داغ ترینها: ....

جایگزین سامانه شاد برای آموزش آنلاین چیست؟

جایگزین سامانه شاد برای آموزش آنلاین چیست؟

در حالیکه از آغاز تیرماه،  سامانه دانش آموزی شاد دیگر مجانی نیست و همانند تعرفه پیام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود، بناست بسته های مجانی اینترنت روی سیمکارت های دانش آموزی عرضه شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، از ۱۵ شهریور سال قبل اینترنت شبکه دانش آموزی شاد مجانی شد، با این حال، به علل مختلف مدارس و دانش آموزان برای آموزش از پلت فرم های دیگری به جز «شاد» هم استفاده می کردند و همین مسئله در عمل مجانی بودن تحصیل در فضای مجازی را تحت الشعاع خود قرار می داد و همیشه خانواده ها و حتی معلم ها از اینکه بعضی از آموزش ها در پلت فرم های دیگر انجام می شود و باید برای آن هزینه پراخت کنند، گلایه می کردند.
ازاین رو به تازگی، حسین فلاح جوشقانی معاون -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود از آغاز تیرماه استفاده از سامانه شاد مجانی نیست و همانند تعرفه پیام رسان های داخلی، به صورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود و در مقابل به منظور توزیع عادلانه اینترنت مخصوص آموزش در فضای مجازی، تخصیص بسته های مجانی روی سیمکارت های دانش آموزی در حال اجرا می باشد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره چگونگی تغییر این روند توضیح داد: حالا همه بخش های وزارت ارتباطات درحال برنامه ریزی برای چگونگی عرضه بسته های اینترنت مجانی بر روی سیمکارت های دانش آموزی هستند تا به واسطه تعریف بسته های متنوع روی سیمکارت های مخصوص دانش آموزان، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و سایت های آموزشی به صورت عادلانه بین دانش آموزان مهیا شود.
فلاح همینطور تصریح کرد: در فرایند جدید سیمکارت های دانش آموزی توزیع خواهند شد که روی آن بسته هایی برای دسترسی به شبکه دانش آموزی شاد یا هر پلت فرم آموزشی دیگر تعریف می شود. با استفاده از این روش، میتوان مدیریت بهتری بر مسئله آموزش مجازی داشت، حالا استفاده از شاد مجانی است اما اگر مدرسه ای به علل مختلف آموزش خویش را در بستر پلت فرم دیگری پیش ببرد، خانواده ها مجبور به پرداخت هزینه می شوند و این مسئله به توزیع عادلانه اینترنت بین دانش آموزان منجر می شود.
وی با تکیه بر اینکه این تصمیم برای توزیع عادلانه و مجانی بودن فضای آموزش برای همه دانش آموزان گرفته شده است، اظهار داشت: با این کار، هر پلت فرم آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که مدارس برای آموزش مجازی از آن استفاده کنند از راه بسته های تعریف شده روی سیمکارت های دانش آموزی مجانی خواهد بود. با این کار در نظر گرفتن تسهیلات مجانی برای آموزش مجازی حذف نمی گردد و فقط فرایند آن عوض خواهد شد.
منبع:

1400/03/22
22:05:15
0.0 / 5
730
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین