داغ ترینها: ....
همه ویژگی های گوشواره های جدید اپل؛

ایرپادهای جدید اپل رونمایی گردید

ایرپادهای جدید اپل رونمایی گردید

كمیاب آنلاین: شركت اپل از ایرپادهای جدید خود موسوم به ˮایرپاد پروˮ(AirPod Pro) با طراحی جدید و خاصیت های مبتكرانه نظیر لغو نویز فعال با قیمت 249 دلار رونمایی نمود.


به گزارش كمیاب آنلاین به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت اپل از ایرپادهای جدید خود با طراحی تازه با بعضی از خاصیت های ابتكاری قابل توجه رونمایی نمود.
"ایرپاد پرو" جدید دارای لغو نویز فعال، صدای همه جانبه و طراحی جدیدی است كه برای قرارگیری بهتر در گوش ها طراحی شده است. این گوشواره های بی سیم جدید را می توان با قیمت ۲۴۹ دلار از سایت اپل(Apple.com) از امروز سفارش داد و از ۳۰ اكتبر(فردا) نیز در فروشگاه ها عرضه می شود.
ایرپادهای جدید طراحی جدیدی را ارائه می دهند كه نشان دهنده امضای اپل است. برای نخستین بار در تاریخ اپل، هندزفری های اپل دارای نوك های سیلیكونی قابل تنظیم در سه اندازه مختلف است تا بتواند در گوش های مختلف قرار گیرد.
اپل همین طور ادعا می كند ایرپادهای جدید دارای سیستم تهویه نوآورانه برای برابر كردن فشار و به حداقل رساندن ناراحتی های رایج به خاطر قرارگیری نامناسب در گوش و تكان خوردن و درآمدن ایرپاد از گوش است.
یكی از خاصیت های قابل توجه ایرپادهای جدید این است كه ضد عرق و ضد آب هستند، به این معنا كه می توان از آنها در فعالیت های مختلف نظیر ورزش بهره برد.


اما لغو نویز فعال(Active Noise Cancellation) در ایرپادهای جدید بطور قطع برجسته ترین فناوری این ایرپادها است. دو میكروفون همراه با نرم افزار پیشرفته به هر ایرپاد امكان می دهد بطور فعال سر و صدای مزاحم محیط اطراف خودرا لغو كند. این بدان معناست كه انجام مكالمات و گوش دادن به موسیقی نسبت به نسل قبلی بیشتر قابل درك بوده و واضح تر خواهد بود.
یكی از میكروفون ها رو به بیرون است و صدای خارجی را برای تجزیه و تحلیل تشخیص می دهد. پس از آن كه صدای بیرونی از فیلتر ایرپاد گذشت، ایرپاد یك موج معادل اما معكوس به وجود می آورد تا صدای مزاحم پس زمینه را لغو كند. میكروفون دیگر نیز رو به داخل گوش است و هرگونه سر و صدایی را كه از داخل كانال گوش در می آید را لغو می كند.
اپل می گوید خاصیت حذف نویز به صورت پیوسته با سرعت ۲۰۰ بار در ثانیه كار می كند.
احتمالاً همه ما تابحال در مورد لغو نویز فعال چیزهایی شنیده بودیم، اما بنظر می رسد فناوری صدای همه جانبه(Immersive Sound) یك اصطلاح جدید ساخت اپل برای تكنولوژی جدید آنها است. "صدای همه جانبه" به این معنا است كه ایرپاد پرو جدید اكولایزر تطبیقی ​​خواهد داشت كه ظاهراً تنظیمات خودرا با شكل گوش های كابر تنظیم می كند. همین طور یك تقویت كننده برد دینامیك تعبیه شده است كه صدای شفافی تولید می كند.


این ها در حالی است كه یك مزیت اضافه شده به ایرپادهای جدید كه فوق العاده هم هست، افزایش عمر باتری آن است.
یكی دیگر از خاصیت های جدید ایرپادهای جدید چیزی است كه اپل آنرا "حالت شفافیت"(Transparency Mode) می نامد. این حالت به كاربران امكان می دهد ضمن شنیدن موسیقی یا مكالمه، صدای محیط اطراف خودرا نیز بشنوند تا بعنوان مثال پشت فرمان صدای بوق خودرو های دیگر را بشنوند و ایمنی آنها به خطر نیفتد.
ایرپادهای جدید یك سنسور نیروی جدید نیز دارند كه امكان پخش، توقف و رد كردن موسیقی و قطع مكالمات را آسان تر می كند و البته حالت شفافیت را نیز روشن می كند.
با ایرپاد پرو می توان در حالت نرمال حداكثر تا ۵ ساعت كار كرد و در حالت لغو نویز فعال نیز تا ۴.۵ ساعت شارژ نگه خواهد داشت. همین طور با یك دفعه شارژ می توان ۳.۵ ساعت مكالمه كرد، در صورتیكه جعبه شارژر آن تنها در ۱۵ دقیقه ایرپادها را شارژ می كند.
همانطور كه اشاره شد ایرپادهای جدید دارای نوك های قابل تنظیم سیلیكونی هستند، در صورتیكه سنسور داخلی در انتخاب سایز مناسب به كاربر كمك می نماید. ایرپاد می تواند تشخیص دهد كه آیا آنها به خوبی جا گرفته اند و اگر احساس نیاز به تغییر كند، به كاربر آگهی می دهد.


همین طور یك خاصیت جدید به نام "اشتراك صدا"(Audio Sharing) وجود دارد كه به هر كسی كه دارای یك جفت ایرپاد است امكان می دهد نزدیك شود و طی یك ثانیه به صورت خودكار به ایرپاد دیگر متصل شود.
در نهایت اینكه ایرپادهای جدید دارای یك خاصیت خوانش پیام و تماس هستند كه به محض دریافت تماس یا پیام می تواند پیام ها یا شماره تماس ها را برای كابر بخواند تا دیگر نیازی به بیرون آوردن گوشی از جیب نباشد.
منبع:

1398/08/08
15:12:32
5.0 / 5
3970
تگهای خبر: اپل , باتری , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین