داغ ترینها: ....

فعالیت 23 شتاب دهنده برای توسعه زیست فناوری كشور

فعالیت 23 شتاب دهنده برای توسعه زیست فناوری كشور

کمیاب آنلاین: 23 شتاب دهنده در حوزه های در رابطه با زیست فناوری با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شکل گرفته تا روند توسعه این فناوری را شتاب بخشند.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست فناوری یکی از عرصه های توسعه یافته علمی و فناورانه در کشور است. بارها بر توانمندی بالای دانشمندان کشورمان در این عرصه در سطح منطقه و جهان تاکید گردیده است. این توانمندی ها حاصل تلاشی است که در زیست بوم فناوری و نوآوری و به یاری متخصصان و اندیشمندان جوان کشور اتفاق افتاده است.
یکی از ارکان اصلی این زیست بوم، شکل گیری شتاب دهنده هایی است که نقشی اثرگذار در توسعه یافتگی علوم و فناوری ها در کشور دارند و مسیر را برای حرکت شرکت های دانش بنیان و فناور و تجاری سازی ایده ها و محصولات هموار می کنند. حوزه زیست فناوری نیز با ایجاد ۲۳ شتاب دهنده فعال در این عرصه روندی رو به رشد را تجربه کرده است.
در حال حاضر ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های مواد اولیه دارویی، داروهای زیستی و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند. این شتاب دهنده ها چند سالی است که سهم ویژه ای در توسعه یافتن زیست فناوری در کشور دارند.
این تلاش ها نتیجه دیگری نیز برای کشور دارد و آن هم کسب مقام نخست در منطقه و دوازدهم در سطح جهان و صادرات بیش از ۶۰ درصدی شرکت های دانش بنیان حوزه زیستی است.منبع:

1400/03/09
17:28:29
0.0 / 5
600
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین