داغ ترینها: ....

ناسا لیستی از صداهای فضایی ترسناك را منتشر نمود

ناسا لیستی از صداهای فضایی ترسناك را منتشر نمود

سازمان فضایی آمریكا (ناسا) روز گذشته (شنبه 31 اكتبر) همزمان با جشن هالووین لیستی از صداهای (ترسناك) شبح وار را از فضا منتشر نمود.


به گزارش پایگاه اینترنتی فاکس نیوز، ناسا در اطلاعیه ای دراین زمینه توضیح داد: ممکنست قبل از این صداهای ناشی از بروز برخی شکاف ها، ترک ها و سر و صداهای جمع آوری شده از کیهان را شنیده باشید حالا با بهره گیری از داده های فضاپیمای خود، مجموعه جدیدی از صداهای ترسناک ناشی از اعماق فضا را برای مناسبت هالووین جمع آوری کرده ایم.
فهرست این صداهای هالووینی که به Soundcloud ارسال شده است، پر از ناله و سوت های ترسناک است.
این صداهای ترسناک شامل صداهای یک «زمین لرزه» احتمالی است که در سیاره سرخ مریخ توسط کاوشگر Mars InSight ناسا ثبت گردید و نیز حاوی صداهای مهیبی از کیهان باستان، مرکز کهکشان راه شیری و امواج پلاسما از یونوسفر سیاره مشتری است که توسط فضاپیمای Juno ثبت شده است.
ناسا اوایل هفته جاری تصویری از خورشید شبح وار را نیز برجسته کرد. در این تصویر، خورشید شباهت زیادی به یک کدو تنبل دارد که برای جشن هالووین داخل آنرا خالی کرده و درون آن شمع گذاشته اند. ناسا در یک نامه الکترونیکی به فاکس نیوز، تصویر خورشیدی را با یک «کدو تنبل غول پیکر فضایی» مقایسه کرد.
سازمان فضایی آمریکا در پستی در وب سایت خود توضیح داد در این تصویر که در روز هشتم اکتبر ۲۰۱۴ گرفته شده است، مناطق فعال بر روی خورشید ترکیب شده تا چیزی شبیه صورت یک کدو تنبل هالووینی را نمایان سازد. مناطق فعال به سبب ساطع کردن نور و انرژی بیشتر، روشن تر به نظر می رسند- همین طور در این تصویر نشانگرهای از مجموعه ای شدید و پیچیده از میدان های مغناطیسی مشاهده می شود که در اتمسفر خورشید یعنی تاج خورشید قرار دارند.
ناسا اضافه کرد: در این تصویر دو مجموعه طول موج نور ۱۷۱ و ۱۹۳ آنگستروم که معمولاً به رنگ های طلایی و زرد رنگ آمیزی شده اند، با هم ترکیب می شوند تا ظاهری خاص مانند هالووین ایجاد شود.
اندازه گیری آنگستروم برای طول موج نور استفاده می شود. ناسا در این پست توضیح داد: این تصویر در واقع تلفیقی از دو طول موج نور ۱۷۱ و ۱۹۳ آنگستروم است که توسط رصدخانه Solar Dynamics ثبت شده است.
هالووین ( Halloween) که مخفف «هالووز ایووینگ» (Hallows' Evening) به معنای عصر قدیسان است، جشنی است که در روز ۳۱ اکتبر و در شامگاه مراسم عید مقدسان که یکی از آیین های مسیحیت غربی است، برگزار می گردد.
کارهای مرسوم روز هالووین شامل قاشق زنی، شرکت در مهمانی های هالووین با لباس های ویژه این روز، تهیه کدوی هالووین، روشن کردن آتش، سیب بازی، بازی های فال بینی، شوخی دستی، بازدید از خانه های وحشت، تعریف کردن قصه های وحشت آور و تماشای فیلم های ترسناک است.


1399/08/15
22:30:35
5.0 / 5
1193
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین