توانایی vpn در باز کردن سایت ها فیلتر
03آبان, 1396

در پست قبلی به موضوع setup vpn connections windows xp اشاره کردیم و در این پست موضوع جدیدی را با شما در میان خواهیم گذاشت.
What a VPN Can Do For You

یک شبکه خصوصی مجازی (خرید vpn) اتصالات شبکه را بر روی یک فاصله فیزیکی بالقوه تأمین می کند. در این رابطه، یک VPN نوعی از (WAN) است. VPN ها اشتراک فایل، کنفرانس ویدئویی و خدمات شبکه مشابه را فعال می کنند.

یک VPN می تواند در هر دو شبکه عمومی مانند اینترنت و شبکه های تجاری خصوصی کار کند. با استفاده از یک روش به نام تونل زنی، یک VPN بیش از یک زیرساخت سخت افزاری به عنوان لینک های موجود اینترنت یا اینترانت اجرا می شود.

فن آوری های VPN شامل مکانیزم های مختلف امنیتی برای محافظت از این اتصالات مجازی است.

شبکه های خصوصی مجازی عموما هیچ قابلیت جدیدی را ارائه نمی دهند که از طریق مکانیسم های جایگزین ارائه نشده است، اما VPN این سرویس ها را در بیشتر موارد به طور موثر و ارزان تر اجرا می کند. به طور خاص، یک VPN از حداقل سه حالت مختلف استفاده می کند که عبارت است از :

  • اتصال به اینترنت از راه دور
  • ااتصالات شبکه های محلی به صورت شبکه به شبکه ( LAN TO LAN )
  • ادسترسی کنترل شده در داخل اینترانت
  • اسرویس های VPN اینترنتی برای دسترسی از راه دور

در سال های اخیر بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به کاربران خود اجازه میدهند تا از سرویس های VPN استفاده کنند زیرا برای ارتباط با افراد مختلف و کشور های دیگر استفاده از این سرویس ها لازم و ضروری می باشد.

سرویس های VPN میتواند برای دسترسی از راه دور و کنترل سیستم از راه دور تنظیم شود و برای شرکت ها و سازمان های مختلف قابل استفاده می باشد و همچنین لازم به ذکر است که از طریق روش های زیر میتوان به سرویس VPN دسترسی پیدا کرد:

کاربری که قصد دارد دسترسی به سرویس VPN پیدا کند ابتدا باید به سرویس دهنده اینترنت خود متصل شود و سپس میزبان سرویس VPN یک اکانت برای اتصال از راه دور برای کاربر ایجاد کند و توسط برنامه مورد نظر اتصال را ایجاد نماید.
همچنین پس از ایجاد اتصال و طی کردن مراحل به صورت کامل کاربر به تمامی سیستم های شرکت دسترسی کامل دارد و میتواند مانند یک میزبان محلی باشد.

لازم به ذکر است که قبل از سرویس های خرید vpn کاربران تنها از طریق خطوط اختصاصی میتوانستند ارتباط از راه دور را برقرار کنند اما با ورود سرویس های VPN به بازار های جهانی تنها با نصب نرم افزار های مورد نظر بر روی سخت افزار ها میتوانید به راحتی ارتباط از راه دور را تنها با وارد کردن یک آی پی و نام کاربری و رمز عبور ایجاد نمایید.

VPN ها برای استفاده از اینترنت

What a VPN Can Do For You

یک VPN علاوه بر استفاده از شبکه های خصوصی مجازی برای دسترسی از راه دور می تواند دو شبکه را به هم متصل کند. در این حالت سرویس VPN می تواند به شبکه شرکت های مختلف برای تشکیل یک اینترانت گسترده گسترش پیدا کند. این راه حل از سرور VPN برای اتصال به سرور های دیگر استفاده می کند.

شبکه داخلی VPN ها

What a VPN Can Do For You

شبکه های داخلی نیز ممکن است از تکنولوژی vpn برای پیاده سازی دسترسی کنترل شده به زیر شبکه های شخصی در یک شبکه خصوصی استفاده کنند. در این حالت مشتریان به یک سرور VPN متصل می شوند که به عنوان دروازه شبکه عمل می کند.

این نوع استفاده از VPN شامل یک ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) یا کابل کشی شبکه عمومی نمی باشد با این حال به کاربر اجازه میدهد تا از ویژگی های VPN در شرکت یا سازمان خود استفاده کند. این رویکرد به عنوان یک راه برای کسب و کار و حفاظت از شبکه های محلی Wi-Fi محسوب می شود تا افراد دیگر اجازه دسترسی به اطلاعات شرکت یا سازمان را پیدا نکنند.

برای دسترسی به شبکه ها اجتماعی فیسبوک , تویتر و تلگرام و لذت استفاده از اینترنت بدون فیلتر همین الان اقدام به خرید vpn کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =