داغ ترینها: ....

دانشگاه آزاد 700 میلیون تومان تسهیلات به 3 طرح فناور برتر اعطا می كند

دانشگاه آزاد 700 میلیون تومان تسهیلات به 3 طرح فناور برتر اعطا می كند

به گزارش کمیاب آنلاین مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اظهار داشت: 700 میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش بنیان برتر اختصاص می یابد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، سعید عسکری غلام زاده روز یکشنبه در تشریح اولین نشست فراخوان پشتیبانی از شرکت های زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: امروز بصورت رسمی فراخوان ارائه تسهیلات این صندوق اعلام می شود.
وی توضیح داد: صاحبان طرح ها و شرکت های دانش بنیان و فناور از امروز تا ۲۰ مردادماه فرصت دارند تا خدمات و محصولات خودرا به دبیرخانه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی ارایه کنند. بعد از این تاریخ، دو هفته به بررسی و ارزیابی طرح ها اختصاص دارد و بعد از آن طرح های نهایی طی یک هفته بررسی و در روز اختتامیه، سه طرح یا شرکت برتر معرفی شده و تسهیلات دریافت می کنند.
این مسوول در ادامه اظهار داشت: منابع فعلی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲۰ میلیارد تومان است که قرار شد در نخستین فراخوان ارائه تسهیلات، مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات به سه طرح فناورانه یا شرکت دانش بنیان برتر اختصاص پیدا کند. بدین ترتیب به طرح یا شرکت برتر مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، به رتبه دوم ۲۵۰ میلیون تومان و به رتبه سوم ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد اعطا می شود.
غلام زاده اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی بعد از گذشت ۶ سال از ایده تأسیس آن، بهمن ۱۳۹۷ بصورت رسمی تأسیس شد و در طول این مدت توانست ۴ فقره ضمانت نامه برای واحد علوم و تحقیقات به مبلغ بیش از ۱۸ میلیارد تومان صادر کند.
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: خدمات این صندوق شامل ارائه تسهیلات، صدور ضمانت نامه، مشارکت مدنی و مشارکت حقوقی است که نخستین فراخوان این صندوق مربوط به ارائه تسهیلات است و در فراخوان های بعدی نیز دیگر خدمات صندوق ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به پروسه نظارت بر شرکت کنندگان در نخستین فراخوان ارائه تسهیلات ویژه پشتیبانی از شرکت های زیست بوم دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: اداره کل تجاری سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی سه نهاد ناظر بر طرح ها و شرکت های دانش بنیان و فن آور شرکت کننده در این فراخوان هستند.
سیدمحمدجواد صدری مهر مدیرکل تجاری سازی و پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست اشاره کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۱۴۰ مرکز رشد، ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی، سراهای نوآوری و شتاب دهنده است که همه آنها می توانند در فراخوان ارائه تسهیلات شرکت نمایند.
وی با اعلان اینکه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یک صندوق خطرپذیر واقعی است اظهار داشت: این صندوق برای پشتیبانی از طرح ها و شرکت های دانش بنیان و فن آور، در کنار آنها قرار گرفته و خطرپذیری می کند. زیست بوم فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تصمیم گیرنده نهایی پروسه ارزیابی طرح ها و شرکت های حاضر در این فراخوان خواهد بود بطوریکه ۲۴ گروه تخصصی متشکل از اعضای هیأت علمی این دانشگاه، ارزیابی طرح ها و شرکتها را برعهده خواهند داشت.منبع:

1400/04/30
23:09:34
0.0 / 5
845
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین