داغ ترینها: ....

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترك راه ابریشم منتشر گردید

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترك راه ابریشم منتشر گردید

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم موسوم به SRSF با همکاری آکادمی علوم چین ( CAS ) و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور منتشر گردید.


به گزارش روز چهارشنبه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران، این فراخوان در امتداد کارهای پژوهشی مشترک میان محققین ایرانی و محققین آکادمی علوم چین در قالب پروژه های تحقیق و توسعه مشترک و کارگاه های مشترک اعلام و اجرائی شده است.
صندوق علمی مشترک راه ابریشم حداکثر از ۶ طرح پژوهشی مشترک در دو زمینه علمی انرژی های تجدیدپذیر و مهندسی زیستی، حمایت می کند.
بر اساس این فراخوان حداقل مدت زمان اجرای طرح پژوهشی در قالب فراخوان یک سال و حداکثر مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان سه سال است.
همین طور حداکثر حمایت برای پژوهشگران ایرانی مبلغ یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، این صندوق مشترک همین طور حداکثر از سه کارگاه مشترک در حوزه های علمی پشتیبانی خواهدنمود.
انرژی های تجدیدپذیر، علوم آب، علوم شناختی، فناوری نانو، مواد پیشرفته و مهندسی همچون زمینه های مورد حمایت در برگزاری این کارگاه ها است.
در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۳ میلیاردریال به محققین ایرانی حمایت مالی میزبانی ارائه خواهدنمود.
آکادمی علوم چین نیز هزینه های سفر بین المللی محققین چینی را جهت شرکت در کارگاه تامین می کند.
پژوهشگران ایرانی همین طور می توانند تا ۴ تیر ۱۴۰۰ پروپوزال های مشترک خودرا در سامانه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت کنند. ارسال پروپوزال نهایی پژوهشگران ایرانی تنها بوسیله سامانه صندوق میسر خواهد بود.


1400/03/14
15:38:33
0.0 / 5
948
تگهای خبر: اجرا , پروژه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین