Please wait...

مطالب وبلاگ

PPTP در مقابل OpenVPN

سرویس VPN سالهاست که وارد عرصه علم و فناوری شده است یکی از عوامل گیج کننده سرویس های خرید vpn پروتکل های مختلف موجود در آنها می باشد استفاده از سرویس های VPN در فضای مجازی بسیار قابل اهمیت می باشد زیرا با استفاده از VPN میتوانید حریم خصوصی خود را در فضای مجازی حفظ کنید و از سرعت بالا و امکانات سرویس خود استفاده نمایید.

قبل از اینکه در مورد پروتکل های مختلف VPN بحث کنیم لازم است بدانیم که آیا شما از سرویس VPN خود به طور مداوم استفاده میکنید ؟ آیا از سرویس خود فقط در هنگام سفر استفاده میکنید ؟ آیا بر روی تلفن هوشمند خود از سرویس VPN خود استفاده می کنید ؟ این جزئیات برای انتخاب سرویس VPN شما بسیار قابل اهمیت و مهم می باشد.

PPTP (در دسترس با تلفن همراه )

در این نوع دسترسی ها از Point-to-Point Tunneling Protocol استفاده می شود از رمزگذاری ۱۲۸ بیتی در سرویس های خود استفاده می کنند همچنین میتوان از این سرویس ها بر روی دستگاه های مختلف قابل حمل مانند تلفن همراه هوشمند یا تبلت استفاده کرد لازم به ذکر است که PPTPs قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، مک OS X، لینوکس، آندروید، iOS را نیز دارا می باشد و به دلیل رمزگذاری ۱۲۸ بیتی استفاده از این پروتکل بر روی تلفن همراه بسیار مناسب است و از سرعت و امنیت بالایی برخوردار می باشد.

OpenVPN (در دسترس با طرح SSL )

نرم افزار OpenVPN تنها از سیستم عامل های ویندوز، Mac OS X و لینوکس پشتیبانی میکند بنابراین اگر سیستم عاملی به غیر از سیستم عامل های ذکر شده استفاده می کنید این نرم افزار برای شما مناسب نمی باشد این نرم افزار از نظر امنیتی بسیار مطمئن می باشد و با آخرین تکنولوژی موجود ۲۵۶ بیتی رمز گذاری شده است و سرعت بالا و پایداری عالی در این سرویس وجود دارد یکی دیگر از ویژگی های این سرویس پایداری بالای آن و محیط کاربر پسند آن می باشد.

لازم به ذکر است اگر میخواهید هر دو سرویس را به طور همزمان داشته باشید میتوانید از برنامه + SSL بر روی تلفن همراه خود استفاده نمایید .

منبع :خرید vpn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =