داغ ترینها: ....

۲۵۰ طرح نوآورانه در مركز شتابدهی ترشیز خراسان رضوی اجرایی شده است

۲۵۰ طرح نوآورانه در مركز شتابدهی ترشیز خراسان رضوی اجرایی شده است

به گزارش کمیاب آنلاین ایرنا- مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز شهرستان کاشمر واقع در جنوب غربی خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۵۰ طرح نوآورانه با موضوعات گوناگون مورد نیاز جامعه در این منطقه در دست اجرا قرار دارند.


دکتر مجید عاقل روز دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته پژوهش در کاشمر اضافه کرد: این طرحهای نوآورانه را می توان با عرضه حمایتهای مادی و معنوی لازم به نتیجه کاربردی ثمر رساند.
وی افزود: مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز تلاش دارد با ایجاد بستر مناسب، در راه اشتغال پایدار و کارآفرینی برپایه محصولات دانش بنیان ادامه مسیر داده و حرکت نماید.
مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز اظهار داشت: این مرکز بعنوان زیرمجموعه مرکز آموزش عالی کاشمر همینطور با مدنظر قراردادن مشکلات منطقه، تعریف پروژه های کاربردی برای رفع آنها و حرکت به سمت کارآفرینی کوشش می کند با تکمیل چرخه ایده تا فناوری، دانشگاه را به سمت خلاقیت، ابداع و نوآوری سوق دهد.
وی به حمایت دانشگاه از ثبت اختراعات داخلی، عرضه کمکهای لازم به استادان و دانشجویان نوآور و فناور، برگزاری منظم کارگاههای فناورانه در طول سال، کمک به رونق اقتصاد محلی با افزایش بهره مندی واحدهای نوآور و فناور از خدمات مرکز نوآوری ترشیز اشاره و بیان نمود: پیگیری اجرایی و ثمردهی همه این اقدامات جزو رسالتهای اصلی مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز هستند.
دکتر عاقل همینطور بر ضرورت آشنایی دانشگاهیان با مفاهیم حقوقی ثبت شرکتها، قراردادها و ثبت اختراعات، قوانین تجارت و مذاکره تاکید و بیان نمود: حمایت فعالیت های علمی فناورانه، توسعه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان در جهت تحقق شعار سال در خصوص "جهش تولید" ضروری می باشد.
وی اضافه کرد: فعالیت شرکتهای دانش بنیان در تجاری سازی و توسعه کسب و کارهای جدید اهمیت زیادی دارد بنابراین امیدواریم شاهد تأسیس شرکتهای دانش بنیان توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان این مرکز همراه با افزایش کمی و کیفی فعالیت شرکتها در منطقه باشیم.
مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز همینطور از تخصیص پنج میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای نوآور مستقر در این مرکز خبر و افزود: ۱۰ واحد فناور هم اینک در این مرکز نوآوری مستقر و فعال می باشند.
وی اظهار داشت: واحدهای واجد شرایط علاوه بر دریافت کمک مالی، از فضای استقرار، خدمات اینترنت و مشاوره بهره مند هستند. همینطور هسته های فناوری مستقر در مرکز نوآوری از حمایتهای مالی و معنوی همچون تهیه طرح کسب و کار، ثبت اختراع و تسهیلات تجاری سازی در طول مدت زمان استقرار برخوردار می باشند.
"مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز" سال ۱۳۹۵ مجوز فعالیت خویش را دریافت کرد و بعنوان زیرمجموعه مرکز آموزش عالی کاشمر با مساعدت معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری ادامه فعالیت داد.
این مرکز علمی مجهز در فضایی با زیربنای ۵۵۰ مترمربع، زمینه عرضه خدمات حمایتی و مشاوره ای، کمک به ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینان در چارچوب واحدهای نوپای فعال صاحب ایده در حوزه فناوریهای پیشرفته و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فناوری، حضور مؤثر و مستقل دانش آموختگان دانشگاهی و ایده پردازان را در صحنه توسعه اقتصادی و فناورانه در سطوح ملی و منطقه ای فراهم نموده است.
پنج واحد آموزش عالی با ۱۰ هزار دانشجو در کاشمر دایر است. از این تعداد ۳۰ هزار دانشجو در ۳۴ رشته دانشگاه آزاد واحد کاشمر تحصیل می کنند.
مرکز شهرستان ۱۶۵ هزار نفری کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.منبع:

1399/10/03
21:11:24
5.0 / 5
667
تگهای خبر: آموزش , اجرا , اینترنت , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین