داغ ترینها: ....

راه اندازی مركز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای

راه اندازی مركز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای

کمیاب آنلاین: اولین مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای در محل دانشکده دکتر شریعتی تهران راه اندازی شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آئین افتتاح این مرکز اظهار نمود: در گذشته مسیری نبود تا دانشجویان این دانشگاه شرکت های خودرا راه اندازی کنند خرسندم که حال دانشگاه فنی و حرفه ای با رویکرد جدیدی در حوزه تجاری سازی آموزش ها و توسعه مراکز فناوری توانسته این راه را برای دانشجویان خود سهل کند.
وی اضافه کرد: به این طریق آینده سازان کشورمان می توانند در کنار یادگیری مهارت به مسیر خود برای کارآفرینی هم ادامه دهند.
در این مراسم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور دستور تخصیص بیش از ۱۰ میلیاردریال برای تکمیل مرکز نوآوری و ایجاد مرکز شتابدهی دانشکده شریعتی به مساحت ۴ هکتار را صادر کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیر کارگروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری نیز در این مراسم اظهار داشت: شکل گیری مرکز نوآوری مد و لباس دانشگاه فنی و حرفه ای، محلی برای توانمندسازی و تحول است که می تواند منطقه جنوب تهران را متحول سازد.
علی آقا محمدی اضافه کرد: به ویژه این که این مرکز ویژه خانم ها است و دانشجویان و فارغ التحصیلان آموزش دیده ی این مراکز، مناسبترین افراد و نیروی کار برای فعالیت ها خصوصاً در مد و لباس اند و می توانند نقش موثری را در ایجاد و گسترش فرهنگ پوشش ایران اسلامی داشته باشند.
وی بر اهمیت اشتغالزایی دانشجویان و توسعه اقتصادی در برگزاری نمایشگاه های دائمی و پشتیبانی از طرح های اشتغالزایی برای اقشار کم برخوردار به ویژه دانشجویان دختر اصرار کرد و دانشگاه فنی و حرفه ای را بعنوان یک دانشگاه مهارت محور فرصتی برای توسعه محور کردن کشور در وضعیت فعلی ارزیابی کرد.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای نیز اظهار داشت: پیامدها و نتایج، بعنوان آثار نهایی هر سیستم و نظام آموزشی مورد توجه و مرسوم بوده است. اما امروزه کلمه جایگزین این دو مقوله، این است که آموزش چه آثاری را از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در پی داشته است و برای جدی گرفتن این پیامدها اصطلاح نتیجه گرا بودن موسسات بسیار مهم تلقی شده است.
ابراهیم صالحی عمران اضافه کرد:
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: یکی از مباحث مهم ایجاد مراکز نوآوری و شرکت های دانش بنیان است که از این مقوله اقتصادی در سیستم های آموزشی بهره می گیرند.
ابراهیم صالحی عمران معتقد است: اقتصاد آموزشی با دانشگاه فنی و حرفه ای ارتباط بسیار نزدیکی پیدا می کند چونکه این دانشگاه خاصیت هایی دارد که به شدت می تواند در پیامد های گفته شده، موثر باشد.
وی اقتصادی ترین نوع آموزش را آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه ای دانست و اظهارکرد: حالا در دنیا گرایش به سمت مهارت محوری است. طبق بررسی های انجام شده در آموزش عالی کشورهای آلمان وسوئیس ۵۰ درصد دانشگاه ها مهارتی است و در فنلاند بالای ۶۰ درصد، همین طور ۳۰ تا ۶۰ درصد خیلی از دانشگاه های طراز اول دنیا، وارد مقوله های مهارتی شده اند.
وی افزود: این دانشگاه ها آموزش ها و رشته هایشان را از بازار کار می گیرند و ضرورت دیگر دانشگاههای مهارتی بحث امنیت است چونکه بیکاری، منجر به گرفتاری های اجتماعی می شود و آموزشهای مهارتی برای داشتن یک کشور امن ضرورت است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۸۱ دانشکده دارد که ۵۳ مرکز ویژه دختران است و بیش از ۶۵ درصد فارغ التحصیلان وارد بازار کار می شوند.
وی وی در این دانشگاه حدود ۶۰ درصد دروس بصورت عملی ارائه می گردد و تجاری سازی بعنوان یک پیامد جدی گرفته می شود و از آنجائیکه دانشجویان این دانشگاه، خروجی های هنرستان ها هستند پایه مهارتی خوبی دارند و با آمادگی های زمینه ای وارد دانشگاه می شوند.
منبع:

1400/04/30
11:12:31
0.0 / 5
625
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین