داغ ترینها: ....

فیسبوك تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت

فیسبوك تا 2023 سهم خواهی نخواهد داشت

کمیاب آنلاین: فیسبوک در کوشش برای جذب اینفلوئنسرهای بیشتر به سرویسهایش همچون اینستاگرام، اعلام نمود تا سال 2023 از قابلیتهای پولی تولیدکنندگان محتوا سهمی دریافت نخواهد کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک اعلام نمود این شرکت رسانه اجتماعی قبل از این که بخواهد سهمی از درآمد تولیدکنندگان محتوا از انتشار کار یا تبلیغ مراسمشان در پلتفرمهایش دریافت کند، دستکم تا سال ۲۰۲۳ صبر خواهدنمود.

زاکربرگ در پستی در فیسبوک اظهار داشت: این شرکت برای اینکه به تولیدکنندگان محتوا کمک نماید از فعالیت در پلتفرمهایش درآمد کسب کنند، از درآمد حاصل از مراسمهای آنلاین پولی، اشتراک هواداران، بج ها و محصول خبری مستقل جدید فیسبوک تا سال ۲۰۲۳ سهمی نخواهد گرفت. قبل از این زاکربرگ قول داده بود تا اواخر امسال از درآمد تولیدکنندگان محتوا سهمی نگیرد.

وی همین طور اپل را که کنفرانس سالانه طراحان را از روز دوشنبه شروع کرد، هدف قرار داد و با اشاره به کمیسیونی که اپل از فروش محصولات اپلیکیشن بوسیله فروشگاه برنامه اپ استور دریافت می کند، اظهار داشت: هنگامی که فیسبوک بخواهد سهمی از درآمد تولیدکنندگان محتوا دریافت کند، کمتر از ۳۰ درصدی خواهد بود که اپل و سایر شرکتها می گیرند.

زاکربرگ اظهار داشت: فیسبوک رابط کاربری پرداخت جدیدی راه اندازی می نماید تا تولیدکنندگان محتوا ببینند چطور کمیسیونها و مالیاتهای شرکتهای مختلف روی درآمد آنها تاثیر می گذارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، اظهارات اخیر زاکربرگ تازه ترین کنایه در اختلاف قدیمی میان فیسبوک و اپل است که اوایل بهار با معرفی یک بروزرسانی حریم خصوصی از طرف اپل به اوج خود رسید. این بروزرسانی با دشوار کردن طراحی تبلیغات سفارشی و دنبال کردن سلایق کاربران، به کسب وکار تبلیغات فیسبوک لطمه می زند. در مجموع فیسبوک و سایر سازندگان اپلیکیشن از کنترل شدید اپل روی فروشگاه اپ استور گلایه کرده اند. اپل هم از شرکتهایی انتقاد کرده است که مدل کسب و کارشان مبتنی بر ردگیری فعالیت کاربر بمنظور فروش تبلیغات مرتبط می باشد.

منبع:

1400/03/18
14:13:16
5.0 / 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین