داغ ترینها: ....

شركت ویرجین گلكتیك نخستین خط گردشگری فضایی را راه اندازی می نماید

شركت ویرجین گلكتیك نخستین خط گردشگری فضایی را راه اندازی می نماید

شرکت «ویرجین گلکتیک» با برداشتن گامی دیگر در جهت تحقق هدف خود برای بردن گردشگران فضایی به ارتفاع صدها هزار فوتی بالاتر از سطح زمین، اعلام نمود که تایید قانونگذاران آمریکا (FAA) را برای پرواز گردشگران به فضا بدست آورده است.


به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، «ویرجین گلکتیک» که یک شرکت انگلیسی و یکی از شرکت های پیشتاز در صنایع گردشگری فضایی است، اعلام نمود که پروانه FAA به این شرکت اجازه می دهد تا نخستین پرواز آزمایشی کاملا خدمه دار خودرا تابستان امسال انجام دهد.
ویرجین گلکتیک اعلام نمود که اداره هواپیمایی دولت فدرال، «بازبینی گسترده» داده های آخرین پرواز آزمایشی این شرکت را در ماه مه (اردیبهشت- خرداد ۱۴۰۰) به انتها رسانده و نتیجه گرفته است که فضاپیمای این شرکت در تمام اهداف پروازی عملکرد خوبی داشته است.
پرواز آزمایشی ۲۲ مه (اول خرداد) سومین پرواز فضایی خدمه دار این شرکت و نخستین پرواز از «فرودگاه فضایی نیومکزیکو» شرکت ویرجین بود. این پرواز به سرعت ۳ ماخ و ارتفاع ۵۵ مایل یا تقریباً ۳۰۰ هزار فوت رسید. پروازهای عادی تجاری به طور معمول بالاتر از ۳۵ هزار فوت پرواز نمی کنند.
«مایکل گلونایزر» مدیر عامل شرکت «ویرجین گلکتیک» روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام نمود: از نتایج آخرین پرواز آزمایشی خود که به اهداف بیان شده در آزمایش پرواز رسیده است، فوق العاده خوشحال هستیم. این پرواز بدون نقص انجام شد و نتایج این آزمایش ایمنی و ظرافت سیستم پرواز را نشان میدهد.
گلونایزر اظهار داشت: مجوز FAA به شرکت ویرجین گلکتیک اجازه می دهد که تابستان امسال نخستین پرواز آزمایشی خدمه دار خودرا انجام دهد. هنوز تاریخی برای این پرواز اعلام نشده است.
این تاییدیه برای شرکت «ویرجین گلکتیک» تنها دو هفته بعد از آن صورت گرفت که «جف بزوس» بنیانگذار شرکت « بلو اوریجین» اعلام نمود که وی در پرواز فضایی شرکت خود در روز ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) حضور خواهد داشت.
این نخستین پرواز فضایی مسافربری شرکت «بلو اوریجین» خواهد بود. در این پرواز، فضاپیمای «نیوشیپرد» شرکت بلو اوریجین از فرودگاه فضایی این شرکت در نزدیکی «ون هورن» در تگزاس در حدود ۱۲۰ مایلی جنوب شرقی «ال پاسو» به فضا می رود.


1400/04/06
11:03:42
5.0 / 5
676
تگهای خبر: آموزش , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین