داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات خبر داد:

سرعت اینترنت خانگی حداقل ۴ برابر می شود

سرعت اینترنت خانگی حداقل ۴ برابر می شود

به گزارش كمیاب آنلاین طبق اعلام وزیر ارتباطات، امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی امروز با انتشار پستی در صفحه توییتر خود اعلام نمود: سرعت اینترنت خانگی، را حداقل ۴ برابر می نماییم. امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شد.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هفته ی آینده، سایت ثبت نام آغار بكار خواهد نمود. اولویت توسعه با مناطقی است كه سرعت نسل۴ موبایل در آنها از متوسط كشوری پایین تر است.
اما پیش از این و به علت پیشگیری از شیوع كرونا اغلب افراد در خانه مانده اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می نمایند. امكانات یادگیری از راه دور برای مدارس و دانشگاه ها فراهم گردید، بعضی از شركت ها هم امكان دوركاری را برای كارمندان خود فراهم نموده اند و البته خیلی از افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم ها و سریال ها روی آوردند.
اما حضور افراد در منازل و افزایش ۴۰ درصدی استفاده مصرف دیتای كشور، باعث كاهش كیفیت شده بود كه اعلام شد اپراتورها به علت افزایش استفاده تعداد كاربران برای عرضه سرویس هم در لایه ی شبكه هم در لایه ی فركانس آماده نبودند و بنابراین شركت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبكه ارتباطی اپراتورها را افزایش داد.
بعد از آن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی اش در توییتر نوشت: عرضه اینترنت مجانی درخواستی است كه خیلی از شما از وزارت ارتباطات داشته اید. امروز( هفدهم اسفندماه) از عرضه كنندگان خدمات اینترنت ثابت درخواست كردیم از فردا تا آخر سال جاری، برای همه كاربران خود به صورت مجانی یك بسته ۱۰۰ گیگابایتی فعال كنند.
پیش از این هم زمانی كه اعلام گردید مراكز آموزشی تعطیل هستند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از صحبت با مدیران تلویزیون های اینترنتی اطلاع داد به جهت اینكه پخش مخصوص به كودكان و در بعضی از آنها تمامی فیلم ها و سریال ها مجانی شود و البته با تمدید این تعطیلی او اظهار نمود: تلویزیون های اینترنتی، عرضه خدمات مجانی خویش را تا آخر سال ادامه خواهند داد. ترافیك مصرفی این تلوزیون ها نیم بها محاسبه می گردد.
وی درباره فراهم بودن امكان یادگیری از راه دور هم گفته بود كه با عنایت به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال، برای همكاری با وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم كردیم تا میلیون ها دانش آموز و دانشجو ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند.
بنا بر اعلام، آنچه در چارچوب ۱۰۰ گیگ اینترنت مجانی پیش از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود كه با هماهنگی و مشاركت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفته بود. بعد از آن، تمدید مهلت استفاده بسته ۱۰۰ گیگابایت اینترنت مجانی خانگی تا هفته اول فروردین ۹۹ در بعضی شركتها انجام شد. اما این مهلت از شب ۷ فروردین ۹۹ به پایان رسید و توسط وزیر ارتباطات اعلام گردید كه كمیته اقتصادی ستاد ملی مقابله با كرونا با درخواست وزارت ارتباطات برای تمدید این بسته ها موافقت نكرده است.1399/01/11
21:53:45
5.0 / 5
3022
تگهای خبر: آموزش , ابزار , اپراتور , اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین