داغ ترینها: ....
رییس پارك علم و فناوری البرز:

ظرفیت های دانش بنیان البرز در اختیار مجتمع های تحقیقاتی است

ظرفیت های دانش بنیان البرز در اختیار مجتمع های تحقیقاتی است

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: ظرفیت های دانش بنیان این پارک با هدف پژوهش هرچه بیشتر در اختیار مجتمع های تحقیقاتی استان قرار گرفته است.


مهدی عباسی روز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم نامه با پژوهشگاه رویان اضافه کرد: پارک علم و فناوری البرز در خیلی از فاکتورهای علمی و فناوری خصوصاً عرصه دانش بنیان در کشور موقعیت خوبی دارد که با همکاری مجموعه هایی مانند پژوهشگاه رویان این موفقیت ها بیش از گذشته تقویت شده و به شرایط مطلوب می رسد.
وی افزود: امروز این فرصت فراهم شده تا شاهد حضور رسمی و موثر پژوهشگاه رویان و مرکز رشد زیست فناوری رویان در البرز و پارک علم و فناوری این استان باشیم و شرکتها و احدهای فناور حوزه سلامت استان بتوانند با مجموعه رویان و دستاوردهای آن بیش از هر زمانی آشنا شده و برای تجاری سازی و توسعه ایده های خود با همکاری و نظارت این مجموعه وزین بکوشند.
رئیس مرکز رشد زیست فناوری رویان نیز در این آیین اظهار داشت: مرکز رشد ساز و کاری است برای تبدیل علم به فناوری و محصول، پژوهشگاه رویان هم دارای مزیت های زیادی است که می توان به حضور نخبگان و متخصصین و همین طور ایده های قابل توجه و مفید بعنوان این مزایا اشاره نمود.
امیر رضا ادیب آذر اضافه کرد: امضای این تفاهم نامه تاثیرات زیادی در توسعه علمی هر 2 مجموعه خواهد داشت. این تفاهم نامه در نهایت منجر به تسهیل روند خدمت رسانی به مردم خواهد شد و پروسه تبدیل علم به محصول سریعتر صورت خواهد گرفت.
وی افزود: باتوجه به پتانسیل بالایی که این ۲ مرکز برای توسعه علم و فناوری دارند امضای تفاهم نامه میان آنها می تواند کارهای علمی مرکز رشد و پژوهشکده رویان را وارد سطح جدیدی کند و موفقیت بزرگی برای هر دو مجموعه به شمار خواهد رفت.
رییس مرکز رشد زیست فناوری رویان با تاکید بر توسعه شرکت های خصوصی در زمینه فناوری اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان که در بخش خصوصی فعالیت می نمایند هم می توانند در این تفاهم نامه سهمی داشته باشند و در برنامه های آن مشارکت کنند.
رییس پژوهشگاه رویان نیز با اشاره به این که کارهای علمی و پژوهشی خوبی در جهاد دانشگاهی انجام شده است اشاره کرد: اولویت و کار اساسی در وضعیت فعلی نزدیک کردن ارتباط بین پژوهش و فناوری و توسعه فناوری و تجاری سازی ایده هاست تا این ایده ها به دستاورد و محصول تبدیل شوند.
عبدالحسین شاهوردی با اشاره به این که از دید آماری به سمت تقویت کارهای کیفی در زمینه دانش بنیان و تجاری سازی فعالیت ها حرکت نماییم اظهار داشت: یکی از اولویت ها باید ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور از درون کارهای جهاد دانشگاهی و از دل تحقیقات و کارهای علمی باشد و این نوع حرکت می تواند ضمن دسترسی به دستاوردهای نوآورانه به اشتغال و کارآفرینی منجر شود.
وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی از نظر نیروی انسانی و اعتبار واقعا مجموعه بزرگ و با برندی شمرده می شود، نمی توان سرمایه را تنها پول نقد دانست و جهاد دانشگاهی از جهات زیادی پتانسیل بالایی دارد.
شاهوردی به مزیت های پارک علم و فناوری البرز اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه در این پارک اهمیت زیادی به آموزش و تربیت نیروی انسانی داده می شود؛ اساسا این روند می تواند سبب افزایش سرعت پیشرفت پارک علم و فناوری البرز نسبت به پارکهای دیگر شود.
وی بر هدفگذاری مناسب در زمینه کارهای علمی و فناوری اشاره و اصرار کرد و اظهار داشت: برای مثال موسسه رویان در جهاد دانشگاهی به سطحی رسیده است که تنها با آوردن نام این مجموعه خیلی از مشکلات حل و گره ها گشوده می شود.
براساس این تفاهم نامه پنج ساله، پارک علم و فناوری البرز علاوه بر آموزش، مشاوره مدیران و کارشناسان مرکز رشد زیست فناوری رویان، همه خدمات فنی و تخصصی ارائه شده در ساختارهای فناوری را برای شرکت های مرکز رشدی مجموعه رویان ارائه می دهد.
همچنین ارائه فضای مناسب برای استقرار شرکت های خارج شده از مرکز رشد رویان و همین طور امکان استفاده از مجموعه نمایشگاه دائمی پارک برای شرکت های فناور و دانش بنیان مجموعه رویان و همکاری در حوزه بازدیدهای ملی و استانی از تعهدات پارک علم و فناوری البرز در تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه رویان و مرکز رشد زیست فناوری رویان است.
عضویت نماینده پارک علم و فناوری البرز در شورای فناوری مرکز رشد پژوهشگاه رویان و مرکز رشد زیست فناوری رویان، ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت های حوزه سلامت پارک علم و فناوری البرز و استفاده از امکانات، تجهیزات و آزمایشگاه های مجموعه رویان توسط فناوران و شرکت های دانش بنیان و فناور پارک البرز از تعهدات روسای پژوهشگاه رویان و مرکز رشد زیست فناوری رویان در این تفاهم نامه است.منبع:

1400/04/04
18:31:44
0.0 / 5
621
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین