داغ ترینها: ....

آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد

آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد

کمیاب آنلاین: شرکت آمازون می خواهد به اندی جاسی، مدیرعامل جدید خود سهامی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار اعطا کند که در مدت بیش از 10 سال به وی واگذار خواهد شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اندی جاسی ۵۳ ساله روز دوشنبه سکان هدایت آمازون را از جف بزوس، موسس این غول اینترنتی می گیرد و بزوس رئیس هیات مدیره آمازون خواهد ماند. جاسی در سال ۱۹۹۷ در آمازون استخدام شد و به سرعت بعنوان یک فرد مستعد توجه بزوس را به خود جلب کرد. وی قبل از این عهده دار مدیریت کسب وکار رایانش ابری سودآور آمازون در واحد خدمات وب آمازون (AWS) بود.

آمازون به رگولاتوری آمریکا اعلام نمود اعطای ۶۱ هزار سهم به اندی جاسی در مدت ۱۰ سال آینده را در پنجم ژوییه ثبت خواهدنمود. این تاریخی است که جاسی رسما جانشین جف بزوس می شود. این اولین تغییر مدیرعامل آمازون از زمان تاسیس این غول فروشنده اینترنتی در سال ۱۹۹۴ است. ارزش این سهام تا زمان اختتام معاملات روز جمعه حدود ۲۱۴ میلیون دلار بود.

ارزش دقیق سهام به این بستگی خواهد داشت که در زمان اعطا شدن در سالهای آتی در چه ارزشی معامله می شود و بدین سان جاسی تشویق می شود شرکتی را که حالا ۱.۷۷ تریلیون دلار ارزش دارد، رشد و توسعه دهد.

طبق اظهارنامه آمازون، حقوق پایه جاسی ۱۷۵ هزار دلار است. میانگین حقوق سالانه در آمازون سال قبل در بین کارمندان تمام وقت، نیمه وقت و موقت در سراسر جهان ۲۹ هزار و هفت دلار بود به جز بزوس که حقوق پایه ۸۱ هزار و ۸۴۰ دلار داشت. سهم شایان توجهی که بزوس در آمازون دارد، وی را ثروتمندترین فرد جهان ساخته است.

سهامی که به جاسی داده می شود در مقایسه با آنچه به مدیران عامل شرکتهای رقیب در صنعت فناوری داده شده است، همچنان کمتر است. برخی از کارشناسان از چنین برنامه های پرداختی انتقاد کرده اند برای اینکه به مدیران بدون در نظر گرفتن دستاوردهایی که برای شرکت داشته اند، پاداش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون می خواهد اعطای سالیانه دو بار سهام به جاسی را متوقف کرده و تازه ترین سهامی که به وی می دهد را جز پاداشی که به وی در سال های آتی تعلق می گیرد، حساب کند.

منبع:

1400/04/14
10:11:17
5.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین