داغ ترینها: ....

ارائه 35 بسته حمایتی به پژوهشگران تجاری ساز در صنعت گیاهان دارویی

ارائه 35 بسته حمایتی به پژوهشگران تجاری ساز در صنعت گیاهان دارویی

کمیاب آنلاین: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور، از تحقیقات دانشگاهی هدف مند در زمینه گیاهان دارویی حمایت و به پژوهشگران تجاری ساز در این عرصه، 35 بسته حمایتی ارائه می کند.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در امتداد توسعه منابع مالی مورد نیاز زیست بوم نوآوری و فناوری کشور، با صندوق ها و مراکز مالی مختلفی همکاری می کند. یکی از این نهادهای مالی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور است.
با توجه به اهمیت حوزه گیاهان دارویی و وجود صدها شرکت دانش بنیان و خلاق در این عرصه، این صندوق بتازگی قراردادی با پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد انشگاهی کشور منعقد کرده است تا از پژوهشگران این حوزه حمایت کند.
این دو نهاد برای همکاری در حوزه اجرای ۱۰ طرح پژوهشی پسادکتری، ۱۰ طرح پژوهشی رساله دکتری و ۱۵ طرح پژوهشی، به توافق رسیدند.
حمایت از ۳۵ طرح شاخص در این عرصه سبب خواهد شد تا پژوهش نوآورانه در زمینه گیاهان دارویی به تجاری سازی محصولات جدید منتهی شود.. به همین دلیل اولویت های تحقیقاتی در نظر گرفته شده است، تا این حمایت ها به طرح های اختصاص پیدا کند که از اهمیت و ارزش افزوده بیشتری برای اقتصاد کشور و زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی برخوردار باشند.
همچنین بر طبق این توافق نامه ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام، در دستور کار قرار گرفت.
ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور اظهار داشت: معمولاً برنامه های صندوق در تفاهم و تعامل با مجموعه های پژوهشی کشور به این شکل است که در قالب برنامه های مشترک، حمایت هایی تعریف می شود تا پژوهشگران بتوانند از آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: این حمایت ها همین طور تقویت ارتباط میان فعالان دانشگاهی و بازار و صنعت را نیز بعنوان یکی دیگر از اهداف راهبردی خود تعریف کرده است.
برخی آمارهای رسمی اعلام نموده است که در ایران حداقل ۸۰۰۰ گونه ای گیاهی وجود دارد که بیش از ۲۸۰۰ گونه آن خاصیت دارویی دارند.
تکمیل زنجیره ارزش و تولید در صنعت گیاهان دارویی می تواند ارزآوری قابل توجهی برای کشور به همراه داشته باشد. تا زمانی که پژوهشگران و پژوهشگران دانشگاهی فعال در زمینه گیاهان دارویی، انجام پژوهش های مسئله محور را در این صنعت بصورت جدی دنبال نکنند، رشد زیست بوم نوآوری گیاهان دارویی محقق نخواهد شد.
به همین دلیل این صندوق تلاش دارد با ارائه حمایت های هدفمند، پژوهشگران و فناوران را ترغیب کند که پژوهش های کاربردی را دنبال کنند. علاقه مندان می توانند برای اطلاع از این خدمت و سایر خدمات صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سایت این صندوق مراجعه کنند.منبع:

1400/03/18
23:10:08
2.5 / 5
624
تگهای خبر: اجرا , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین