داغ ترینها: ....
اپراتورها باید تجهیزاتشان را به روزرسانی كنند

تكلیف اپراتورها برای مقابله با اختلالات ارتباطی هنگام قطعی برق

تكلیف اپراتورها برای مقابله با اختلالات ارتباطی هنگام قطعی برق

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام نمود: در پی قطعی های برق در سراسر کشور و اختلال در شبکه ارتباطی، اپراتورهای سیار ملزم شده اند امکانات دیزل ژنراتور و باتری های پشتیبان برای تامین برق هاب سایت ها و سایت های BTS را تقویت کرده و در صورت نیاز، کمبود یا اختلال در باتری ها را رفع کنند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، افزایش مصرف برق در این روزهای گرما، منجر به قطعی های مکرر در شهرهای مختلف کشور شده و این موضوع، قطعی آنتن های موبایل و اینترنت را هم به همراه داشته است. در شرایطی که به سبب ادامه پروسه دورکاری در بعضی ادارات و برگزاری آزمون های آنلاین اختتام ترم دانش آموزان و دانشجویان، استفاده از اینترنت ضرورت دارد، قطعی اینترنت هم دردسرساز شده است.
با افزایش مصرف برق و بروز قطعی، باتری سایت های BTS برق لازم را برای آنتن اپراتورها تامین می کند و بیشتر سایت ها هم می توانند در بازه چند ساعته قطعی برق، پاسخگو باشند، اما شارژ باتری برخی از سایت ها ممکنست زودتر از وصل شدن برق تمام شود که قطعی آنتن و اینترنت موبایل را هم به دنبال خواهد داشت.
جمال هادیان -مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- اظهار داشته بود: قطعی برق موجب خاموشی بیش از ۲۰۰۰ دکل مخابراتی اپراتورها در سراسر کشور شده است. هر دکل فقط تا دو ساعت توان تامین برق را دارد؛ وقتی خاموشی سه ساعته شد، خاموشی تجهیزات اجتناب ناپذیر است. ضمن تعامل با وزارت نیرو و با همکاری اپراتورها، مشکل به زودی حل خواهد شد.
در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مجید حقی اعلام نمود: در پی قطعی های برق در سراسر کشور و اختلال در شبکه ارتباطی، اپراتورهای سیار ملزم شده اند امکانات دیزل ژنراتور و باتری های پشتیبان برای تامین برق هاب سایت ها و سایت های BTS را تقویت کرده و در صورت نیاز، کمبود یا اختلال در باتری ها را رفع کنند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار داشت: با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادارات کل ICT در استانها نیز باید با بازدید و بررسی میدانی سایت ها، در صورت وجود مشکل در تجهیزات پشتیبانی برق، هماهنگی لازم را برای رفع آن انجام دهند.

برنامه زمان بندی قطعی برق بطور شفاف اعلام شود
وی درباره تعامل با وزارت نیرو برای رفع مشکلات ناشی از قطعی برق اظهار داشت: از وزارت نیرو و شرکت توانیر درخواست کردیم در صورت امکان، قطعی برق به حداقل رسیده و در طول یک روز چند بار تکرار نشود. همین طور برنامه زمانبندی قطعی برق به طور شفاف اعلام گردد تا اپراتورها متناسب با آن برنامه ریزی های لازم را برای مدیریت و تامین برق سایت ها و پایداری ارتباطات انجام دهند.
معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با اعلان اینکه زمان شارژ مجدد باتری های پشتیبان برق بعد از تخلیه شارژ، نسبتا طولانی (حدود ۱۰ تا ۱۵ ساعت) است، اشاره کرد: با توجه به این که تجهیزات یکسوکننده های اپراتورها هم برق سایت ها را تامین می کند و هم شارژینگ باتری را انجام می دهد، بنا بر این اگر قطعی های برق به تناوب و در بازه های زمانی کوتاه اتفاق بیفتد، تجهیزات پشتیبان برق سایت ها نیز برای رفع اشکال کافی نیستند، بنا بر این لازم است شرکت توانیر در تصمیم گیری برنامه زمانبندی قطعی برق، محدودیت های تکنولوژی تجهیزات را در نظر بگیرند.
حقی اشاره کرد: ضرورت استفاده از خنک کننده ها خصوصاً در مناطق گرمسیر به سبب بالا بودن دمای هوا نیاز دیگر اپراتورهاست که مستقیما توسط شبکه اصلی برق تامین می شود و بوسیله باتری ها هم قابل جبران نیست.1400/03/04
21:58:37
0.0 / 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین