vpn Protocols
03آبان, 1396

در پست قبلی به موضوع ویژگی های یک سرویس وی پی ان اشاره کردیم و در این پست موضوع جدیدی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

پروتکل vpn

vpn Protocols

انواع اتصال های vpn ما به گونه ای تنظیم و کانفیگ شده است که با تمامی دستگاه ها و پلتفرم ها سازگار می باشد در ادامه مقاله به راهنمایی کاربران و بیان جزئیات درباره سرویس ها خواهیم پرداخت.

Start Now

VPN Protocols

چه نوع اتصالی را در سرویس های VPN پیشنهاد میکنید ؟

PPTP (اتصال نقطه به نقطه یا تونل)

در حالی که PPTP به طور معمول در سیستم عامل های قدیمی و دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود اما در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین پروتکل های وی پی ان می باشد,البته لازم به ذکر است که به دلیل آسیب پذیر بودن آن تنها برای مرور فضای وب و استفاده های سطحی پیشنهاد می شود.

L2TP (سرویس تونل با امنیت چند لایه ای)

<vpn Protocols

L2TP برای دستگاه های تلفن همراه است که سازگار با پروتکل OpenVPN نیز می باشد.لازم به ذکر است که L2TP به رفع آسیب پذیزی های PPTP پرداخته است و به نوعی این سرویس را امن و با کیفیت تر کرده است.

OpenVPN (پروتکل های موجود و همه کاره فضای مجازی)

OpenVPN: با استفاده از این سرویس میتوانید از انواع روش های تایید هویت مانندSSL / TLS (شبیه به مرورگر وب خود ) استفاده کنید البته در حالی که در حالت معمول این سرویس به دلیل سرعت بالاتر از پروتکل L2TP استفاده میکند و به همین دلیل در زمان تایید هویت از فایل های certificatee استفاده میشود و لازم به ذکر است که این سرویس از سیستم عامل های محدودی پشتیبانی میکند.
پروتکل کنترل و انتقال اطلاعات : اتصال TCP محبوب ترین نوع اتصال در سرویس OpenVpn می باشد و البته کاملا قابل اطمینان می باشد.از از تصحیح خطاها برای بهتر شدن سرویس ها استفاده میشود و همچنین با استفاده از پروتکل TCP به تصحیح اطلاعات ناقص دانلود شده یا مرور شده میپردازد.
پروتکل دادهای کاربر : لازم به ذکر است که در سرویس OpenVPN پروتکل UDP اغلب سریعتر از TCP می باشد اما به دلیل نداشتن تصحیح خطا کمتر از آن استفاده می شود. در حالی که اطلاعات از بین رفته با استفاده از UDP اجتناب ناپذیر است اما در فن آوری های وب به صورت اختصاصی از آن استفاده می شود به ویژه با استفاده از این سرویس شما میتوانید از خدمات VoIP و بازیهای آنلاین نیز بدون هیچگونه قعطی یا کاهش سرعت استفاده کنید.

Start Now

سرویس های وی پی ان و خرید vpn برای سیستم عامل IOS نیز قابل استفاده می شود

Encryption (امنیت پروتکل های اینترنتی)

IPSec یک پروتکل می باشد که برای رمزگذاری IP ها و حمل و نقل داده های مختلف از آن استفاده می شود و برای تمامی دستگاه های مختلف از جمله پلتفرم های همراه در دسترسی می باشد,IPsec از ترافیک های داده ها و برنامه های استفاده شده شما کاملا محافظت می کند اما لازم به ذکر است که IPSec در مقایسه با PPTP و Openvpn دارای الگوریتم خاصی نمی باشد و در چهارچوب خاصی حمل و نقل آسان اطلاعات را برای شما فراهم میکند.

Internet Key Exchange (تبادل اطلاعات اینترنتی)

<vpn Protocols

پروتکل IKEv2 با استفاده از IPSec ساخت و راه اندازی شده است و میتوان گفت که پروتکل IKEv2 به کمک IPSec رمزگذاری خواهد شد در حالی که استفاده از پروتکل IKEv2 تنها در تلفن های همراه هوشمند جدید قابل استفاده بوده است اما شما با استفاده از تنظیمات و فرمت های دستی میتوانید از آن برای دیگر سیستم عامل ها و دستگاه ها نیز به راحتی استفاده نمایید و بدون ایجاد اختلال اتصال خرید vpn خود را برقرار نمایید.

Start Now

تنظیمات فایروال سخت افزاری VPN

Firewall

OpenVPN

با استفاده از VPN شما میتوانید از طریق TCP و یا UDP بر روی پورت ۴۴۳ یا ۱۱۹۴ از سرویس خود استفاده کنید.

PPTP and L2TP

با استفاده از دو پورت PPTP و L2TP میتوانید به مدیریت فایروال سخت افزازی خود بپردازید و ترافیک داده های خود را مدیریت کنید.

فعال سازی ترافیک PPTP بر روی پورت TCP 1723
فعال سازی ترافیک پروتکل IPSec بر روی پورت UDP.
تبادل اطلاعات اینترنتی

استفاده از پروتکل UDP بر روی پورت ۵۰۰٫

برای خرید vpn اقدام کنید و از اینترنت بدون محدودیت لذت ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *