داغ ترینها: ....
ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۹

تولید مودم های 5G داخلی

تولید مودم های 5G داخلی

به گزارش کمیاب آنلاین شرکتهای دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مخابراتی، با هدف تحقق شعار جهش تولید و همینطور ارتقای 20 درصدی استفاده از خدمات بومی در شبکه ملی اطلاعات، مبادرت به تولید محصولات داخلی کردند که مودم های VDSL و 5G بخشی از این محصولات بود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در سند معماری و طرح کلان شبکه ملی اطلاعات، بومی سازی و ارتقای ۲۰ درصدی استفاده از خدمات بومی مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. در این راستا و با هدف تحقق شعار سال گذشته، یعنی جهش تولید و همین طور اجرائی شدن اصول سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مخابراتی محصولات خودرا به نمایش گذاشتند که تولید مودم نیز همچون این محصولات بود.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ از پیگیری و اجرای سه طرح ملی هدف گذاری شده همچون تولید مودم داخلی برای اتصال ۲.۵ میلیون پورت VDSL آگاهی داد و گفته بود که طراحی سازوکارها برای پشتیبانی از تولید مودم داخلی همچون برنامه های آتی است. در امتداد تشویق و رفع موانع موجود، در بحث اتصال، خط تولید مودم های داخل کشور (outdoor) افتتاح شد و علاوه بر مودم نسل چهار، بومی سازی مودم نسل پنج نیز در کشور شروع شد.
وی همین طور با اعلان اینکه برای تامین نیاز مردم، کالاها باید با قیمت مناسب تر به بازار عرضه شوند، گفته بود در این شرایط، یکی از نیازهای مردم، فراهم کردم مودم و تجهیزات دسترسی است و در این راستا باتوجه به اولویت های وزارت ICT، هماهنگی لازم در فاز اول برای اعطای تسهیلات جهت تولید مودم VDSL و ONT (فیبر نوری) صورت گرفت. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور مهرماه ۱۳۹۹، از تفاهم با مجموعه دانشگاهی برای تولید مودم های 5G آگاهی داد تا برای تولید تجهیزات مربوط به نسل پنج از همین حالا سرمایه گذاری کنند.
درنهایت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اسفندماه ۱۳۹۹، با اشاره به راه اندازی نخستین سایت 5G FWA و با تاکید بر چالش قیمت مودم، عنوان کرد: هر فناوری جدید در ابتدای حضور، قیمتش بالاست. به جهت اینکه همیشه این قیمت بالا نماند و مصرف بالا رود و قیمت کم شود، ما به نوبه خود تولید مودم 5G در ایران را تسهیل کردیم و شرکت اتصال صنعت میانه تولید مودم 5G را آغاز نموده است و نخستین نمونه آن برای گرفتن تایید سازمان تنظیم مقررات و ارائه به بازار، ارسال شده است.
آذری جهرمی همین طور با اعلان اینکه کاربر و مصرف کننده توان اقتصادی ندارد، به روشی برای خرید مودم های داخلی اصرار کرد و اظهار داشت: همانطور که تامین کنننده تجهیزات توسعه شبکه از وندورها بودجه می گیرد، شما هم باید از اپراتورها بودجه بگیرید. یک خط اعتباری بگیرید و از ظرفیت دولت الکترونیک هم استفاده کنید، هر مشتری که درخوست مودم می دهد، بتواند مودم را قسطی تحویل بگیرد و ۲۰ ماهه پرداخت کند هم به سود منابع بانکی است و هم به مصرف کننده برای تامین تجهیزات فشار نمی آید.
وی با اعلان اینکه تجهیزات 5G در لبه تکنولوژی هستند و ما هم در کشور توانمندی داریم، اظهار نمود: حرکتی در کشور شروع شده که تولیدکنندگان داخلی تولید اجزای مختلف مورد نیاز برای 5G را شروع کردند، چون هنوز زمان برای فراگیر شدن این فناوری هست و ما آزمایشگاه دایر کردیم و امکان آزمودن برای بخش تولید را به وجود آوردیم. بدین سبب تلاش کنید در تجهیزاتتان از حداکثر ظرفیت داخلی استفاده کنید و سراغ مودم های خارجی نروید تا این صنعت هم در کشور توسعه پیدا کند.1400/01/14
19:38:30
5.0 / 5
629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین