داغ ترینها: ....

كاهش آلودگی هوا از یك میلیون مرگ زودهنگام پیشگیری می كند

كاهش آلودگی هوا از یك میلیون مرگ زودهنگام پیشگیری می كند

به گزارش کمیاب آنلاین نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است با کاهش انتشار آئروسل و آلودگی هوا به صورت بالقوه جان حدود یک میلیون نفر در سال نجات می یابد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در سندی که با هدف کند شدن سرعت گرمایش زمین، برای ۱۹۴ کشور جهان اهدافی برای انتشار گازها تعیین شده، به انتشار آئروسل پرداخته نشده است. در حالیکه افزودن آئروسل ها به اهداف آب و هوایی برای کاهش انتشار گازهای مضر می تواند به کاهش مرگ زودرس کمک نماید.
محققان می گویند، برپایه تحقیقی که در ژورنال Earth's Future انتشار یافت، کاهش انتشار آئروسل می تواند به همان اندازه ای که برای سلامت زمین مهم می باشد، به منظور زندگی انسان ها هم مفید باشد.
«پاسکال پولونیک» نویسنده اول این مطالعه در یک خبرنامه مطبوعاتی نوشت: "اگرچه امکان دارد تصور شود انتشار تمام گازهای گلخانه ای به صورت صریح مضر است، اما آئروسل ها پیچیده تر هستند.
«پولونیک» دانشجوی دکتری در موسسه اقیانوس شناسی Scripps، اظهار داشت: تمام آئروسل ها برای سلامتی انسان مضر هستند، اما آنها اغلب با خنک سازی سطح زمین به خنثی کردن گرمایش کره زمین هم کمک می کنند.
محققان تخمین می زنند که انتشار آئروسل ها ناشی از سوختن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گازوئیل با ۹ میلیون مرگ زودرس در سرتاسر جهان مرتبط می باشد. آنها افزودند، گرمایش زمین را میتوان با کاهش بخش های تجاری و ضایعات، محدود کرد.
«کیت ریک» استادیار موسسه اقیانوس شناسی Scripps و دانشکده سیاست و استراتژی جهانی اظهار داشت: اندیشیدن در مورد چگونگی تاثیر عوامل آئروسل در نتایج سیاست های اقلیمی، فواید واقعی دارد. ابتدا امکان دارد کاهش انتشار گازهای ناشی از بخش های خاص منافع زیادی داشته باشد.
براساس توافق نامه پاریس در مورد گرم شدن کره زمین، هر کشور ملزم به عرضه مشارکت تعیین شده ملی در مورد مراحل انجام شده برای دستیابی به یک هدف مشترک است. در حالیکه هدف کاهش مرگ و میر جمعیت است، هر کشور به تنهایی تصمیم می گیرد که چگونه و از کجا فرآیندهای مختلف را اجرا نماید.
محققان تاکید کردند که از نظر سیاست اقلیم، کشورهای مختلف اولویت های مختلفی را در کاهش گرم شدن هوا و محافظت از بهداشت عمومی به علت ردپاهای مختلف صنعتی دارند. این خبر بعد از آن منتشر گردید که سازمان هواشناسی جهانی هفته گذشته اعلام نمود باوجود اهداف تعیین شده توسط ائتلاف بین المللی، میانگین دما همچنان افزایش می یابد.
آئروسل یا هواپخش نامی است که به سوسپانسیون ذرات جامد یا قطره های مایع در گاز اطلاق می شود. به طورکلی منظور از هواپخش، ذرات گرد و غبار معلق در هواست. دود، ریزگرد اقیانوسی، آلودگی هوا، و مه دود امثالی از هواپخش هستند.منبع:

1400/03/14
13:02:18
0.0 / 5
873
تگهای خبر: اجرا , سلامت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین