داغ ترینها: ....

بهبود خواص ضدشرگی كیلرهای چوب با فناوری نانو

بهبود خواص ضدشرگی كیلرهای چوب با فناوری نانو

کمیاب آنلاین: یک شرکت فناور پوشش شفاف پایه آب مخصوص چوب (کیلر) حاوی نانوذرات برای بهبود خواص ضد شرگی تولید کرد.


به گزارش روز شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، این کیلرهای نانویی با ایجاد سطحی زیبا و براق و یکنواخت روی چوب سبب افزایش طول عمر و ماندگاری چوب رنگ شده می شوند. به سبب وجود نانوذرات در این کیلرها، استفاده از آن سبب کاهش هزینه ها، کاهش خطر آتش سوزی و کاهش آلودگی به سبب استفاده از آب و حذف تینر می شود.
همچنین این پوشش های نانویی قابلیت شستشو داشته و زیرلایه ای مناسب برای پوشش های مختلف است. از طرف دیگر کیلرهای نانویی بسیار سریع خشک می شوند و در مقابل سایش و اصطکاک با اجسام خارجی بسیار مقاوم هستند. این کیلرها فاقد هرگونه بوی تند و نامطبوع بوده و جهت استفاده در محیط های صنعتی و خانگی بسیار مناسب هستند.
افزودن نانوذرات به محصول کیلر شرکت پوشش گیتی سبز اسپادان سبب ایجاد خاصیت ضد شرگی در این محصول شده است. همین طور با اضافه شدن نانوذرات به کیلر از میزان ته نشین شدن آن نیز کاسته شده است.
کیلرها معمولا در دو نوع براق و مات دسته بندی می شوند. برخی کیلرها پایه آب نیستند و از تینر بعنوان رقیق کننده برای آنها استفاده می شود. مزیت کیلرهای پایه آب نسبت به انواع کیلرهای دیگر که با تینر رقیق می شوند این است که خطر آنها کمتر بوده و سبب بروز سرطان در مصرف کننده نمی شوند. تعدادی از کیلرها مخصوص چوب بوده و برخی دیگر مخصوص فلزات و سیمان و سطوح خارجی ساختمان، که نحوه استفاده از هرکدام متفاوت می باشد و بستگی به سطوح مورد نظر دارد.
برخی کیلرها باید با قلم مو روی سطوح مورد نظر استفاده شوند و برخی دیگر بصورت اسپری موجود است. کیلر پایه آب که بعنوان پوشش محافظتی روی سطوح چوب به کار می رود، یک پوشش مقاوم روی سطوح رنگ شده ایجاد و از سطوح در مقابل آب، نور خورشید و شرایط جوی محافظت می کند. این محصول با آب رقیق و به آسانی با قلم مو روی سطوح چوبی استعمال می شود.


1400/03/02
13:02:50
0.0 / 5
669
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین