داغ ترینها: ....
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

سه سامانه هوشمند در كیش رونمایی گردید

سه سامانه هوشمند در كیش رونمایی گردید

کمیاب آنلاین: سه سامانه هوشمند خدماتی در سازمان منطقه آزاد کیش با حضور وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات رونمایی گردید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر چهارشنبه در اولین روز از سفر ۲ روزه خود به جزیره کیش از سه سامانه کیش هوشمند، جامع حقوقی و اطلاعات جغرافیایی رونمایی نمود.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: سامانه کیش هوشمند خود شامل سه زیر سامانه حساب کاربری کیش (Kish Account) با آدرس اینترنتی my.kish.ir، زیرسامانه تجمیع اطلاعات و گزارش گیری با آدرس اینترنتی data.kish.ir و زیرسامانه تحلیل و داشبوردهای مدیریتی با آدرس اینترنتی bi.kish.ir است.
امیر سوداگران اضافه کرد: این سامانه جامع برای ارتباط و تجمیع اطلاعات سامانه های کابردی سازمان و شرکتها و مؤسسات تابعه به وجود آمده است و و خدمات گسترده و متنوع در سطوح کاربری مختلف به مدیران، کارکنان، فعالین اقتصادی و کیشوندان ارائه می کند.
امیر سوداگران تصریح کرد: خدمات ارائه شده در این سامانه ها مربوط به زیرمجموعه های سازمان منطقه آزاد شامل فرودگاه کیش، بندر کیش، کیش ایر، بیمارستان، مراکز اقامتی، کیشوندان، اتباع خارجی، کارفرمایان، کارگران، آرد و نان، حمل و نقل عمومی، خورو، املاک، شرکت ها، فعالیت اقتصادی، صنایع، گمرک، استاندارد، سرمایه گذاری، بانک و مؤسسات اعتباری، بیمارستان، تله کیش است.
وی افزود: سامانه جامع حقوقی که با آدرس اینترنتی hoghoghi.kish.ir رونمایی گردید نیز دارای زیرسامانه دعاوی یک هزار و ۸۵۷ پرونده الکترونیکی، زیرسامانه نقل و انتقالات ۲۳ هزار و ۷۱۱ پرونده الکترونیکی و زیرسامانه قراردادهای سازمان منطقه آزاد و شرکت های تابعه است.
وی تصریح کرد: در این سامانه جامع، حدود یک میلیون برگ سند حقوقی الکترونیکی شده و فیلدهای اطلاعاتی آن گردآوری شده و تمام فرآیندهای کاری و نیازهای کاربری مربوط به پرونده های دعاوی، نقل و انتقال املاک و مستغلات و قراردادهای سازمان طراحی و پیاده سازی شده است بگونه ای که کارکنان برای انجام فرآیندهای کاری نیاز به مراجعه به پرونده فیزیکی نداشته و متقاضیان نیز برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه حضوری به سازمان ندارند.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی نیز دارای ۲ زیرسامانه شامل زیرساخت داده مکانی (SDI) و زیرسامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) است.
در این سامانه جامع، اطلاعات جغرافیایی و لایه های مکانی مربوط به قطعات ملکی (همراه با تصویر هشت هزار و ۳۵۷ قرارداد)، معابر شهری، حریم ساحلی، بلوک طرح جامع، منطقه بندی اقتصادی، صنوف خدماتی، دکل های مخابراتی تجمیعی و شبکه زیرساخت فیبرنوری فراهم گشته است.
وی اضافه کرد: در سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی علاوه بر کاربری درون سازمانی، امکان طبقه بندی اطلاعات و ارائه دسترسی به کاربران برون سازمان بوسیله وب و ارائه خدمات مکان محور به سامانه ها و اپلیکیشن های درون و برون سازمانی وجود دارد.
آذری جهرمی حضور در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات روند ارتقا زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات و امکانات ارتباطی کیش را بررسی کرد و فردا پنجشنبه ۶ خرداد در دومین روز سفر خود به جزیره کیش از سه فروند پهپاد پستی در کیش رونمایی می نماید.
همچنین رونمایی از ۴۰۰ دستگاه وانت مزدا جدید پستی دربرخی استانهای کشور با هدف گسترش زیرساخت های شبکه پست کشور و بهره برداری از مرکز مکانیزه پستی استان اصفهان ازطریق ویدیوکنفرانس از دیگر برنامه های آذری جهرمی در دومین روز سفر خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس ازاین مراسم از مجموعه های تله کیش و مرکز نوآوری بازدید کرده و با شرایط فعالیت شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و صاحبان استارت آپ ها در این جزیره آشنا می شود.منبع:

1400/03/07
23:19:47
0.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین