داغ ترینها: ....

منش پاتوقی برای ایده پروری جوانان كرمانشاهی

منش پاتوقی برای ایده پروری جوانان كرمانشاهی

کمیاب آنلاین: خیلی از شرکتها و کسب و کارهای مطرح دنیا در ابتدا یک ایده و طرح ساده بوده که با پیگیری، تلاش و حمایت های لازم توانسته مسیر رشد و شکوفایی خودرا طی نماید و منش (مرکز نوآوری و شکوفایی) که امروز بصورت رسمی راه اندازی شد به دنبال خلق و پشتیبانی از ایده جوانان کرمانشاهی است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، مرکز «منش» که روز شنبه با حضور رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه و معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان افتتاح شد، برای صاحبان ایده، متقاضیان ایجاد و توسعه کسب وکار و علاقه مندان به همکاری در تیم های استارت آپی، برنامه های ویژه ای دارد.


جوانان کرمانشاهی صاحب ایده و حتی بدون ایده می توانند با حضور در این مرکز از اختصاص فضای کار اشتراکی، مشاوره های تخصصی، شرکت در دوره ها، کارگاه ها و نشست های تخصصی، تامین مالی و جذب سرمایه گذار و همین طور از خدمات تجاری سازی ایده و توسعه محصول بهره مند شوند.
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در این مراسم با اشاره به این که در این مرکز افراد در سه فاز ترویج، نوآوری و شتابدهی توانمند شده و تحت حمایت قرار می گیرند، اضافه کرد: منش مرکزی برای فعالیت افرادی است که به کارهای نوآورانه در زمینه کسب وکار علاقه دارند و تا حالا ۸۰ نفر ثبت نام و ۴۰ نفر با این مرکز ارتباط دارند.
«سیامک آزادی» اضافه کرد: باتوجه به سه مرحله ترویج، نوآوری و شتابدهی که در این مرکز تعریف شده، تمام افراد علاقمند چه آنها که صاحب ایده هستند و چه آنها که ایده ای برای کار ندارند، می توانند در این مرکز پذیرش شوند و آنهایی که صاحب ایده هستند در این مرکز، در راه ثبات و تجاری سازی ایده هایشان قرار می گیرند.
وی با اشاره به این که افرادی هم که ایده ندارند در این مسیرِ توانمندسازی، صاحبِ ایده شده و یا نهایتا جذب تیم هایی می شوند که ایده پردازی می کنند و در پیشبرد کارهای آنها مشارکت خواهند کرد افزود: توانمندسازی در مراکز «منش» در ۲ فاز انجام می شود، یکی بحث ایجاد مهارت های کسب وکار است که تمام افراد با هر رشته تحصیلی می توانند در آن حضور داشته باشند و دیگری آموزش ها و مشاوره های تخصصی در زمینه کسب و کارهای نوآورانه است که باتوجه به رشته تخصصی افراد به آنها ارائه می شود.
آزادی همه خدمات ارائه شده در مرکز منش را رایگان عنوان نمود و اضافه کرد: در این مراکز عمدتاً افراد ۱۸ تا ۳۵ سال پذیرش می شوند اما در مجموع محدودیت سنی چندانی وجود ندارد و تمام افرادی که خلاق و صاحب ایده و مشتاق حوزه نوآوری باشند در این مرکز پذیرش می شوند.
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه اظهار داشت: عمده افرادی که در مرکز پذیرش می شوند دانش آموختگان دانشگاهی هستند که هنوز نتوانسته اند جذب بازار کار شوند، اما در عین حال دانشجویان مشتاق حوزه کسب و کارهای نوآورانه هم می توانند در این مرکز پذیرش شوند.


معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در این مراسم راه اندازی مرکز منش را حاصل توافق وزارت ورزش و جوانان با جهاد دانشگاهی دانست و گفت: در این مرکز که در سه فاز طراحی شده همه جوانانی که طرح و ایده ای دارند می توانند از خدمات آن استفاده کنند.
«محمد حسین زاده» گفت: جوانان می توانند ایده های نوآورانه خودرا در این مرکز پرورش داده و با کمک پارک علم و فناوری در راه توسعه و تجاری سازی آن گام بردارند تا هرچه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند.
وی اظهار داشت: در این تفاهم نامه؛ اساتید، مکان و تجهیزات را جهاد دانشگاهی فراهم می آورد و اعتبارات و حمایت های لازم از طرح را اداره کل ورزش و جوانان بر عهده دارد.
از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه بیش از ۵۸۰هزار نفر در رده سنی جوانی هستند.منبع:

1400/03/23
10:14:17
0.0 / 5
701
تگهای خبر: آموزش , بازار , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین