داغ ترینها: ....
آذری جهرمی:

خروج كارخانه ITMC از ورشكستگی

خروج كارخانه ITMC از ورشكستگی

کمیاب آنلاین: فارس وزیر ارتباطات و فناوری از خروج کارخانه آی تی ام اسی از ورطه ورشکستگی و بازسازی آن اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارخانه نوآوری در محل سابق این کارخانه با تغییر مأموریت شروع به کار کرده است.


محمدجواد آذری جهرمی دوشنبه ۷ تیرماه در آیین افتتاح برخی از پروژه های ارتباطی فارس در شیراز، ضمن اشاره به برگزاری جلسه ای با مدیران استان و بررسی زیرساخت ها، بیان نمود: جایگاه فارس در شاخص توسعه زیرساختی فارس در سال ۹۶ در کشور در رتبه ۲۱ تا ۲۳ بود.
او افزود: در این بازه زمانی ۱۱۰ هزار تلفن مشترک خانگی در لیست انتظار تلفن ثابت بودند و در حالیکه فارس ۸ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده بود اما تنها۱۰ درصد درآمدهای حوزه ارتباطات در این استان بود و ظرفیت های لازم وجود نداشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه بخش بزرگی از توسعه شبکه موبایل در فارس با حمایت شرکت همراه اول طی سه سال قبل انجام شد، اظهار داشت: همراه اول در فارس نزدیک به یکهزار و ۳۰۰ روستا را به تنهایی زیر پوشش قرار داد؛ توسعه شهری را انجام داد و به تازگی هم۲۰ سایت جدید در شهر صدرا بوجود آورده است.
آذری جهرمی افزود: امروز تنها ۴۳ هزار نفر از جمعیت روستایی معادل ۳ درصد جمعیت روستایی فارس زیر پوشش ارتباطی و اینترنتی قرار ندارند که برای زیر پوشش قرار گرفتن نیاز به۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارند که آنرا تخصیص داده ایم.
او همینطور با اشاره به اینکه تعهداتی برای توسعه تلفن های خانگی در مناطق شهری فارس همچون منطقه حسینی الهاشمی داشتیم که مساله آن حل شده است، اظهار داشت: پوشش ارتباطی آزادراه شیراز اصفهان هم که از پیشرفت بیشتر از ۹۰ درصدی برخوردار می باشد با حمایت شرکت ایرانسل و همراه اول در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سعی کردیم تا فارس را به جایگاه خود برگردانیم و امروز به لحاظ زیرساختی در شمار ۵ استان کشور قرار دارد، اظهار داشت: ترکیب مدیریتی جوان و فعال در فارس در حوزه ارتباطات مشغول به کار هستند.
آذری جهرمی اظهار داشت: بنا نیست که اگر یک مسئول در شهرستان نظر داشته باشد که برای جابجایی یک مدیر حوزه فنی بدون استدلال و دلیل فشار بیاورد و مدیر استانی هم در مقابل این فشار ایستادگی کند، زبان به انتقاد نابجا باز کنند؛ بنده از مدیران و زیر مجموعه وزارت ارتباطات حمایت می کنم، چون که درخواست جابجایی مدیران حوزه فنی در بعضی استان ها غیرمنطقی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه نمی توان وزارت ارتباطات در حوزه اقدامات را بعنوان یک وزارت سیاسی در نظر گرفت، تصریح کرد که در این مجموعه شایسته سالاری حاکم است.
منبع:

1400/04/08
22:28:09
5.0 / 5
701
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین