داغ ترینها: ....

تخفیف 20 میلیون دلاری هكرها برای باج گیری!

تخفیف 20 میلیون دلاری هكرها برای باج گیری!

هکرهایی که مسئولیت حمله باج افزاری بین المللی را برعهده گرفته اند، قیمت درخواستی برای دریافت باج را در مکالمات محرمانه پایین آورده اند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، گروه هکری باج گیر REvil که به سودینوکیبی هم مشهور است، علنا ۷۰ میلیون دلار باج برای پس دادن اطلاعاتی که در حمله باج افزاری گسترده اخیر به گروگان گرفته، درخواست کرده است. در جریان حمله باج افزاری این گروه که با رخنه به یک شرکت نرم افزاری صورت گرفت، صدها شرکت کوچک و متوسط در دهها کشور همچون مدارس نیوزیلند و سوپرمارکتهای بزرگ در سوئد هدف قرار گرفتند.

اما در یک مکالمه با جک کابل از گروه امنیت سایبری کربز استاموس، یکی از زیرشاخه های این گروه هکری اظهار کرده که می تواند یک ابزار جهانی را برای خارج کردن اطلاعات قربانیان از رمزنگاری به قیمت ۵۰ میلیون دلار بفروشد.

کابل به رویترز اظهار داشت: وی بعد از به دست آوردن یک کلید رمزنگاری برای ورود به پورتال پرداخت این گروه هکری، موفق شد وارد گروه آنها شود. رویترز هم موفق شد وارد پورتال پرداخت این گروه شده و با اپراتور آن صحبت کند. وی اظهار داشت: قیمت ۷۰ میلیون دلار تغییر نکرده اما ما همواره آماده مذاکره هستیم.

این گروه ساختار هرمی دارد که سبب شده شناسایی اینکه چه کسی از طرف هکرها صحبت می کند را دشوار کند اما کابل گفت هر دو مکالمه نشان داده است که با وجود باج ۷۰ میلیون دلاری درخواستی، هکرها روی این رقم پافشاری نمی کنند. این مساله نشان داده است که هکرها برای دریافت باج از افراد مشکل دارند.

یک کارشناس دیگر اظهار داشت: هکرها با رمزنگاری حجم عظیمی از اطلاعات شرکتهای بسیار، امکان دارد لقمه بزرگتر از دهانشان برداشته باشند.

پیامدهای حمله هک دوم ژوییه هنوز به صورت کامل روشن نشده است. نیوزیلند روز دوشنبه اعلام نمود ۱۱ مدرسه و چندین مهد کودک هدف این حمله باج افزاری قرار گرفته اند.

نماینده هکرها در گفت و گو با رویترز اختلال در نیوزیلند را تصادفی توصیف کرده اما بابت اختلال پیش آمده در سوئد که سبب شده است صدها شعبه سوپرمارکت زنجیره ای کوپ به علت از کار افتادن صندوقهای پول تعطیل شوند، ابراز تاسف کرد.

شرکت امنیت سایبری ESET در تحقیقاتی اعلام نمود حدود دهها کشور گرفتار این حمله باج افزاری شده اند.

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام نمود با قربانیان این حمله باج افزاری تماس گرفته تا بر اساس ارزیابی ریسک ملی به مساعدت آنها برود.

خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از کرملین گزارش کرد روسیه هیچ تماسی از آمریکا در مورد حمله باج افزاری گسترده اخیر نداشته است. جو بایدن و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در دیداری که ۱۶ ژوئن در ژنو داشتند، موافقت کردند اگر حملات سایبری که منشا آنها از روسیه است ادامه پیدا کند، درباره مسائل امنیت سایبری به رایزنی بپردازند. دولت روسیه مکررا دست داشتن یا بخشایش در مقابل حملات سایبری را تکذیب کرده است.

فرد وکولا، مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی کاسیا به رویترز اظهار داشت: بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ شرکت در حمله باج افزاری هدف قرار گرفته اند و این شرکت همچنان درحال ارزیابی تأثیر دقیق این حمله است چونکه کسانی که هدف قرار گرفته اند مشتریان این شرکت بوده اند.

منبع:

1400/04/16
23:39:18
0.0 / 5
914
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین