داغ ترینها: ....
استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

ایمنی واكسن كرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

ایمنی واكسن كرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

به گزارش کمیاب آنلاین استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ایمنی ناشی از واکسن ها، اضافه کرد: قطعا ایمنی ناشی از واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر و بهتر است.


به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا ناجی روز شنبه عنوان کرد: واکسن ها بدن را با میزان مشخص و ترکیب مناسبی از ویروس مواجه کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کنند و این درحالیست که این مورد را در ایمنی های طبیعی ناشی از کووید ۱۹ وجود ندارد.
وی ایمنی زایی با واکسن ها را راه کار مطمئن تر و اثربخش تری در مقایسه با ایمنی طبیعی دانست و تصریح کرد: تعامل بدن با ویروس و مقدار ویروسی که به بدن وارد می شود می تواند در افراد مختلف شدت بیماری زایی و عوارض متفاوتی را به همراه داشته باشد.
ناجی به این که علائم و عوارض مبتلا شدن به کرونا امکان دارد تا ۲۰۰ برابر در افراد مختلف متغیر باشد، اظهار داشت: ایمنی ناشی از عفونت های طبیعی خصوصا در کرونا و در افراد مختلف بسیار متغیر است.
وی ضمن اشاره به عوارض جانبی ناشی از واکسن کرونا اظهارکرد: عوارض واکسن ها به دو دسته موقتی و بی خطر و عارضه های خطرناک تقسیم می شوند.
ناجی اضافه کرد: درد و تورم محل تزریق، تب، لرز، درد بدن، گلو درد و یا سندرم مشابه علائم آنفولانزا می تواند از علائم شایع و موقتی و عمومی تزریق واکسن ها کووید ۱۹باشد.
رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تکیه بر اینکه هر گونه علامتی که باعث به خطر افتادن جان افراد به واسطه تزریق واکسن شود، قابل قبول نیست توضیح داد: اصولا مهم ترین هدف کارآزمایی های بالینی جلوگیری از ایجاد عارضه های جدی است و بر همین مبنا شرکتهای واکسن سازی مجوزهای لازم را دریافت می کنند.منبع:

1400/03/31
10:30:23
0.0 / 5
1381
تگهای خبر: سیستم , شركت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین