داغ ترینها: ....

تلویزیون های هوشمند یا جاسوس های هوشمند؟

تلویزیون های هوشمند یا جاسوس های هوشمند؟

كمیاب آنلاین: نتایج تازه ترین تحقیقات صورت گرفته نشان داده است كه خیلی از تلویزیون های هوشمند تبدیل به یك ابزار مناسب برای ردیابی و جاسوسی از اطلاعات كاربران شده اند.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تلویزیون های هوشمند در سال های گذشته یكی از پرطرفدارترین محصولات در دنیال دیجیتال به شمار می روند كه به كاربران اجازه می دهد با استفاده از تلویزیون منزل و محل كار خود به شبكه اینترنت وایرلس متصل شده و بوسیله پلتفرم های مربوطه، به گشت و گذار اینترنتی و همین طور تماشای فیلم و سریال و محتوای ویدویی به صورت آنلاین بپردازند.
حالا طبق گزارش وب سایت the verge، نتایج تازه ترین بررسی و تحقیقات صورت گرفته توسط كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری نشان داده است كه تعداد زیادی از پلتفرم های استریم و پخش آنلاین محتوای ویدیویی اطلاعات كاربران تلویزیون های هوشمند را ردیابی و جاسوسی كرده و بدون اجازه آنها داده های مختلفی را جمع آوری كرده اند.
در این گزارش همین طور نام دو پلتفرم استریم آنلاین یعنی Roku و Amazon Fire نیز ذكر شده است كه بنظر می رسد اطلاعات و داده های كاربران پلتفرم های استریم آنلاین در تلویزیون های هوشمند را جمع آوری كرده و آنها را به منظور استفاده در نمایش آگهی های تبلیغاتی در رابطه با علایق كاربران در اختیار نهاد و شركت های نامعلومی قرار داده اند.
چندی قبل بود كه خیلی از كارشناسان از احتمال فراگیر شدن جاسوسی هكرها و مجرمان سایبری بوسیله گجت های هوشمند همچون دستیارهای صوتی، اسپیكر و تلویزیون های هوشمند سخن گفته و آگهی داده بودند كه كاربران باید مراقب افشای اطلاعات و داده های خود در فضای مجازی باشند.
منبع:

1398/07/22
18:34:35
5.0 / 5
4516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین