داغ ترینها: ....

چگونه با گوشی هوآوی حرفه ای عكاسی نماییم

چگونه با گوشی هوآوی حرفه ای عكاسی نماییم

كمیاب آنلاین: استفاده از  قابلیتPro Mode در دوربین گوشیهای هوآوی گزینه های مختلفی را در دسترس كاربران قرار می دهد كه استفاده از آنها موجب داشتن تجربه ای متفاوت از عكاسی با دوربین های گوشیهای هوشمند هوآوی خواهد شد.با استفاده از Pro Mode نرم افزار دوربین، می توان مانند حرفه ای ها تصویرهایی خاص با تنظیمات دلخواه را ثبت نمود. این نرم افزار دوربین رابط كاربریEMUIدر گوشیهای هوشمند هوآوی، برای عكاسی و فیلم برداری گزینه های مختلف و مختلفی را پیش روی كاربران قرار می دهد. از این گزینه ها می توان به حالت پیش فرض Photo، Night، Aperture، Video و Pro اشاره نمود.

حالت Pro با ارائه امكان تغییر تنظیمات مختلف به صورت دستی، امكان ثبت تصویر به شكل دلخواه را فراهم می آورد. دیگر خاصیت قابل توجه این بخش امكان ثبت تصویر به صورت خام با فرمت RAWاست. البته این توانایی محدود به برخی از مدلهای ویژه می شود.
برای استفاده از حالت Pro ابتدا باید نرم افزار دوربین گوشی هوآوی را فعال، سپس بوسیله جابه جایی نوار پایین تصویر، گزینه Pro را انتخاب نمود.
از مواردی كه امكان تنظیم دستی آنها با استفاده از حالت Pro در دسترس خواهد بود می توان به Metering Mode، سطح ISO، اكسپوژر (نوردهی)، سرعت شاتر، تنظیمات فوكوس و تراز سفیدی (White Balance) اشاره نمود. اعمال تغییر در هركدام از این موارد، تصویر نهایی را دستخوش تغییرات ریز و درشتی خواهدنمود كه برخی از آنها را توضیح می دهیم.
Metering Mode
از سمت چپ تصویر، Metering Mode اولین گزینه ی پیشِ روست. با انتخاب این گزینه حالت های زیر قابل انتخاب خواهند بود:
· Matrix (مناسب برای ثبت تصویر مناظر وسیع و طبیعت)
· Center (مناسب برای ثبت تصاویری كه سوژه درست در مركز آنها قرار گرفته است)
· Spot (مناسب برای ثبت تصویر از سوژه های كوچك)

ISO
گزینه بعدی امكان تنظیم مقدار ISO را فراهم می آورد. با سوایپ به 2طرف می توان مقدار مناسب را انتخاب نمود. پیشنهاد می شود هنگام ثبت تصاویر در نور روز، ISO را در بازه ای بین 100 تا 200 انتخاب گردد و در شرایط نور محدود نیز افزایش ISO به مقادیر بیشتر از 400 می تواند تاثیر محسوسی روی افزایش جزئیات تصویر داشته باشد.
EV Settings (تنظیمات اكسپوژر)
حالت Pro، امكان تغییر اكسپوژر (میزان نوردهی) را بوسیله قسمت EV فراهم می آورد. در این بخش با جابه جایی روی نوار می توان میزان روشنایی تصویر را افزایش یا كم كرد. نرم افزار دوربین دستگاه با بررسی پویای میزان نور محیط و تنظیمات انتخاب شده توسط كاربر، بیش از اندازه روشن یا تاریك بودن تصویر را به كاربر اطلاع می دهد.

سرعت شاتر
با انتخاب این گزینه بسته به مشخصات دوربین دستگاه، قادر به انتخاب عددهای مختلف برای سرعت شاتر هستیم. پیشنهاد می شود برای عكاسی از سوژه های ثابت، سرعت شاتر را در بازه ای بین1/80 تا 1/125 ثانیه تنظیم شود.
تنظیمات فوكوس
در این بخش می توان تنظیمات فوكوس را مطابق با نیاز خود انتخاب نمود. گزینه های موجود در این بخش عبارتند از:
· AF-S (مناسب برای ثبت تصاویری كه سوژه آنها ثابت است)
· AF-C(مناسب برای ثبت تصاویر با سوژه متحرك)
· MF (مناسب برای زمانی كه قصد تنظیم دستی فوكوس روی قسمت خاصی از تصویر را دارید)
تراز سفیدی
از دیگر گزینه های قابل تنظیم در حالت Pro تراز سفیدی است. این قسمت به صورت پیش فرض در حالت AWB یا تنظیم تراز سفیدی به صورت خودكار قرار دارد. با این وجود دارای 5 حالت اضافی دیگر جهت استفاده در سناریوهای هوای ابری، هوای آفتابی، نور محدود، نور اتاق و تنظیم تراز سفیدی به صورت دستی نیز است.

فرمت RAW
در صورت پشتیبانی دستگاه، هنگام عكاسی با استفاده از حالت Pro می توان تصاویر را با فرمت خام RAW نیز ذخیره كرد. برای اینكار كافی است به منوی تنظیمات نرم افزار دوربین بازگشت و با انتخاب گزینه Resolution در صفحه بازشده گزینه Raw format را فعال كرد.
2121


منبع:

1398/09/14
21:20:15
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: دستگاه , دوربین , فیلم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین