ضعف امنیتی دستگاه های GPS چینی ثابت شد!

ضعف امنیتی دستگاه های GPS چینی ثابت شد!

به گزارش كمیاب آنلاین كارشناسان امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه دستگاه های ردیاب ماهواره ای (GPS) ساخت چین دارای صدمه پذیری و حفره های امنیتی مختلف بسیاری هستند كه به هكرها اجازه ورود به اطلاعات مربوط به مكان جغرافیایی كاربران را می داده است.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت خاص و روز افزون امنیت سایبری و ضرورت حفاظت از حریم خصوصی كاربران در فضای مجازی، خیلی از محققان و كارشناسان امنیتی با بررسی صدمه پذیری و حفره های امنیتی موجود در سرویس های مختلف تلاش دارند تا علاوه بر آگاه سازی كاربران، شركت های توسعه دهنده سرویس های مربوطه را ملزم به مرتفع ساختن مشكلات و ضعف های امنیتی و سپس محافظت از حریم خصوصی كاربران كنند.
حالا اخیرا این كارشناسان با انتشار گزارشی در وب سایت سی نت دریافته و اعلام نموده اند كه دستگاه های ردیاب ماهواره ای (GPS) چینی كه الان توسط خیل عظیمی از كاربران در كشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار می گیرند، از رمزعبور و پسورد های پیش فرض استفاده می نمایند كه خیلی از آنها اعداد ۱۲۳۴۵ بوده است. این بدان معناست كه هكرها و مجرمان سایبری قادر بوده اند اطلاعات مربوط به لوكیشن و مكان جغرافیایی كاربران را به راحتی بدست آورده و به آن دسترسی پیدا كنند.
دستگاه های ردیاب ماهواره ای به كاربران این امكان را می دهد تا در هر جا و مكانی بتوانند مسیر موردنظر خویش را پیدا كرده و بدین ترتیب از گم كردن راه اجتناب كنند. این دستگاهها به میزان قابل توجهی توسط طبیعت گردان، گردشگر ها و كوهنوردان مورد استفاده قرار می گیرند.
كارشناسان امنیتی بدین ترتیب از تمامی كاربران دستگاههای ردیاب ماهواره ای درخواست كرده اند كه هرچه سریعتر رمزعبور پیش فرض دستگاه خویش را تغییر داده و از یك پسورد جدید و غیرقابل حدس استفاده كنند.1398/06/19
11:59:07
5.0 / 5
4128
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین