داغ ترینها: ....

دستگاههای سیمكارت خور را تا قبل از ۱۲ تیر فعال كنید

دستگاههای سیمكارت خور را تا قبل از ۱۲ تیر فعال كنید

به گزارش کمیاب آنلاین رجیستری ساعتهای هوشمند و سایر دستگاههای سیمکارت خور از ۱۲ تیرماه کلید می خورد و تجهیزاتی که بعد از این تاریخ فعال شوند، باید رجیستر شوند، بنابراین لازم است اگر افرادی که این دستگاه ها را دارند،  تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خویش را در داخل دستگاه قرار داده از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. با اجرای طرح رجیستری، صرفاً گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و باعث حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
با عنایت به هدف اجرای رجیستری برای تمامی تجهیزات سیمکارت خور، مقرر بود بعد از گوشیهای موبایل نوبت به سایر دستگاه ها برسد. در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- از اجرای طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت (رجیستری) برای موبایل واره ها از دوازدهم تیرماه اطلاع داد.
وی ضمن اشاره به اجرای طرح رجیستری گوشیهای تلفن همراه در سال ۹۶ اظهار داشت: در مرحله اول اجرای این طرح تمامی نشان های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال ۹۷ مشمول رجیستری شدند و با تصمیم کمیته راهبری طرح رجیستری، ساعتهای هوشمند از دوازدهم تیرماه و تجهیزاتی مانند بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از نوزدهم تیرماه مشمول رجیستری می شوند.
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اضافه کرد: این طرح با هدف حفظ حقوق مشترکان و پیشگیری از فروش تجهیزات دارای سیمکارت قاچاق به جای تجهیزات قانونی اجرا می شود و برپایه مصوبه کمیته راهبری طرح رجیستری، گمرک جمهوری اسلامی ایران بایستی اطلاعات تجهیزات دارای سیمکارت همراه مسافران را در حین ورود به کشور ثبت کند.
قره داغی درباره تجهیزات دارای سیمکارت که تابحال فعال بوده اند، خاطرنشان کرد: تمامی تجهیزاتی که تا قبل از اجرای طرح رجیستری فعال باشند، مشمول این طرح نخواهند شد. اما تجهیزاتی که بعد از این تاریخ فعال می شوند بایستی رجیستر شوند.
بنابراین، اگر هر فردی دستگاه سیمکارت خوری مانند تبلت، ساعت هوشمند، بارکداسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار دارد باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خویش را در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کند و حتما نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نماید و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شود.
سفارش می شود سرویس گرفتن از دستگاه، به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موبایل واره ها موکول نشود چونکه امکان دارد در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبرو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.
منبع:

1400/04/09
21:51:54
0.0 / 5
673
تگهای خبر: اپراتور , اجرا , بازار , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین