داغ ترینها: ....

كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان تشكیل شد

كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان تشكیل شد

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تشکیل شد تا ارتباط میان حوزه های مختلف در بخش شیلات کشور را توسعه بخشد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، یکی از کانون هایی که با حمایت دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار این معاونت ریاست جمهوری به وجود آمد کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان است.
ایران یکی از کشورهای غنی در این حوزه می باشد و علاوه بر صیادی، پرورش شیلات در اشکال مختلف در آن جریان دارد.، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، تلاش دارد تا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رابطه میان فعالان فناور و دانشگاهی را با بازار و صنعت، تقویت کند.
در این راستا این نهاد، نشست های مختلفی را با حضور، پژوهشگران، پژوهشگران، فعالان حوزه شیلات، شرکت های دانش بنیان، خلاق و استارتاپ ها و همین طور مقامات دولتی برگزار کرده است.
افزایش همگرایی، همکاری و هماهنگی تمام دست اندرکاران دانش، صنعت و بازار آبزیان و شناسایی چالش های کلان و ارتقای وحدت رویه پیرامون کارهای اصلی در زمینه صنعت، دانشگاه و بازار آبزیان، همچون اهدافی است که این کانون به دنبال تحقق آنها است.
مراکز علمی و پژوهشی مانند موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر و دانشگاه تهران، همچون اعضای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان هستند، دستگاه های اجرائی و مراکز وابسته به دولت مانند سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، همچون دیگر همکاران این نهاد محسوب می شوند.
کانون تلاش دارد تا بوسیله شبکه سازی میان فعالان مختلف رشته آبزیان، ارتباطات علمی و فناورانه را توسعه بخشد، انعقاد تفاهم نامه با نهادهای مانند شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی ایران یکی از اقداماتی بود که برای تحقق این هدف برنامه ریزی شد.
کانون آبزیان همین طور با بنیاد برکت، مرکز نوآوری دانشگاه تهران و بنیاد غدیر در جهت همکاری برای توسعه فعالیت ها و برگزاری رویداد دریای برکت، همکاری کرده، رویدادی که در آن تلاش شد تا تجاری سازی طرح های فناورانه در زمینه آبزیان مورد توجه قرار گیرد.
یکی از برنامه های کانون کوشش برای توسعه صنعت پرورش اهی در قفس است، این کانون از همه پژوهشگران، دانشمندان برجسته، فعالان فناور و شرکت های دانش بنیان دعوت می کند تا طرح های نوآورانه خودرا با آنها در بین بگذارد تا مشترکاً برای تحقق آن تلاش کنند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه می توانند به آدرس اینترنتی این کانون به آدرس kanoonabzian.ir مراجعه کنند.


1400/03/21
11:43:18
5.0 / 5
710
تگهای خبر: آموزش , اجرا , اینترنت , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین