داغ ترینها: ....

دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری ۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه جذب كرد

دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری ۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه جذب كرد

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهار داشت: دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری۳۶۰ میلیارد ریال سرمایه جذب کرده است.


مصطفی بغدادی امروز سه شنبه در بیست و چهارمین رویداد آنلاین «دوشنبه های استارت آپی» با مبحث رویداد جذب سرمایه صنعت ساختمان که با حضور هفت استارت آپ این حوزه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن تاکید بر گسترش خدمات صندوق نوآوری به تمامی فعالان اکوسیستم نوآوری کشور اظهار داشت: اکوسیستم نوآوری کشور تنها شرکتهای دانش بنیان نیستند و صندوق درنظر دارد تا خدمات خویش را به حوزه های استارت آپی و کارآفرینان و کل اکوسیتم نوآوری کشور هم عرضه نماید.
وی اضافه کرد: بر این اساس رویداد پیوند و هم سرمایه گذاری با شتاب دهنده های دانش بنیان هم به صورت رسمی روز گذشته در دو حوزه جلبک و ساختمان شروع شد.
بغدادی با بیان این که، با همکاری مرکز نوآوری مسکن و بانک مسکن ایده ها را در دو بخش چرخه اولیه عمر و در مرحله استارت آپی و جذب سرمایه طبقه بندی کرده ایم، اضافه کرد: ایده هایی که به منظور پولی که برای جلب سرمایه گذاران دیگر در آغاز کار سرمایه گذاری می شود(seed money) احتیاج داشتند، در رویداد پیوند و ایده های استارت آپی، امروز در رویداد دوشنبه های استارت آپی به سرمایه گذاران عرضه شدند.
وی در مورد رویداد دوشنبه های استارت آپی برگزار شده از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری هم خاطرنشان کرد: در ۲۳ رویداد دوشنبه استارت آپی گذشته ۱۶۷ تیم استارت آپی حضور داشتند.


بغدادی با تاکید براین که، دوشنبه های استارت آپی امسال ادامه خواهد یافت، ابراز امیدواری کرد در همراهی با رویداد پیوند، اثرگذاری بیشتری داشته باشند.
وی با بیان این که، میزان سرمایه جذب شده به دو صورت سرمایه گذاری مستقل و هم سرمایه گذاری با صندوق نوآوری بوده است، اظهار داشت: عاملان سرمایه گذاری صندوق نوآوری در چارچوب سرمایه گذاری مستقیم یا هم سرمایه گذاری با صندوق نوآوری به سایر بازیگران اکوسیستم خدمات عرضه می کنند.

برنامه های بانک مسکن
سیامک خاوری
مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات ناواکو نیر در این رویداد، ضمن تشریح برنامه های بانک مسکن برای توسعه نوآوری در صنعت ساختمان اظهار داشت: دولت وظیفه دارد تا بر ساخت ساختمان ها نظارت داشته باشد تا به لحاظ مصرف انرژی و طول عمر، بهینه، ارزان و کارا باشند.
وی اضافه کرد: هوشمندسازی صنعت ساختمانی هم اکنون همگانی نشده و تکنولوژی مورد استفاده کنونی بسیار قدیمی هستند، ازاین رو باید از مصالح پیشرفته استفاده گردد.
خاوری افزود: ناواکو و بانک مسکن بعنوان شتاب دهنده یا مرکز رشد و در مواردی بعنوان سرمایه گذار عمل می کنند و بسته به حجم پروژه و میزان اثرگذاری آن در برآورده سازی اهداف حضور می یابند.
وی تاکیدکرد: قوانین و مقررات در جهت اهداف ما است و هیچ منع قانونی نداریم و اعتبارات لازم برای حوزه مسکن در نظر گرفته شده است، بر این اساس تسهیلات بانک مسکن برای طرح های نوآورانه تا سه برابر افزایش پیدا کرده است.


1400/02/30
13:13:15
0.0 / 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین