داغ ترینها: ....

كنگره بین المللی زیست فناوری گیاهان دارویی در زنجان

كنگره بین المللی زیست فناوری گیاهان دارویی در زنجان

به گزارش کمیاب آنلاین دبیر اجرائی کنگره سومین کنگره بین المللی و چهارمین همایش ملی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ های کوهی اظهار داشت: این کنگره توسط دانشگاه زنجان و با همکاری انجمن گیاهان دارویی ایران در زنجان انجام می شود.


دکتر علی عمارلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلان اینکه این کنگره در ایام دوشنبه و سه شنبه، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت جاری، بصورت مجازی برگزار می شود، اظهار داشت: این کنگره توسط دانشگاه زنجان و با همکاری انجمن گیاهان دارویی ایران برگزار می گردد.
وی با اشاره به محورهای اصلی این کنفرانس اضافه کرد: مهندسی ژنتیک، تنوع ژنتیکی، کشت بافت، بیان ژن، متابولیت های ثانویه و فیزیولوژی گیاهی، داروهای گیاهی و طبیعی مبتنی بر زیست فناوری همچون محورهای این کنفرانس است.
دبیر اجرائی کنگره، زیست فناوری و زیست شناسی قارچ های کوهی، سمی، خوراکی و صنعتی، تجارت تکنولوژی های جدید زیستی در حوزه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، قارچ های کوهی و صنعتی را از دیگر محورهای این همایش عنوان نمود و اظهار داشت: صنایع در رابطه با زیست فناوری، گیاهان دارویی و قارچ های کوهی و نیز گیاهان دارویی، حفاظت از مراتع و محیط زیست و سایر پژوهش های در رابطه با گیاهان دارویی، قارچ های دارویی و مشتقات دارویی از محورهای اصلی این کنگره بین المللی و همایش ملی است.
بیش از ۱۰ سخنران از کشورهای خارجی به تبادل اطلاعات می پردازند
وی با اعلان اینکه علاوه بر دریافت مقاله از دانشگاه های داخل کشور، از دانشگاه های فرانسه، ایتالیا، ترکیه، روسیه، چین، لهستان و کشورهای همسایه نیز مقاله دریافت شده است، اضافه کرد: برای بیش از ۱۰ سخنران، از کشورهای یاد شده نیز برنامه سخنرانی پیش بینی و هماهنگ شده که در بستر مجازی به تبادل اطلاعات می پردازند.
دبیر اجرائی کنگره، به حضور مقامات مسئول در افتتاحیه این همایش هم اشاره نمود و اضافه کرد: حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، مسئولان حوزه گیاهان دارویی کشور همچون دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، دبیر انجمن گیاهان دارویی و دبیر انجمن داروهای گیاهی، در برنامه افتتاحیه گنجانده شده است.
وی از دریافت بیش از ۲۰۰ مقاله تخصصی در این کنگره آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۶۰ مقاله پوستر و ۲۵ مقاله به طور سخنرانی مجازی، پذیرش شده اند.
دبیر اجرائی کنگره اشاره کرد: یافته های برگزیده این کنگره تخصصی، در مجله های معتبر علمی منتشر می شود.منبع:

1400/02/27
22:12:27
0.0 / 5
849
تگهای خبر: اجرا , پوستر , تخصص , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین