داغ ترینها: ....

خالق آنتی ویروس مك آفی در زندان درگذشت

خالق آنتی ویروس مك آفی در زندان درگذشت

کمیاب آنلاین: جان مک آفی، خالق نرم افزار آنتی ویروس مک آفی بعد از اینکه دادگاه عالی اسپانیا با استرداد وی به آمریکا موافقت نمود، با خودکشی در زندان به زندگی خود تمام کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، خاویر ویالبا - وکیل مک آفی - اظهار نمود این پیشگام نرم افزار آنتی ویرس خودرا در سلول زندانی که ۹ ماه در آن سپری کرده بود دار زد.

مک آفی ۷۵ ساله در جلسه مربوط به استرداد که ماه جاری برگزار شد، اظهار کرده بود اتهامات مقابل وی با انگیزه های سیاسی مطرح گردیده است و با عنایت به سنش، اگر به آمریکا استرداد شود ممکنست تا آخر عمر در زندان بماند. وی گفته بود آمریکا می خواهد از من بعنوان یک درس عبرت استفاده نماید.

کارلوس بوتیستا، دادستان اسپانیایی اظهار نمود مک آفی یک متهم مالیاتی بوده و این ادعا که اتهامات وارده با انگیزه های سیاسی صورت گرفته را رد کرده بود.

دادستانهای فدرال آمریکا در اکتبر مقابل مک آفی به بهتان فرار مالیاتی و عدم ارائه اظهارنامه اعلام جرم کرده بودند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار هم مک آفی را متهم کرده بود بیش از ۲۳.۱ میلیون دلار درآمد اعلام نشده از سفارش های نادرست و گمراه کننده در حوزه رمزارز دارد. این کمیسیون اعلام نموده بود وی در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خرید حداقل هفت سکه دیجیتالی را به هوادارانش در توییتر سفارش کرد بدون اینکه فاش کند بیش از ۲۳ میلیون دلار برای تبلیغ آنها دریافت کرده است. جان مک آفی ظاهرا از محل تبلیغ ارزهای رمزنگاری شده و کار مشاوره، سخنرانی برای مردم و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند، میلیون ها دلار درآمد داشته است.

مک آفی سالها در فرار از دست مقامات آمریکایی زندگی کرده بود که قسمتی از آن روی کشتی تفریحی بزرگش بود. وی در سوم اکتبر سال ۲۰۲۰ هنگامی که قصد داشت با یک گذرنامه بریتانیایی در فرودگاه بارسلونا سوار هواپیما به مقصد استانبول شود، توسط پلیس اسپانیا دستگیر شده بود.

وی پیش از راه اندازی اولین شرکت آنتی ویروس جهان در سال ۱۹۸۷ در ناسا و شرکتهای زیراکس و لاکهید کار کرده بود. جان مک آفی در سال ۲۰۱۱ شرکت نرم افزاری خودرا به اینتل فروخت و دیگر در این شرکت حضور نداشت. با این وجود این برنامه همچنان نام وی را حفظ کرد و ۵۰۰ میلیون کاربر در جهان دارد.

مک آفی در سال ۲۰۱۹ اعلام نمود به دلیلهای ایدئولوژیکی مالیات بر درآمد آمریکا را به مدت هشت سال پرداخت نکرده است. همان سال برای اجتناب از محاکمه شدن، آمریکا را با همسر، چهار سگ، دو نگهبان امنیتی و هفت خدمه ترک کرد.

بر اساس گزارش رویترز، خالق نرم افزار مک آفی به مدت چند سال در کشور بلیز زندگی کرده بود. وی بعد از اینکه پلیس به دنبال بازجویی از وی در قتل سال ۲۰۱۲ یک همسایه بود، گریخته بود اما در نهایت پلیس اعلام نمود وی مظنون نیست.

منبع:

1400/04/04
13:58:29
0.0 / 5
940
تگهای خبر: بورس , دیجیتال , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین