داغ ترینها: ....
نماینده تهران در مجلس ؛

شركتهای خلاق و دانش بنیان از بسته های حمایتی سهم مساوی خواهند برد

شركتهای خلاق و دانش بنیان از بسته های حمایتی سهم مساوی خواهند برد

نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکتهای خلاق تصریح کرد و اظهار داشت که این شرکت ها دوشادوش شرکتهای دانش بنیان از تمام بسته های حمایتی مصوب بهره مند خواهند شد.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سمیه رفیعی نقش زیست بوم صنایع نرم و خلاق در پیشبرد کلان اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: به همین دلیل، در تلاش هستیم تا در قوانین در دست بررسی مجلس، شرکتهای خلاق هم در کنار شرکتهای دانش بنیان از تمام حمایت ها برخوردار باشند.
وی بیان نمود: با عنایت به نگاه بسیار مثبت مجلس و اعتقاد قلبی آنها در این نهاد به حوزه فناوری و توسعه زیست بوم نوآوری، مطمئن هستم که قوانین حمایتی در این عرصه با رای بالای تصویب خواهد شد.
نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات اظهار داشت: مجلس اهتمام بسیار ویژه ای به این مورد دارد و تمام توان خویش را بسیج کرده است تا این شرکت ها در حوزه تقنینی مشکلی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: همینطور در زمینه اجرا هم برای تخصیص هر چه بهتر حمایت ها، در تلاش هستیم تا با انجام وظایف نظارتی مجلس، سطح پشتیبانی از این مجموعه های نوآور را افزایش دهیم.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، در ادامه اظهارکرد: در کنار شرکتهای دانش بنیان شرکتهای خلاق قرار دارند که هر چند شاید به اندازه شرکتهای دانش بنیان شناخته شده نباشند، اما آنها در حوزه های گسترده ای مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی، فعال می باشند.
رفیعی اضافه کرد: شرکتهای خلاق نیازمند حمایت های وسیعی هستند.منبع:

1400/03/23
22:53:36
0.0 / 5
900
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین