setup vpn connections windows xp

03آبان, 1396

در پست قبلی به موضوع vpn Protocols اشاره کردیم و در این پست موضوع جدیدی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

یک شبکه خصوصی مجازی ایمن ( VPN ) دو شبکه خصوصی را از طریق اینترنت به یک دیگر متصل می کند. راه اندازی یک سرویس خرید vpn در سیستم عامل ویندوز XP دشوار است اما ما برای شما آموزش آن را قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی سرویس خود را راه اندازی نمایید.اتصال VPN به مشتریان سیستم عامل ویندوز XP امکان اتصال به یک سرور دسترسی از راه دور VPN را می دهد تا بتوانند به راحتی از محتوای مورد علاقه خود در فضای مجازی استفاده کنند. VPN مایکروسافت از پروتکل های PPTP و LT2P استفاده می کند. قبل از اینکه بخواهید شروع کنید و اتصال را برقرار نمایید شما باید نام میزبان و / یا آدرس IP برای یک سرور دسترسی از راه دور VPN را داشته باشید که در واقع همان اطلاعاتی می باشد که در زمان خرید سرویس VPN به شما پس از پرداخت ارائه داده خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت فراموش کردن میتوانید از سرویس دهنده خود نیز مشخصات vpn خود را به صورت کامل مجددا دریافت کنید.

نحوه تنظیم اتصال VPN

setup vpn connections windows xp

در قسمت آموزش راه اندازی سرویس ها vpn به توضیحات کلی پرداختیم.

به قسمت Control Panel در ویندوز XP مراجعه کنید.
در قسمت Control Panel گزینه Network Connections را انتخاب کنید سپس در اینجا برای شما فهرستی از اتصالات شماره گیری و ارتباط شبکه موجود ظاهر می شود.
بر روی گزینه Create a new connection کلیک کنید و در پنجره باز شده به قسمت New Connection Wizard مراجعه کنید.
سپس پس از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه Next کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Connect to the network at my workplace کلیک کنید و شبکه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.
در قسمت Network Connection بر روی گزینه Virtual Private Network connection کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک نمایید.
یک نام برای اتصال سرویس VPN خود وارد کنید این نام میتواند نام شرکت ارائه دهنده سرویس شما باشد و یا یک اسم به انتخاب خود شما باشد لازم به ذکر است که به این نکته توجه داشته باشید که این نام حتما نباید برای یک کسب و کار واقعی باشد و سپس گزینه شبکه عمومی را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. در پنجره باز شده اگر هر بار که به اینترنت متصل می شوید میخواهید به صورت اتوماتیک VPN فعال شود بر روی گزینه اول و اگر میخواهید خودتان فعال سازی نمایید از گزینه دوم استفاده کنید و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

آدرس سرور VPN خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.
در پنجره باز شده بر روی گزینه My Use Only کلیک کنید و بر روی Next کلیک نمایید .

بر روی گزینه Finish کلیک نمایید و اطلاعات مربوط به اتصال VPN جدید را ذخیره کنید.

راهنمایی برای راه اندازی VPN

setup vpn connections windows xp

در حالی که هیچ محدودیتی برای وارد کردن اسم کانکشن وجود ندارد سعی کنید نام شرکت را برای کانکشن خود انتخاب نمایید.همچنین دقت داشته باشید که اطلاعات  سرویس خود را به درستی وارد کنید ( آدرس سرور و نام کاربری و رمز عبور ) توجه داشته باشید که اگر این اطلاعات اشتباه باشد اتصال شما به درستی برقرار نخواهد شد و توسط ویندوز تایید نخواهد شد.

برای خرید vpn اقدام کنید و از اینترنت بدون محدودیت لذت ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *