقال فایل (FTP). با پروکسی HTTP معمولا درخواست HTTP را به HTTP را مجاز می کند). اگرچه پروکسی HTTP دارای یک مدل متفاوت است، روش CONNECT اجازه انتقال اتصالات TCP را می دهد. با این حال، پروکسی SOCKS ممکن است در حالت معکوس برای جلوگیری از ترافیک UDP باشد در حالی که پروکسی HTTP نمی تواند کار کند. پروکسی های HTTP معمولا از پروتکل HTTP بیشتر آگاه هستند و فیلتر کردن آنها سطح بالاتری را دارد.

SOCKS ( ساکس )

راب می خواهد با جک ارتباط برقرار کند، اما فایروال بین آنها در شبکه اجازه برقراری تماس را نمیدهد. بنابراین راب مجاز نیست به طور مستقیم با جک ارتباط برقرار کند. از این رو Rob به پروکسی SOCKS در شبکه خود متصل می شود و پروکسی SOCKS یک اتصال را از طریق فایروال شروع می کند و برقراری ارتباط بین راب و جک را انجام میدهد.

HTTP ( اچ تی تی پی اس )

راب می خواهد یک صفحه وب را از جک که یک سرور وب را اجرا می کند دانلود کند. راب می تواند به طور مستقیم به سرور جک به عنوان فایروال در شبکه خود متصل شود. همچنین برای برقراری ارتباط با سرور، روب به پروکسی HTTP متصل می شود و در این صورت به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را از طریق این پروتکل دانلود میکند

آدرس IP چیست ؟

یک آدرس IP یک آدرس مجازی است که نشان دهنده محل کامپیوتر در یک شبکه است. این تکنولوژی به این منظور استفاده شده است که هویتی را که همیشه برای هر رایانه ای که دارای دسترسی به اینترنت است منحصر به فرد کند و آن را به آدرس واقعی فیزیکی شبیه کند.

به عنوان مثال، هنگامی که شما اینترنت را مرور می کنید رایانه شما درخواست URL را با آدرس IP خود که درخواست را از طریق اینترنت برای بازیابی اطلاعات ارسال می کند پیوند می دهد. اطلاعات یا داده های حاصل تنها به آن آدرس IP فرستاده می شود که درخواست را آغاز کرده است. بر این اساس برای انتقال موفقیت آمیز داده ها بین دو سیستم مختلف دو آدرس IP مورد نیاز است.

یک آدرس IP چگونه به نظر میرسد ؟

یک آدرس IP را می توان کاملا راحت شناسایی کرد. آدرس IP اصلی شامل ۴ عدد جداگانه با نقاط است. به عنوان مثال، آدرس IP شما (۱۹۲٫۱۶۹٫۲۱۱٫۱۱) شامل ۴ عدد مختلف با ۳ نقطه است. هر کامپیوتر دارای یک آدرس IP منحصر به فرد است که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنتی اختصاص داده شده است. مجموعه ای از ۴ عدد جدا شده توسط نقطه می باشد به طور کلی IP آدرس یک عنصر از پروتکل اینترنت (IPv4) است و از تکنولوژی ۳۲ بیتی پشتیبانی می کند.

با این وجود، با توجه به افزایش تقاضا از آدرس های IP، پروتکل اینترنت جدید (IPv6) نیز موجود شده است. یک آدرس IPv6 حاوی ۸ قسمت مختلف است که توسط یک کولون (:) به جای یک نقطه جدا می شوند. بر خلاف IPv4، نسخه IPv6 همچنین می تواند از حروف تشکیل شده و قادر به ارائه آدرس های بیشتری می باشد و سیستم های بیشتری را پشتیبانی میکند و از تکنولوژی ۱۲۸ بیتی پشتیبانی میکند.

شبکه اختصاصی مجازی چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی (خرید vpn) فن آوری شبکه ای است که اتصال شبکه را از طریق یک شبکه عمومی مانند شبکه خصوصی متعلق به یک ارائه دهنده خدمات یا اینترنت تأمین می کند. سازمان های دولتی، شرکت های بزرگ و موسسات آموزشی از فن آوری VPN برای فعال کردن کاربران به طور ایمن به یک شبکه خصوصی متصل استفاده میکنند.

VPN می تواند چندین صفحه بزرگ مانند صفحه گسترده شبکه (WAN) را به هم متصل کند. VPN اغلب برای گسترش اینترانت در سراسر جهان به منظور گسترش اخبار و اطلاعات به یک پایگاه کاربر گسترده استفاده می شود. موسسات آموزشی از VPN برای اتصال به دانشگاه هایی استفاده می کنند که می توانند در سراسر کشور یا سراسر جهان پخش شوند.

برای دسترسی به شبکه خصوصی یک کاربر اینترنت باید با شناسه و رمز عبور منحصر به فرد تأیید شده وارد شود. PIN یک کد تأیید هویت منحصر به فرد است که با توجه به فرکانس های خاص به عنوان یک قاعده ذر هر ۳۰ ثانیه تغییر می کند.

انواع پروتکل ها

تعدادی از پروتکل های VPN وجود دارد که برای تضمین انتقال ترافیک داده ها بر روی یک شبکه عمومی استفاده می شود. هر پروتکل به طور کامل در نحوه نگهداری داده ها کمک رسانی میکند و به صورت کاملا امن است.

امنیت (IPSec) برای برقراری اتصال از طریق اینترنت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. IPSec می تواند از تونل زنی یا حمل و نقل برای تردد ترافیک داده در VPN استفاده کند. تفاوت بین این دو حالت این است که تونلینگ تمام بسته ها را رمزگذاری می کند در حالی که حالت حمل و نقل فقط پیام را در بسته داده ها رمزگذاری می کند (همچنین به عنوان loadload شناخته می شود). IPSec اغلب به عنوان پوشش امنیتی برای استفاده به عنوان یک لایه امنیتی برای پروتکل های دیگر تعریف شده است.

امنیت لایه های حمل و نقل (TLS) و لایه های سوکت امن (SSL) از رمزنگاری استفاده می کنند و ارتباطات ایمن را از طریق اینترنت برقرار می کنند. هر دو پروتکل از یک روش احراز هویت “دستی” استفاده می کنند که شامل مذاکره پارامترهای شبکه بین دستگاه های سرور و سرویس گیرنده می شود. یک پروتکل احراز هویت در ارتباط با گواهی ها برای برقراری ارتباط با موفقیت استفاده می شود.

پروتکل تونل زدن نقطه به نقطه (PPTP) یک پروتکل تونل زنی دیگر است که برای اتصال یک سرویس گیرنده دور به یک سرور خصوصی از طریق اینترنت استفاده می شود. PPTP به دلیل پیکربندی و نگهداری ساده آن یکی از پروتکل های VPN شناخته شده است. این پروتکل شامل سیستم عامل Windows می باشد.

پروتکل (L2TP) یک پروتکل است که برای تونل ترافیک ارتباطات بین دو سایت در اینترنت استفاده می شود. L2TP اغلب همراه با IPSec برای حفاظت از انتقال بسته های داده L2TP از طریق اینترنت استفاده می شود. در این حالت IPSec به عنوان یک لایه امنیتی عمل می کند. بر خلاف PPTP، اجرای VPN با استفاده از L2TP / IPSec نیاز به استفاده از گواهینامه ها یا کلید مشترک دارد.

فن آوری VPN، رمزگذاری پیچیده را برای تضمین امنیت و متوقف کردن هرگونه سوء استفاده مخرب از داده ها بین وبسایت های خصوصی استفاده می کند. تمام ترافیک بیش از VPN با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری شده برای محافظت از موجودیت داده ها و حفظ حریم خصوصی است. چارچوب VPN توسط قوانین و مقررات سختگیرانه برای تضمین یک کانال ارتباطی خصوصی بین سایت ها اداره می شود. مدیران شبکه های شرکت مسئول اجرایی و دفع VPN، تصمیم گیری در مورد میزان خرید vpn و نظارت بر ترافیک شبکه در فایروال شبکه هستند. یک مدیر VPN باید به طور مداوم معماری و میزان کلی VPN را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که ارتباطات خصوصی نگهداری می شود.

پروتکل امن تونل

پروتکل (SSTP) یک فرم از تونل خرید vpn با ویژگی هایی است که اجازه می دهد تا ترافیک از طریق فایروال ها عبور کند که ترافیک L2TP / IPsec و PPTP را متوقف کند. SSTP یک فناوری برای تجمیع ترافیک PPP بر روی کانال SSL پروتکل HTTPS را فراهم می کند و همچنین استفاده از پروتکل نقطه به نقطه امکان پشتیبانی از روش های احراز هویت قدرتمند مانند EAP-TLS را فراهم می کند. استفاده از HTTPS به این معنی است که ترافیک از طریق پورت ۴۴۳ TCP یک پورت که معمولا برای دسترسی به وب استفاده می شود، جریان می یابد. (SSL) به افزایش امنیت حمل و نقل طالاعات با رمزنگاری سطح بالا می پردازد و یک پارچگی اطلاعات را در این پروتکل ایجاد میکند

اشاره به پروتکل تونل نقطه

پروتکل تونل زدن نقطه به نقطه (PPTP) یک پروتکل شبکه است که انتقال ایمن داده ها از یک سرویس گیرنده از راه دور را به سرور شرکت خصوصی ایجاد می کند با ایجاد یک شبکه خصوصی مجازی در سراسر شبکه های داده مبتنی بر IP / TCP. PPTP از چند پروتکل بر اساس تقاضا شبکه های مجازی خصوصی بر روی شبکه های عمومی نظیر اینترنت را پشتیبانی می کند.

فن آوری شبکه پروتکل نقطه گذاری به نقطه نقطه گسترش دسترسی از راه دور PPP تعریف شده در صدور گواهینامه توسط نیروی کار تیم مهندسی اینترنت (IETF) با عنوان “پروتکل نقطه به نقطه برای انتقال چندین پروتکل datagrams بیش از PP لینک” اشاره کرد. پروتکل Point-to-Point Tunneling یک پروتکل شبکه است که بسته های PPP را به دیتاگرام های پروتکل اینترنت برای انتقال از طریق اینترنت یا دیگر شبکه های مبتنی بر IP / TCP عمومی محصور می کند. PPTP همچنین می تواند در شبکه خصوصی به شبکه LAN نیز متصل شود.

L2TP/IPSec

L (L2TP) یک پروتکل تونل زدن نقطه به نقطه (PPTP) است و توسط یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) برای تأیید عملیات یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) از طریق اینترنت استفاده می شود. پروتکل Tunneling Layer 2 بهترین ویژگی های دو پروتکل دیگر تونل زنی را به وجود می آورد: L2F از سیستم های سیسکو و PPTP از مایکروسافت می باشد. دو جزء اصلی که L2TP را تشکیل می دهند، (LNS) و L2TP Network Server است که پس از احراز هویت کاربر را به شبکه VPN متصل خواهد کرد.L2TP از اتصالات شبکه سوئیچینگ بسته استفاده می کند تا بتواند نقطه های انتهایی را بر روی شبکه VPN متصل کند.

OpenVPN چیست؟

OpenVPN یک برنامه نرم افزاری قابل ویرایش است که تکنیک های شبکه مجازی (VPN) را برای ایجاد اتصالات ایمن سایت به سایت یا نقطه به نقطه در امکانات دسترسی از راه دور و پیکربندی های پلان یا مسیریابی اجرا می کند. OpenVPN از یک پروتکل امنیتی اختصاصی استفاده می کند که از TLS / SSL برای تبادل اطلاعات استفاده می کند.

OpenVPN اجازه می دهد همکاران با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، گواهینامه ها، و یا یک کلید مخفی از قبل به اشتراک گذاشته شده یکدیگر را احراز هویت کنند. هنگامی که در یک پیکربندی چند سرویس گیرنده استفاده می شود، این اجازه می دهد تا سرور یک گواهی احراز هویت برای هر کاربر با استفاده از مجوز گواهینامه و امضا را راه اندازی کند. این پروتکل با استفاده از کتابخانه رمزگذاری OpenSSL به طور گسترده و همچنین پروتکل های TLSv1 / SSLv3 و شامل بسیاری از ویژگی های کنترل و امنیت است.

انواع VPN Tunneling

VPN از دو نوع تونل زنی پشتیبانی می کند – اجباری و داوطلبانه. هر دو نوع تونل زنی معمولا استفاده می شود.

در تونل داوطلبانه، کاربر VPN راه اندازی اتصال را مدیریت می کند. در مرحله اول سرویس گیرنده اتصال دهنده به ارائه دهنده شبکه حامل اتصال را ایجاد می کند. بعد از این، برنامه سرویس گیرنده VPN، تونل را به یک سرور شبکه مجازی خصوصی بر روی این اتصال زنده ایجاد می کند.

ارائه دهنده شبکه حامل، در تونل زنی اجباری، تنظیم اتصال VPN را مدیریت می کند. هنگامی که مشتری در ابتدا یک اتصال معمولی به حامل را ایجاد می کند، حامل به طور یک بار اتصال VPN را بین سرور VPN و آن سرویس گیرنده می بیند. اتصالات مجازی شبکه خصوصی فقط در یک مرحله تنظیم می شود در حالی که روش دو مرحله ای برای تونل های داوطلبانه مورد نیاز است.

تونل اجباری VPN مشتریان را مجاز می شمارد و آنها را با سرورهای خاص شبکه مجازی اختصاصی با استفاده از منطق ساخته شده در دستگاه کارگزار، مرتبط می کند و گاهی اوقات به نام (POS)، پردازنده ی جلو VPN (FEP) یا Network Access Server (NAS) نامیده می شود. تونل سازی اجباری اطلاعات اتصال سرور VPN را از مشتریان VPN پنهان می کند و به طور موثر کنترل مدیریت تونل ها را از کاربران به ISP انتقال می دهد. در عوض، ارائه دهندگان خدمات باید بار اضافی نصب و نگهداری دستگاه های FEP را بپذیرند.

VPN تونلینگ

فن آوری شبکه خصوصی مجازی بر پایه مفهوم تونل زنی است. تونل زنی از VPN شامل تولید و حفظ یک اتصال شبکه منطقی (که ممکن است شامل متوقف کردن متوسط). در این ارتباط، بسته های ساخته شده در فرمت پروتکل خاص VPN در داخل پروتکل پایه یا حامل دیگر کپسول می شوند و سپس بین سرور و سرویس گیرنده VPN منتقل می شوند و در نهایت به سمت گیرنده فرستاده می شود همچنین لازم به ذکر است که پروتکل های VPN نیز از رمزگذاری و احراز هویت برای پشتیبانی از تونل ها استفاده می کنند.

دوبل VPN چیست ؟

دوبل VPN یک راه حل امنیتی است و به این معنی است که دادها دو بار رمزگذاری خواهند شد و از تکنولوژی رمزنگاری AES-256-CBC استفاده میکند.

سرورهای Anti-DDoS چیست؟

سرورهای Anti DDos برای اتصال کوتاهتر پیشنهاد شده اند، زیرا آنها سیستم پیشرفته بررسی ثباتی را دارند.

کدام یک از کد ها را برای اتصال امن استفاده می کنید ؟

برای L2TP / IPSec از AES-256 استفاده می شود و برای OpenVPN از رمزگذاری SSL 256 بیتی و برای PPTP از رمزگذاری MPPE-128 استفاده می شود.

مزایا و معایب با پروتکل (TCP) و (UDP) چیست؟

UDP عمدتا برای جریان و دانلود آنلاین استفاده می شود. TCP قابل اعتماد تر است اما کمی کندتر از UDP است و معمولا برای مرور وب استفاده می شود.

چگونه خرید vpn را حذف کنم ؟

با مراجعه به قسمت “Control Panel” در ویندوز میتوانید این نرم افزار را به صورت کامل پاک کنید و یا اینکه به سادگی به پوشه C: / Program Files / aero-vpn بروید و فایل Uninstall را اجرا کنید..

کدام پورت ها باید بر روی فایروال / روتر کار کنند ؟

۱۷۲۳، ۴۴۳ پورت TCP و ۱۱۹۴ UDP باید باز باشد، همچنین فایروال / روتر / ISP باید اجازه عبور PPTP / VPN را بدهد.همچنین اگر خطای ۶۱۹ را با اتصال ADSL دریافت می کنید لطفا روتر خانگی را غیر فعال کنید و نرم افزار فایروال مایکروسافت را غیر فعال کنید و مجددا تست نمایید.

VPN چگونه کار می کند ؟

به محض اینکه به سرور VPN ما وصل شوید، رایانه شما یک آدرس IP جدید و Resolvers جدید DNS ایجاد میکند. سپس تمام ترافیک اینترنت شما رمزگذاری شده و به سرور VPN ما هدایت می شود. پس از آن رمزگشایی شده و اجازه سفر به مقصد مورد نظر خود را دارد. ISP محلی شما تنها یک جریان داده رمزگذاری شده بین شما و سرور خرید vpn ما می باشد و همچنین از این نظر آسوده خاطر باشید که ISP شما دیگر نمیتواند تحت نظارت افراد دیگر یا دولت و سازمان های دولتی قرار گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *