داغ ترینها: ....

حل مشكل پخش مسابقات فوتبال در مناطق محروم

حل مشكل پخش مسابقات فوتبال در مناطق محروم

به گزارش کمیاب آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه مشکل پخش فوتبال یا والیبال که در بعضی از مناطق ایران وجود داشت، حل شده، اظهار داشت:  شبکه سیگنال رسانی زمینی از هفته ی آینده رسما فعالیت خودرا شروع می کند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اجرای پروژه «سیگنال رسانی زمینی صداوسیما» در جهت قطع وابستگی به شبکه های ماهواره ای خارجی با وجود تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه بین المللی، از سال ۱۳۹۴ در دستور کار قرار گرفت و معاون فناوری اطلاعات سازمان پدافند غیرعامل از اجرای طرح سیگنال رسانی زمینی در سازمان صداوسیما آگاهی داده و گفته بود با این کار، قسمتی از انتقال دیتای صداوسیما با پوشش زمینی انجام می شود تا درصورت قطع ماهواره ها، اشکالی در پخش آنها ایجاد نشود.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال ۱۳۹۷ از شروع اقدامات جهت راه اندازی شبکه سیگنال رسانی زمینی آگاهی داد و اظهار داشت: تا قبل از این و در دوره نخست تحریم ها، به سبب وابستگی که برای پخش شبکه های ماهواره ای داشتیم با مشکلاتی مواجه شدیم و مردم به ویژه مناطق محروم نمی توانستند از پوشش شبکه ها استفاده کنند. برای مثال به سبب عدم پخش ماهواره ای، مناطق محروم امکان تماشای رویداد بین المللی مانند فوتبال را نداشتند که تمام تلاش این بود که بتوانیم شبکه ای مجزا برای ارائه خدمات در زمان مخاطرات تحریم داشته باشیم.
در این راستا آذری جهرمی امروز در توییتر نوشت: شنیده بودید که در بعضی مناطق ایران، زمان پخش فوتبال یا والیبال، تلویزیون برنامه ی دیگری را پخش می کرد و مردم معترض می شدند؟ مشکل حل شد. با تلاش چندساله فنی و حقوقی، در همکاری با سازمان صداوسیما، «شبکه سیگنال رسانی زمینی» به وجود آمد و از هفته ی آینده رسما فعالیت خودرا شروع می کند.
منبع:

1400/03/12
12:19:50
0.0 / 5
908
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین