داغ ترینها: ....
ابوترابی در صحن مجلس:

طرح فضای مجازی 3 تا 5 سال به صورت آزمایشی اجرا می شود

طرح فضای مجازی 3 تا 5 سال به صورت آزمایشی اجرا می شود

به گزارش کمیاب آنلاین نماینده مردم نجف آباد در مجلس اظهار داشت: در صورتیکه طرح صیانت از حقوق مجازی طبق اصل ۸۵ بررسی و در شورای نگهبان تائید شود، بین سه تا پنج سال به صورت آزمایشی اجرایی شده و ایرادات آن برطرف می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از مهر در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی برابر اصل ۸۵ قانون در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در موافقت با بررسی این طرح طبق اصل ۸۵ قانون اساسی اظهار داشت: همکاران به جای این که در مبحث بررسی این طرح طبق اصل ۸۵ صحبت کنند در مورد جزئیات آن بحث کردند.
وی در تشریح علل موافقت با بررسی این طرح طبق اصل ۸۵ اظهار داشت: در صورتیکه طرح صیانت از حقوق مجازی طبق اصل ۸۵ بررسی شود بین سه تا پنج سال به صورت آزمایشی اجرایی خواهد شدو ایرادات آن برطرف می شود.
ابوترابی اضافه کرد: بررسی این طرح در کمیسیون تخصصی و مشترک باعث خواهد شد کارشناسان و نمایندگان متخصص در این حوزه در کمیسیون مشترک حضور یافته و به صورت دقیق و کارشناسی طرح فوق را بررسی نمایند.
وی افزود: اگر نمایندگان با بررسی این طرح طبق اصل ۸۵ موافقت نکنند قانون دائمی در این خصوص تصویب می شود.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قانون مجازات اسلامی در مجلس قبل با همین مشکل مواجه گردید و چهار دوره در مجلس معطل ماند چونکه مجلس حوصله تصویب قوانین تخصصی و مادر را ندارد. با استفاده از اصل ۸۵ می توانیم عمر کوتاه مجلس را پربرکت نماییم.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: در صورتیکه کمیسیون مشترک جهت بررسی این طرح تشکیل گردد، خبرنگاران و دوربین های صدا و سیما هم می توانند در جلسات کمیسیون حضور داشته باشند مانند کمیسیون برجام. از این طریق اطلاع رسانی دقیق به مردم انجام می شود. ابوترابی بیان نمود: در کمیسیون مشترک کارشناسان می توانند اظهار نظر کنند اما در صحن علنی مجلس این امکان وجود ندارد.


منبع:

1400/05/06
22:54:37
0.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین