داغ ترینها: ....

توجه به فناوری ماموریت مهم دولت دوازدهم

توجه به فناوری ماموریت مهم دولت دوازدهم

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس مرکز هیأت های اُمنا و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در شروع دولت دوازدهم توجه به موضوع فناوری بعنوان یک ماموریت مهم در دستور کار دولت قرار گرفت.به گزارش وزارت علوم، عبدالرضا باقری اضافه کرد: افزایش بودجه پارک ها، افزایش واحدهای فناور و همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی نشان از اهمیت عرصه فناوری در کشور است.

وی با اشاره به وظایف دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در تامین نیروی انسانی کارآمد به تقاضاهای اجتماعی جامعه نیز اصرار کرد و اظهار داشت: دانشگاه های جامعه محور از موضوعات مهم کشور و ایجاد دانشگاه های کارآفرین، نمودی از همین مورد است؛ بدین سبب افزایش بودجه پارک های علم و فناوری، افزایش تعداد واحدهای فناور و هماهنگی پارک ها با حوزه ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی نشان از اهمیت ویژه ای است که به پارک های علم و فناوری داده شد.

قائم مقام وزیر علوم با اشاره به این که در شروع دولت دوازدهم توجه به موضوع فناوری بعنوان یک ماموریت مهم در دستور کار دولت قرار گرفت، گفت: تقویت مراکز رشد و پارک های علم و فناوری از ارکانی بود که در این دولت مورد اهتمام ویژه قرار گرفت و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بعنوان یکی از مهم ترین مراکز فناوری کشور است که تجربیات و کارهای مهمی که در این شهرک صورت گرفته، در کل کشور بسط پیدا کرد.

باقری در ادامه اشاره کرد: پایش مستمر موانع قانونی بر سر راه توسعه پارک های علم و فناوری یکی از مهم ترین کارهای پیش رو است که امید است با اصلاح قوانین و مقررات به توسعه مراکز رشد و پارک های علم و فناوری کمک شایانی شود. یکی از مراکزی که می تواند انجام این امر را بر عهده گیرد؛ سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است که می تواند درباب پایش موانع که بر سر راه تولید و فناوری است پیگیر امر باشد.

وی بیان کرد: دومین اقدام اساسی که باید انجام پذیرد، قرار دادن ضوابط و مقررات در سایت ها و در دسترس فناوران و مدیران است تا مشکل نبود متولی در حوزه فرهنگ سازی برطرف شود؛ همین طور به اشتراک گذاری تجربه پارک های علم و فناوری برای سایرین به شکلی که جهت کسب تجربه هزینه مجدد نشود هم بسیار مفیدست که متولی این امر هم می تواند سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران باشد.منبع:

1400/02/29
20:00:12
5.0 / 5
913
تگهای خبر: آموزش , تولید , صنعت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین