داغ ترینها: ....

توسعه بازار نانو گرافن ایران باكمك غول فولادسازی برزیل

توسعه بازار نانو گرافن ایران باكمك غول فولادسازی برزیل

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت گرادو که توسط غول تولیدکننده فولاد برزیل تاسیس شده است، قرارداد همکاری برای توسعه گرافن و تولید آن در مقیاس صنعتی منعقد نمودند.


به گزارش روز شنبه ستاد توسعه ویژه فناوری نانو، سروش نظرپور مدیر شرکت نانواکسپلور از انعقاد قراردادی با شرکت گرادو گرافن اطلاع داد. این شرکت توسط غول تولیدکننده فولاد برزیل یعنی گرادو تاسیس شده تا وارد حوزه کسب و کار گرافن شود. شرکت نانواکسپلور با انعقاد این قرارداد، دامنه کسب و کار خویش را توسعه می دهد.
شرکت نانواکسپلور (NanoXplore) با انعقاد توافق نامه ای چندساله با شرکت گرادو گرافن (Gerdau Graphene LTDA) موقعیت خویش را بعنوان تولید و و توزیع کننده گرافن تقویت می کند.
گرادو گرافن یک شرکت تابعه متعلق به شرکت گرادو، بزرگترین تولیدکننده فولاد برزیل و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان است. گرادو گرافن برای توسعه و بازاریابی محصولات مبتنی بر گرافن توسط این غول فولادسازی برزیل تاسیس شده است.
شرکت گرادو یکی از علاقه مندان به حوزه گرافن است، این شرکت چهار سال پیش تحقیق درباره گرافن را شروع کرد و در ادامه با مرکز نوآوری مهندسی گرافن دانشگاه منچستر همکاری هایی را شروع کرد تا تحقیقات بیشتری انجام دهد، گرادو گرافن از روابط مشتریان و تأمین کنندگان شرکت مادر (یعنی گرادو) بهره مند می شود و این مزیت به گرادو گرافن امکان می دهد تا از این همکاری ها برای ایجاد فرصت های کسب و کار جدید در بخش گرافنی از راه کانال های فروش، خرید و برنامه های فنی موجود استفاده نماید.
نظرپور، از مدیران این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این توافق نامه نشان دهنده گام مهم و رو به جلو دیگری در گسترش کاربردهای گرافن در مقیاس صنعتی است و مشتریان را در بازارهای مختلف بخصوص بازارهای بتن و ساخت و ساز هدف قرار می دهد. این توافق نامه به تقویت موقعیت رهبری ما در بازار گرافن کمک خواهد نمود و این پتانسیل را دارد که تقاضای گرافن را بیشتر از آنچه نانواکسپلور هم اکنون تولید می کند، ایجاد نماید.
الکساندر کورئا، مدیر کل واحد تجاری گرادو گرافن هم عنوان کرد: روابط راهبردی گرادو گرافن با نانواکسپلور باعث می شود گرافن باکیفیت در مقیاس صنعتی در اختیار مشتریان ما قرار گیرد. ما قادر خواهیم بود به ماده ای دسترسی پیدا نماییم که قبلاً در چندین بازار بخصوص کامپوزیت ها و ترموپلاستیک آزمایش و به کار گرفته شده است و می توانیم از آن برای حجم بالای تجاری استفاده نماییم.
گرادو بزرگترین تولیدکننده فولاد برزیل با ۱۲۰ سال قدمت، یکی از تولیدکنندگان پیشرو در تولید فولاد بلند در قاره آمریکا و فولاد ویژه در جهان است. این شرکت، در ۱۰ کشور حضور دارد و بیشتر از ۳۰ هزار کارمند مستقیم و غیرمستقیم در فعالیتهای خود دارد. گرادو بزرگترین شرکت بازیافت در آمریکای لاتین است و از قراضه بعنوان ورودی مهم استفاده می نماید. ۷۳ درصد از فولاد تولیدشده توسط این شرکت از آهن قراضه است، این شرکت هر سال، ۱۱ میلیون تن قراضه را به انواع محصولات فولادی تبدیل می کند.
گرادو گرافن شرکتی است که توسط گرادو افتتاح شد. گرادو گرافن در سال ۲۰۲۱، آغاز به تمرکز بر تولید، توسعه و فروش محصولات مبتنی بر کاربردهای گرافن در برزیل و آمریکا کرد تا برپایه خصوصیات مکانیکی عرضه شده توسط نانومواد، ارزش بیشتری برای محصولات و مشتریان خود ایجاد نماید.


1400/04/13
14:51:30
0.0 / 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین