داغ ترینها: ....

تولید میگوی بیشتر با توسعه فناوری های آب

تولید میگوی بیشتر با توسعه فناوری های آب

کمیاب آنلاین: ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری اعلام نمود که طرحی در امتداد تولید میگوی بیشتر با بهره گیری از فناوری در حال اجراست.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید میگو با کمک فناوری های مدرن، در کشور توسعه می یابد. در همین راستا، روش های مدرن و فناورانه تولید متراکم آبزیان (سخت پوستان) توسعه می یابد. در این روشها به سبب تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد.
در این روش به سبب تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد و تعویض آب هم کاهش پیدا می کند بنا بر این میزان آلودگی محیط زیست کمتر می شود.
در این مدل، دفعیات میگو همراه با غذای خورده نشده توسط باکتری های موجود مصرف می شود و تولید فلاک می کند، فلاک های تولید شده توسط میگو بعنوان غذا مصرف می شوند و این کار بهبود ضریب تبدیل غذایی را به دنبال دارد.
اجرای این طرح مزایایی چون «بومی سازی و تجاری سازی روش بیوفلاک در تولید متراکم میگو»، «توسعه فناوری و تجاری سازی مزارع هوشمند پرورش میگو»، «توسعه کسب وکار پرورش میگو بصورت گلخانه ای در مناطق کم برخوردار»، «ترویج کسب و کارهای عرضه آبزیان بصورت تازه»، «توسعه شرکت های مشاوره ای برای آموزش و راه اندازی سیستم بیوفلاک» و «توسعه شرکتها و تولید کنندگان تجهیزات و ملزومات آبزی پروری» به دنبال دارد.منبع:

1400/04/22
21:55:31
0.0 / 5
691
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین