داغ ترینها: ....
رئیس دانشگاه آزاد یاسوج

شهرك زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود

شهرك زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود

به گزارش کمیاب آنلاین ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج اظهار داشت: شهرک زیست فناوری در پردیس دانشگاه آزاد یاسوج ایجاد می شود و جزئیات طرح توجیهی این شهرک به معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عرضه شده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، کرم جانی پور روز سه شنبه در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پردیس دانشگاه آزاد یاسوج اضافه کرد: با عنایت به پتانسیل های ویژه پردیس دانشگاه ازاد یاسوج به درخواست ستاری، هسته های فناورانه بخصوص در بخش کشاورزی در آن فعال می شوند.
وی بیان نمود: باتوجه به اهمیت فعالیتهای دانش بنیان و واحد های فناورانه، طرح های دانش بنیان بلوط محور در بویراحمد و طرح های گاز محور در گچساران مبنا قرار گرفته و برروی آنها سرمایه گذاری صورت می گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از پردیس دانشگاه ازاد یاسوج از مسؤلان خواست با اعطای تسهیلات به تکمیل و راه اندازی پردیس کمک کنند تا باعث درآمدزایی و کارآفرینی در شهر یاسوج شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از زمان ریاست محمد مهدی تهرانچی، حل مشکل دانشگاه آزاد واحد یاسوج به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و ۳ میلیارد تومان برای دریافت سند تک برگ پردیس کمک شد.
کرم جانی پور اظهار داشت: افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تابحال برای راه اندازی پردیس دانشگاه آزاد یاسوج هزینه شده است و تکمیل آن احتیاج به هزینه فراوانی دارد.
وی اضافه کرد: با عنایت به بالا رفتن هزینه ها و کمبود سرمایه در دانشگاه آزاد طرح های عمرانی با رکود روبرو شده اما با پیگیری های تهرانچی و ستاری این مجموعه به نتیجه خواهد رسید.
جانی پور خاطرنشان کرد: تابحال جلسه های فراوانی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به دستور تهرانچی برای تعیین تکلیف و استفاده مطلوب از این پردیس دانشگاهی تشکیل شده و چند طرح توجیهی جامع هم به سازمان مرکزی ارسال و در دست بررسی می باشد.
پس از بازدید معاون علمی رئیس جمهوری از پردیس دانشگاه آزاد مقرر شد در هفته آتی جلسه ای با حضور نمایندگان معاون علمی رئیس جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برای تصمیم گیری درباره پردیس دانشگاه ازاد یاسوج برگزار گردد.
در حاشیه بازدید معاون علمی رئیس جمهوری ازپردیس یاسوج و افتتاح این شهرک از دستگاه +odenaرونمایی شد. ستاری همینطور از فناوری تولیدی هسته فناور مستقردر مرکز رشد واحدهای فناور با عنوان گلخانه اب شور بازدید کرد و به مخترع داروی التیام زخمهای دیابتیقول مساعدت برای گرفتن مجوزهای لازم برای تولید این داروی خاص داد.
معاون علمی رئیس جمهوری همینطور از دستگاه ویژه تولید یکی از هسته های فناور دانشگاه ازاد گچساران با عنوان انتقال توان الکتریکی شارژر بی سیم تلفن همراه بازدید کرد.منبع:

1399/11/29
23:45:29
5.0 / 5
601
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین