کمیاب vpn

VPN چیست؟ –   خرید vpn در کمیاب vpn

VPN چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی است که به ایجاد یک بستر امن بر روی اینترنت عمومی و یا یک شبکه خصوصی می پردازد که شبکه خصوصی VPN متعلق به یک ارائه دهنده سرویس می باشد شرکت های بزرگ، موسسات آموزشی، و سازمان های دولتی با استفاده از تکنولوژی VPN قادر می شوند که از راه دور به صورت امن به یک شبکه خصوصی ارتباط برقرار کنند.

یک سرویس VPN میتواند سایت های مورد علاقه شما را با سرعت عالی و امنیت بالا برای شما به نمایش بگذارد و مانند یک شبکه گسترده (WAN) ارتباط برقرار کند VPN ها اغلب به گسترش شبکه های داخلی در سراسر جهان و انتشار اطلاعات و اخبار به یک پایگاه گسترده می پردازند موسسات آموزشی مانند دانشگاه ها نیز از سرویس VPN استفاده می کنند.

به منظور به دست آوردن دسترسی به شبکه های خصوصی، کاربر باید با استفاده از یک شناسایی منحصر به فرد و یک رمز عبور تصدیق شده وارد سیستم شود که نشانه احراز هویت است که اغلب به دست آوردن دسترسی به یک شبکه خصوصی از طریق یک شماره شناسایی شخصی (PIN) که یک کاربر باید وارد کند استفاده می شود پین کد تأیید هویت منحصر به فرد است که با توجه به یک فرکانس خاص، معمولا هر ۳۰ ثانیه تغییر می کند.

پروتکل VPN چیست؟

VPN چیست؟

پروتکل های VPN برای حمل و نقل امن و با کیفیت دادها می باشد و بیش از یک زیرساخت های شبکه عمومی است هر یک از پروتکل ها به صورتی عمل می کند که بستر امنی برای اطلاعات شما بوجود آورد.

در VPN از آی پی (IPsec) برای تامین امنیت ارتباطات از طریق اینترنت استفاده می شود با ترافیک IPSec می توانید هر دو حالت حمل و نقل و یا تونل زنی رمزنگاری ترافیک داده ها در یک VPN استفاده کنید تفاوت بین دو حالت این است که حمل و نقل رمز گذاری تنها پیام در بسته داده می باشد  در حالی که تونل رمز گذاری کل بسته داده می باشد IPSec در واقع یک پوشش امنیتی است و مانند یک لایه امنیتی برای پروتکل ها عمل می کند.

استفاده از لایه امن سوکت (SSL) و امنیت لایه انتقال (TLS) با رمزنگاری برای تامین امنیت ارتباطات از طریق اینترنت هر دو پروتکل برای استفاده از روش جلوگیری از احراز هویت است که شامل یک مذاکره از پارامترهای شبکه بین کلاینت و سرور و ماشین آلات می باشد برای موفقیت در آغاز اتصال، یک فرآیند احراز هویت شروع می شود که شامل تایید گواهی است. گواهینامه ها از کلیدهای رمزنگاری که در هر دو سرور و کلاینت استفاده می شود ساخته شده است.

پروتکل تونل نقطه به نقطه (PPTP) یکی دیگر از پروتکل های تونل زنی مورد استفاده برای اتصال یک مشتری از راه دور به یک سرور خصوصی از طریق اینترنت است. PPTP یکی از پروتکل های VPN می باشد که به طور گسترده استفاده می شود و به دلیل پیکربندی ساده و تعمیر و نگهداری آن و همچنین به دلیل آن که با سیستم عامل ویندوز سازگاری کامل دارد بسیار گسترده استفاده می شود.

تکنولوژی VPN دارای رمزگذاری پیچیده ای است که برای اطمینان از امنیت و جلوگیری از هر گونه رهگیری ناخواسته داده ها بین سایت های خصوصی استفاده می شود تمام ترافیک شما با استفاده از VPN رمزگذاری می شود و با استفاده از الگوریتم برای تضمین تمامیت داده ها و حفظ حریم خصوصی شما استفاده می شود معماری VPN توسط مجموعه محدودی از قوانین و استانداردهای اداره برای اطمینان از یک کانال ارتباطی خصوصی بین سایت ها بوجود آمده است مدیران شبکه مسئول تصمیم گیری در محدوده شبکه VPN، پیاده سازی و استقرار شبکه VPN، و نظارت مداوم از ترافیک شبکه در سراسر فایروال شبکه می باشد. یک شرکت VPN نیاز به مدیرانی دارد که به طور مستمر از معماری کلی و دامنه VPN آگاه باشند و برای اطمینان از ارتباطات خصوصی آگاهی کافی داشته باشند.

پس از توضیح VPN چیست؟ بهتر است در مود مزایا و معایب آن بدانیم؟

VPN چیست؟

VPN یک راه موثر و ارزان برای ایجاد یک شبکه خصوصی است استفاده از VPN به عنوان کانال ارتباطی اصلی بین سایت ها جایگزین مناسبی به جای اجاره خطوط خصوصی گران می باشد هزینه های یک شرکت VPN شامل شبکه سخت افزار و نرم افزار احراز هویت جهت احراز هویت کاربران و هر مکانیزم اضافی مانند نشانه های تایید اعتبار یا دیگر دستگاه های امن می باشد VPN نسبت خطوط استیجاری سهولت، سرعت و انعطاف پذیری بیشتری دارد و یک انتخاب ایده آل برای شرکت های برزگ می باشد به طور مثال یک شرکت میتواند تغییر مورد نیاز را برای تعدادی از سایت ها با توجه به نیاز خود از VPN تنظیم نماید.

چندین معایب بالقوه برای استفاده از VPN وجود دارد:

VPN چیست؟

عدم کیفیت سرویس (QoS) مدیریت بر روی اینترنت می توانید باعث از دست دادن بسته ها و دیگر مسائل مربوط به عملکرد شود

شرایط شبکه های جانبی که در خارج از شبکه خصوصی می باشد خارج از کنترل مدیر شبکه VPN است.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های بزرگ برای استفاده از VPN ها با یک شبکه خصوصی مورد اطمینان برای تضمین کیفیت سرویس و امنیت آن به توافق خواهند رسید و همچنین همکاری با چندین شرکت VPN یک ضرر بالقوه به حساب می آید زیرا فناوری هر یک با دیگری متفاوت می باشد و در آخر لازم به ذکر است که هیچکدام از این معایب گسترده نمی باشد و باعث جلوگیری از استقرار VPN نخواهد شد.

امیدواریم به خوبی به شما توضیح داده باشیم که VPN چیست؟

برای خرید vpn اقدام کنید و از اینترنت بدون محدودیت لذت ببرید.